UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Omnibus
390 171 14

Galaxy 10 , Iphone za darmo !

przed chwilą miałem dziwną sytuację, odpaliła mi sie na przeglądarce strona z ankieta UPC i po odpowiedzi na kilka pytań można dostać ... uwaga ... po koszcie przesyłki iphony, ipady albo galaxy 10.

.... czy jest w tej chwili jakiś admin , który mógłby sie wypowiedzieć czy to prawda a może jakiś atak hakerów ? ... bo nie wiem czy płacić za ta przesyłkę

edit:

adres wygląda tak:   https://galxs10.onewaywinner.com/pl

wklejam jeszcze screena

Przechwytywanie.JPG

2062 813 71

Re: Galaxy 10 , Iphone za darmo !

Na przycisku słowo "Otrzymać" i wszystko jasne.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
2062 813 71

@Mario 

Wywołałem adres i co widzę :

"Wszyscy nowi klienci biorą udział w loterii, w której można wygrać zaprezentowany produkt. Jeśli okażesz się szczęśliwym zwycięzcą, skontaktujemy się z Tobą bezpośrednio pocztą elektroniczną. Ta oferta specjalna obejmuje trwający 6 dni okres próbny na subskrybowaną usługę. Po tym czasie miesięczna opłata abonamentowa (75 EUR) zostanie automatycznie pobrana z Twojej karty kredytowej.Jeśli nasze usługi nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz skasować swoje konto w ciągu 6 dni. Usługa będzie odnawiana co miesiąc, aż zostanie anulowana. Kampania ta wygaśnie 31 grudnia 2019 roku."

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
390 171 14

ta, wkleiłem bo pewnie UPC będzie zainteresowane, w końcu ktoś sie podszywa pod logo fimy

edit: nie widze najlepiej więc przeoczyłem , faktycznie jest opis czcionką max 3 chyba

@Mario Juz raz tutaj wkleiłem wręcz identyczny phishing, jednak pozostało to bez rekacji.

Tytan
Tytan
1899 951 148

@zylxnapisał(a):

@Mario Juz raz tutaj wkleiłem wręcz identyczny phishing, jednak pozostało to bez rekacji.

to jak znajdziesz sposob jak telekomy maja sobie z tym poradzic to zdrac go i UPC i Madżentowym

https://www.telko.in/atak-phishingowy-na-klientow-t-mobile

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Menedżer Społeczności
455 411 137

Cześć,

Dziękuję za info. Oczywiście jest to phishing i nie należy w nic klikać. Takiego maila najlepiej po prostu usunąć ze swojej skrzynki. Obrona przed tego typu zjawiskami jest niestety utrudniona - przestępcy używają coraz bardziej wysublimowanych pomysłów, aby socjotechnicznymi metodami uzyskać zysk. 

Kluczowe jest natomiast edukowanie - ataki phishingowe zawsze mają niedoskonałe tłumaczenie i/lub egzotyczną domenę, którą widać po najechaniu nad obrazek lub button (bez klikania go!), do której ma kierować zaszyty w wiadomości złośliwy link. 

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (2)
Naukowiec
1213 364 52

@GDA To samo wysłalem wtedy do T-mobile i został rozesłany mailing do klientów z informacją o zagrożeniu. zawsze to coś

Highlighted
Moderator
1426 826 566

@zylx masz jakąś propozycje jak możemy na to zareagować jako firma?

@Mario podobne zgłoszenia odnotowałem w ostatnim czasie także na naszym Facebooku więc to kolejna zmasowana akcja. Oczywiście jest to zwykły SCAM, który należy zignorować.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Tytan
Tytan
1899 951 148

@zylxnapisał(a):

@GDA To samo wysłalem wtedy do T-mobile i został rozesłany mailing do klientów z informacją o zagrożeniu. zawsze to coś

sugerujesz aby UPC co jakis czas wysylalo.takie maile?

to jest bezsensu bo po kilku takich mailach nikt na nie nie bedzie zwracal uwagi

trzeba miec chlodna glowe nie rzucac sie na wszystkie tego typu maile jak dzik w żołędzie to nikomu nie stanie sie krzywda

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Naukowiec
1213 364 52

@GMateusznapisał(a):

@zylx masz jakąś propozycje jak możemy na to zareagować jako firma?Jeśli

Jeśli nie mailing, to może komunikat na stronie lub artykuł na stronach pomocy, coś a'la informacja jaka już widnieje w sprawie nieuczciwych działać Telekomunikacji Cyfrowej. 

Ważne, by były zawarte informacje na co zwrócić uwagę by nie dać się oszukać (adres domeny, szyfrowanie, presja czasu, jakieś zrzuty ekranu etc. W jak najbardziej przystepnej formie dla zwykłych uzytkowników. Bardzo dobrym krokiem było też jasny komunikat że, UPC nie rozdaje smartfonów czy innych nagród za udział w ankiecie etc. 

Nauczyciel
815 181 29

@zylx  ja ani moje dzieci żadnych ankiet nie ruszamy, jak ktoś nie ma wyobraźni to i tak informowanie nie pomoże. Zresztą tak jak już kolega @KOCUREK1970  wskazał "otrzymać" i wszystko jasne

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Naukowiec
1213 364 52

@ogromny-banned Ja też z swojej perspektywy czuję się bezpieczny, ale rozmawiałem na podobny temat ostatnio z rodzicami i oni czuli się zagubieni do tego stopnia, że bali się dalej korzystać z bankowości Internetowej. Na szczęście mogli znaleźć na stronie banku informację, jak rozróżnić stronę prawdziwą od takiej podrabianej. Najgorzej jest, gdy się takie osoby zostawi same sobie.

Zawodowiec
411 156 30

Jeśli chodzi o strony internetowe to wystarczy bloker reklam typu ublock origin, jeszcze nigdzie mi się chyba tego typu coś nie wyświetliło / nie zostałem przekierowany. Dodatkowo trochę trzeba myśleć i jak już takie coś widzimy na ekranie to jak najszybciej z tego wyjść :|

Na meila też nie dostaje w ogóle spamu, ani jakiś dziwnych wiadomośći phisingowych,  wystarczy porzucić poczty typu onet/wp/o2 itd i przerzucić się np na gmaila i po problemie.

Dodatkowo warto mieć min 2 konta meilowe - 1 oficjalne, gdzie używamy do jakiś ważnych rzeczy, płatności itd oraz  2 konto do rejestracji w poratalach intenetowych, rejestrujemy się w grach itd.

Dodatkowo poczte lepiej odbierać w programach pocztowych typu  thunderbird, nawet jak na jakiegoś "meila do spamu" faktycznie wpada jakiś spam to thunderbird i tak blokuje odnośniki, załączniki czy nawet obrazki oraz inne zdalne zawartości + wyświetla info o tym że wiadomość może być niebezpieczna/ próbą oszutwa.

jupisi, ani żadna inna firma nie ma jak temu zaradzić, jedyne co to mogą o tym poinformować klientów 

Tytan
924 578 77

Tutaj powinna panowac zasada ograniczonego zaufania oraz czysty zdrowy rozsadek, jakoś mi nie jest żal tych wszystkich którzy dali sie nabrac. Kim trzeba być żeby uwierzyć w coś takiego ?

-------------------------------------------

hosting