UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
gst
Specjalista
44 10 2

Fox Play i National Geographic Play

Cześć,

FOX Play i National Geographic Play są dostępne od 1 października 2018 roku dla abonentów nc+ w ramach serwisów nc+ GO i nc+ GO TV. SVOD dostępne są również w TVN Player+. 

Czy UPC również planuje podłączyć usługi pod Horizon Go w ramach "kanały na żądanie" lub za skromną dodatkową opłatą? 

13 ODPOW. 13
Omnibus
472 99 3

Re: Fox Play i National Geographic Play

@gst

Dostęp do pierwszych sezonów TWD, ( w porządnej jakości) Warto poczekać a może UPC dogada się kiedyś z nadawcą FOX.

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
gst
Specjalista
44 10 2

Studiując bibliotekę "Na życzenie" w Horizon natrafiłem na kanał National Geographic, gdzie znajduje się świetna seria "Mars", oczywiście w SD...  

Nie potrafię tego zrozumieć, jak można w 2018 roku dawać w VOD treści bez HD... UPC może warto wziąć się do roboty i (jeśli to konieczne) renegocjować umowy? 

Omnibus
472 99 3

Program VOD NG w HD i bez reklam....w Polsce .

To chyba za dodatkową opłatą byłoby realne?

...................................................................................................................................................
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Nauczyciel
522 379 46

@gstnapisał(a):

Studiując bibliotekę "Na życzenie" w Horizon natrafiłem na kanał National Geographic, gdzie znajduje się świetna seria "Mars", oczywiście w SD...  

Nie potrafię tego zrozumieć, jak można w 2018 roku dawać w VOD treści bez HD... UPC może warto wziąć się do roboty i (jeśli to konieczne) renegocjować umowy? 

Myślę że masz rację. Przed tym krokiem operator powinien zwrócić się np do Ciebie (jak i do reszt abonenetów) i renegocjować twoją umowę w celu podwyższenia stawek. W tym świecie nie ma nic za darmo a jak na 2018 rok to Polska ma jedne z najniższych stawek w europie.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
724 174 26

@Pablo, Byłby to początek końca. To nie tak, że UPC jest w próżni, nie ma żadnej konkurencji. Tutaj niestety wychodzi problem wszystkich operatorów i nadawców  TV linearnej... Jakiekolwiek zmiany zajmują bardzo dużo czasu. Jeszcze kilka lat temu można było pomarzyć by streaming w Internecie miał jakość zbliżoną do TV w HD. Teraz marzymy by TV miała jakość streamingu. 

Ktoś kupi sobie nowy TV, właczy UPC za które płąci abonament np 200zł i się za głowę złapie. A potem odpali netflixa za którego płąci max 53zł i zobaczy obraz w 4k, hdr z bitrte na poziomie 25mbs z dźwiękiem atmos. 

Presja z strony sVOD jest coraz większa, zarówno cenowa jak i jakościowa, a "cut the cord" staje sie coraz popularniejsze. Operatorzy, albo się dostosują i wprowadzą nowe techologie, albo powoli zaczną tracić klientów. 

Ja osobiście się nie dziwię, sam bym nie oglądal materiału rozrywkowego w SD. Jednak jak człowiek się przyzwyczai do jakości, to potem ciężko wrócić. 

Profesor
1580 418 80

@zylxnapisał(a):

Ktoś kupi sobie nowy TV, właczy UPC za które płąci abonament np 200zł i się za głowę złapie.  

Za 200 zł? Usługi w UPC nie muszą tyle kosztować (zwłaszcza jak mówimy o samej TV w UPC)

@zylxnapisał(a):

A potem odpali netflixa za którego płąci max 53zł i zobaczy obraz w 4k, hdr z bitrte na poziomie 25mbs z dźwiękiem atmos. 

