UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
GDA
Pan Abonent ;-)
1214 637 96

Re: Horizon 4

napisz mi kto oprócz kibica piłkarskiego oglądniie te transmisje? okazjonalne transmisje

to niewielki procent abonentów, dopóki nie powstanie pełen kanał z treściami 4K dopoty nie ma co budować oferty 4K

Nauczyciel
665 158 24

@GDAnapisał(a):

napisz mi kto oprócz kibica piłkarskiego oglądniie te transmisje? okazjonalne transmisje

to niewielki procent abonentów, dopóki nie powstanie pełen kanał z treściami 4K dopoty nie ma co budować oferty 4K

No właśnie o kibiców nie tylko piłkarskich, chodzi. Dla mnie (i chyba wszystkich których znam, a mają płatną telewizję premium) jedynym motywyem w posiadaniu telewizji linarnej jest dostep do transmiji na żywo i ewentualnie wiadomości. Do całej reszty lepszy jest Netflix czy inne VOD, bo kto chciałny czekać na określoną godzinę, by zobaczyć film, w dużej mierze z przerwami rekamowymi, albo pamiętać, ze che sie coś nagrać? 

Rynek kanałów premium trzyma się głównie dzięki transmisją na żywo. Jeśli i tutaj powstanie platforma internetowa z dostępem z tv/pc/mobil z lepszą ofertą, jakośćią i ceną to już będzie równia pochyła. 

Moderator
845 554 143

@Szeptacz napisał(a):

Jak na razie "prognozy" co do kosztu dekodera nie napawają optymizmem

-nowość, czyli abonament może być wyższy(ale nie musi), 

-nagrywarka może być dodatkowo płatna( niekoniecznie-zobaczymy),

- dostęp do treści, kanałów UHD może wiązać się z dodatkową opłatą.

Średnio rozumiem ten tok myślenia. Oczywiste jest, że oferty z nowym dekoderem będą droższe, a pakiety z dekoderem z nagrywarką będą droższe od tych, gdzie nagrywarki nie będzie (zaznaczam, że nie mam pojęcia czy przewidziany jest Horizon 4 bez nagrywarki, czy to w chmurze czy w formie HDD o ile taka wersja będzie). Skoro otrzymujemy ofertę lepszą, z nowym sprzętem i nowymi możliwościami to logiczne jest, że nie otrzymamy jej za darmo. W 3 myślnik akurat wątpię, ale to już jest nie do końca zależne od naszej firmy. W głównej mierze będzie to zależeć od tego, czy w Polsce będą dostępne kanały w jakości 4k i ile ich będzie.

Omnibus
265 41 4

Ciekawe czy będzie fast zapping 😉

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Omnibus
411 94 3

@GMateusz

W takim razie chętnie przetestuję te nowe możliwości Horizona i na tej podstawie ocenię czy wybór UPC z takim sprzętem, to w (oby) niedalekiej przyszlości najlepsza z możliwych opcji.

...................................................................................................................................................
UPC MAX>ELEVEN>C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
GDA
Pan Abonent ;-)
1214 637 96

jak pojawi się w sprzedaży możesz wziąć to na nową umowę i w ciągu 14 dni ja rozwiązać jak nie będzie to wyglądać jak sobie wyobrażasz i powrócić do umowy tej która masz obecnie

Omnibus
411 94 3

@GDA

Juz to kiedyś przerabialiśmy

14 dni to za mało aby wyrobić opinię na temat sprzętu i przestować w pełni jego możliowści.

...................................................................................................................................................
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Profesor
1501 406 76

Z kolei testując go tez nie wiesz jak będzie się sprzęt sprawował bo jego testowy soft może diametralnie się różnić od tego normalnego

https://zanimnapiszesz.info
GDA
Pan Abonent ;-)
1214 637 96

@Szeptacz napisał(a):

@GDA

Juz to kiedyś przerabialiśmy

14 dni to za mało aby wyrobić opinię na temat sprzętu i przestować w pełni jego możliowści.

specjalnie dla Ciebie UPC przewidziało taką sytuacje i teraz w regulaminach promocji jest wydłużony czas:

