UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Tytan
2162 821 71

Re: Galaxy 10 , Iphone za darmo !

Jakiekolwiek maile, ba nawet SMSy uczulające nic nie zmienią.

W radio, prasie czy tv nie ma chyba dnia by nie ostrzegali o akcjach na wnuczka, policjanta, CBŚ i co - nadal są ofiary.

Takie informowanie nic nie daje oprócz spokoju pomysłodawców na zasadzie "zrobiliśmy co się dało".

To już od najmłodszych lat trzeba wręcz w szkołach na informatyce (i w życiu codziennym w domu) wręcz tłuc i tłuc aż do znudzenia o zasadzie ograniczonego zaufania do tego co jest w internecie, co ludzie dostają na fony itd.

Ale jak to wygląda nie będę mówił, bo wszyscy wiedzą jak to funkcjonuje - albo brak kasy na zajęcia, albo pensja dla nauczyciele informatyki mało atrakcyjna i mamy co mamy.

A i nie rzadko informatyka to tylko JEDNA godzina tygodniowo i nie tylko wynika to z uwarunkowań finansowych szkoły.

 

//Część wypowiedzi usunięta w zgodzie z pkt. 2 i pkt. 10 Zasad Społeczności UPC. Proszę nie mieszać polityki ani religii w naszą Społeczność. Są to indywidualne sprawy każdego z użytkowników. 

 

Pozdrawiam,
Mateusz,
Moderator Społeczności UPC

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Tytan
1439 822 568

Re: Galaxy 10 , Iphone za darmo !

Kończąc wątek tego jakże popularnego scamu, proponuję wszystkim zapoznać się z artykułem w naszej Bazie Wiedzy, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. 

 

Dla tych bardziej leniwych treść poniżej.

Próby wyłudzenia danych osobowych

Przeglądając strony internetowe można natknąć się na stronę z logo UPC, na której oferowane są nagrody w zamian za wypełnienie ankiety. UPC Polska nie jest autorem tej strony i nie prowadzi tego rodzaju kampanii.

 

Strona w sposób automatyczny wykrywa adres IP użytkownika i w zależności od tego do jakiego dostawcy jest on przydzielony, wyświetla odpowiednio spreparowaną stroną z logo, szatą graficzną i treścią.

 

Jest to forma wyłudzenia, w której oszuści podszywają się pod popularnych dostawców usług internetowych. Użytkownik jest zapewniany o wygranej, w tym przypadku Samsung Galaxy S9, iPhone X lub iPad Pro, którą ma otrzymać po wypełnieniu ankiety. W celu otrzymania nagrody oszuści proszą o podanie danych osobowych oraz uiszczenie opłaty za dostawę.

 

Zalecamy opuszczenie strony. Odradzamy wypełniania ankiety i podawania jakichkolwiek danych. Nie jest to promocja organizowana przez UPC.

 

Wątek zamykam.

 

Pozdrawiam,
Mateusz,
Moderator Społeczności UPC

---------------------------------------


Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.