Tylko, że netflix nie oferuje piłki nożnej. Więc dla widzów piłki nożnej czy innego sportu 4K w TV linearnej się nada

https://zanimnapiszesz.info
Wykładowca
724 174 26

@MrPepka, OIDP średnia kwota abonamentu w UPC przekracza grubo 100zł, a rozmowa dotyczy VOD, którego nie ma w najtańszych pakietach. Sam C+ w UPC to bagatela 39-59zł, czyli tyle co Netflix. Co do sportu, to pełna zgoda. Mnie samego, jedyne co jeszcze trzyma w telewizji linearnej to sport i transmisje na żywo. Dlatego też, tradycyjne TV kurczowo trzymają się praw transmisyjnych i właśnie w przypadku sportu najszybciej wprowadzają innowacje. Ale to się kiedyś zmieni, już pojawiają się usługi OTT. 

Nauczyciel
522 379 46

@zylxnapisał(a):

@Pablo, Byłby to początek końca. To nie tak, że UPC jest w próżni, nie ma żadnej konkurencji. Tutaj niestety wychodzi problem wszystkich operatorów i nadawców  TV linearnej... Jakiekolwiek zmiany zajmują bardzo dużo czasu. Jeszcze kilka lat temu można było pomarzyć by streaming w Internecie miał jakość zbliżoną do TV w HD. Teraz marzymy by TV miała jakość streamingu. 

Ktoś kupi sobie nowy TV, właczy UPC za które płąci abonament np 200zł i się za głowę złapie. A potem odpali netflixa za którego płąci max 53zł i zobaczy obraz w 4k, hdr z bitrte na poziomie 25mbs z dźwiękiem atmos. 

Presja z strony sVOD jest coraz większa, zarówno cenowa jak i jakościowa, a "cut the cord" staje sie coraz popularniejsze. Operatorzy, albo się dostosują i wprowadzą nowe techologie, albo powoli zaczną tracić klientów. 

Ja osobiście się nie dziwię, sam bym nie oglądal materiału rozrywkowego w SD. Jednak jak człowiek się przyzwyczai do jakości, to potem ciężko wrócić. 

Nie za bardzo rozumiem co chcesz przekazać, robisz tu wrzutki o Netflixie ktory można powiedzieć że jest usługą która udostępnia zupełnie inny content i celuje w inna grupe użytkowników. Twój powyższy wywód tyczy się dwóch zupełnie innych światów który dzieli wielka przepaść..sorry wręcz bym powiedział że w tej sytuacji jest bezsensowny.

Sprawa jest prosta. Wykup contentu nadawców telewizji linearnej w jakości HD kosztuje, miejsce magazynowania kontentu kosztuje. Jedyne z czym się zgodzę to że wszyscy operatorzy w PL mają ten sam problem..pieniądze, VOD nie jest najważniejszą usługą u dostawców TV kablowej w moim mniemaniu jest gdzieś na szarym końcu.

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
724 174 26

@Pablo Nie wiem czy taki bezsensowny. I o ile są pewnie różnice w targecie, to jest nie jest on całkowicie odmienny. Ja np jestem użytkownikiem który konsumuje ogromne ilości treści VOD, jestem również klientem UPC, powinienem być idealnym targetem by spredać mi jakieś dodatkowe usługi VOD, a jednak żadnych takich usług w UPC nie abonuję. Właśnie dlatego, że gdzie indziej mam dostęp do szerszej ilości treści w lepszej jakości i niższej cenie. 

Tak samo treści z C+, po co mam w UPC płacić drożej, by oglądać mniej treści w gorszej jakości, niż mogę to zrobić na stronie player.pl, gdzie jest bogatsza oferta kanałów na żywo, bogatsza oferta VOD (w tym 4k) i brak zobowiązania? Jest konkurencja, ktora na szczęście wymusza na operatorach "pójście do przodu", a konsumentowi daje wybór. 

Omnibus
472 99 3

Uatrakcyjniając ofertę VOD operator tylko może na tym dodatkowo zarobić.

Dla świadomego klienta szukającego dodatkowych możliwości w treści VOD poza linearną telewizja "wszystko" w jednym miejscu ma sens.

Nie tylko dodawanie kolejnych kanałów wpływa na postrzeganie nowoczesności operatora ale rozwój dodatkowych usług- biblioteka VOD w 4K, współpraca z Netflixem, Tidalem, itd to zaczyna marketingowo wyróżniać się operatora na tle " szarej" konkurencji. UPC usługa Replay.(kiedyś to było wow)..i obecnie długo długo nic.

Nauczyciel
522 379 46

Są oczywiście miejsca w których gdzieś tam odrobinkę się z wami zgadzam jednak Wy prezentujecie mylną pozę "To co ja posiadam jest dobre i w myśl tego co ja myślę każdy powinien mieć to samo bo to będzie dla niego najlepsze"

Zadajcie sobie odrobinę trudu i spójrzcie na sprawę szerzej to może w końcu coś zrozumiecie.

Gdyby tak spojrzeć na jakąś ładną grafikę która przedstawia preferencje odbiorców to zauważyli byście bardzo ciekawą rzecz.
a) przytłaczającą grupą jest przeciętny zjadacz telewizji linearnej któremu zależy na tym aby obejrzec kontent który się w niej znajduję w podstawowej usłudze bez kanałów premium gdzie jednocześnie dostają internet który w 100% zaspokaja ich potrzeby.
Ta grupa stanowi jakies  87%

b)około 10% to użytkownicy którzy mają to co wyżej + content premium (w tym kibice)

c) zostaje 2,75% któży może i korzystali by z VOD jednak bardziej atrakcyjnym dla nich jest netflix, amazon prime, shomax
d) ostatnia grupa to 0,25% która deklaruje , podkreślam deklaruje aktywne korzystanie z VOD które pochodziło by z contentu nadawców linearnej telewizji.

Jak już mamy obraz to teraz trzeba zadać sobie pytanie.
Co jest ważniejsze?
a)Ładowanie kasy i zasobów ludzkich w przyśpieszanie internetu (nasz rynek uwielbia takie smaczki w końcu zawsze można się pochwalić przed sąsiadem a na codzień nie wykorzystuje się więcej niż 10% łącza)

b)wprowadzenie magicznego 4k poimo tego że brakuje contentu a przy logotypie wyświetlanym na ekranie pojawi się tylko dopisek UHD (znowu można sie pochwalić się przed sąsiadem a żonie udowodnić że jesteśmy zdrowi na umyśle bo właśnie wymieniliśmy działający TV na taki który ma 4K) a wszystko będzie w upscallingu (do tej pory materiały SD stanowią znakomitą większość tego co sie ogląda w telewizji linearnej)

c)dorzucanie VOD nadawców telewizji linearnej gdzie potencjalnych odbiorócw jest jak na lekarstwo, zmarnować środki które oczywiście spowolnią to co opisałem powyżej.

Jak by nie było trzeba dopieszczać największą grupę odbiorców bo to oni stanowią trzon dochodów, oczywiście to się będzie powoli i sukcesywnie zmieniać ale nie teraz, nie za rok ani nawet za dwa.

hosting
GDA
Pan Abonent ;-)
1274 658 101

@Pablo10/10 ode mnie

nic dodać nic ująć, proponuje każdego kto nie wyjdzie spoza swój krąg poglądania świata i wydaje mu się że jak on tak ma i chce to świat powienien być zbudowany - odsyłać do tego postu !

gst
Specjalista
44 10 2

Chyba ktoś źle zrozumiał moje intencje. 

Od kilku tygodni obserwuję zmianę w treściach VOD na kanałach w Horizon - coraz więcej jest treści w Canal+, coraz więcej kanałów np. 

W większości może nie są to treści dla mnie, lecz np. kanał National Geographic by mnie zainteresował. Rozumiem, że kiedyś treści VOD mogły być w SD, ale nie zrozumiem, że te obecnie "dorzucane" również są w SD. 

Nie brnę w 4K, bo to na razie głupota, ale HD jest już standardem, którego nie wolno zaniżać. I upieranie się, że treści będą dla 1 % abonentów też nie ma racji bytu. 90% użytkowników Horizona pewnie nawet nie wie, że może właczyć takie treści na dekoderze. Tutaj wchodzi reklama, marketing itd. Tylko, żeby się czymś pochwalić, trzeba mieć czym