W ramach Promocji, w ciągu pierwszych 30 dni od daty rozpoczęcia świadczenia usług, Uczestnik Promocji uprawniony jest do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej w całości, tj. w zakresie wszystkich usług objętych Promocją (zgodnie z § 6 ust.4 Ogólnych Warunków Umowy Abonenckiej), przy zachowaniu okresu wypowiedzenia, bez obowiązku zapłaty kwoty w wysokości ulgi przyznanej Uczestnikowi Promocji na podstawie niniejszego Regulaminu Promocji, o której mowa w § 2 ust.3 Ogólnych Warunków Umowy Abonenckiej.

ten box został już przetestowany przez 10 tys abonentów więc jest gotowy do wprowadzenia

Profesor
1501 406 76

@GDA napisał(a): 

@MrPepka - nie czytałeś artykułów które wklejałem? ten box został już przetestowany przez 10 tys abonentów więc o jakim sofcie testowym piszesz?

Co? Ja mówię o nowym Horizonie, że jakby Szeptacz chciałby go przetestować u siebie to soft testowy w tym nowym Horizonie dla testerów może być inny niż ten dla normalnych klientów

https://zanimnapiszesz.info
GDA
Pan Abonent ;-)
1214 637 96

tak juz poprawiłem swój wpis - nie zrozumiałem go pierwotnie

Nauczyciel
665 158 24

@GMateusznapisał(a):

Średnio rozumiem ten tok myślenia. Oczywiste jest, że oferty z nowym dekoderem będą droższe, a pakiety z dekoderem z nagrywarką będą droższe od tych, gdzie nagrywarki nie będzie (zaznaczam, że nie mam pojęcia czy przewidziany jest Horizon 4 bez nagrywarki, czy to w chmurze czy w formie HDD o ile taka wersja będzie). Skoro otrzymujemy ofertę lepszą, z nowym sprzętem i nowymi możliwościami to logiczne jest, że nie otrzymamy jej za darmo. W 3 myślnik akurat wątpię, ale to już jest nie do końca zależne od naszej firmy. W głównej mierze będzie to zależeć od tego, czy w Polsce będą dostępne kanały w jakości 4k i ile ich będzie.

Wszystko zależy o ile będą droższe, bo choć faktycznie będą nowości (przynajmniej jeśli chodzi o UPC), to żadna z nich nie jest już czymś premium czy wow,  a raczej nadrabianiem straty do konkurencji. Konsumenci wymieniając smartfon na nowy np. co dwa lata oczekują, że za te same pieniądze dostaną lepsze urzadzenie niż dwa lata wcześniej. Nie widzę czemu w kwestii dekodera miało by być inaczej. W dobie VOD coraz mniej ludzi będzie się decydować by dopłacać do nagrywarki, czy to w chmurze czy w postaci HDD. Ja swego rodzaju nagrywarkę w chmurze już posiadam (CI+ w połączeniu z NAS i VPN) i chyba nigdy z niej nie skorzystałem. 4k jest już dostępne u innych operatorów i mimo skromen oferty ciszy się powodzeniem (wystarczy zobazyć jaki szum podniósł się gdy NC+ chwilowo zablokowalo dostęp do C+4k z modułów CI+).

Mimo wszystko na nowy dekoder czekam z niecierpliwością. Z prezentacji i dostępnych filmików widać, że zmienila się trochę filozofia urzadzenia i oferty. Obecnie Horizon GO, Replay Tv czy inne usługi VOD są tylko skromnym dodatkiem do oferty telewizji linearnej. W przypadku nowego dekodera widać, że VOD czy dostęp przez Internet na różnych urządzeniach jest już na równi traktowane z telewizją linearną, a sam dekoder jest tylko klientem szerokiej platformy internetowej. Zapowiada to, że wreszcie możemy się doczekać porządnej oferty telewizji hybrydowej. A to juz nowość na polskim rynku.

Omnibus
411 94 3

@GDA

Inaczej sytuacja wygląda gdy podpisujac nową umowę dodatkowo korzystasz z promocji na HBO czy C+ (wyjątkowej dla "nowych" klientów , tym bardziej ,że 1 miesiąc i tak był za free). W tej sytuacji grozi kara za zerwanie umowy/// -to,tak  ku przestrodze. Durne podejście-skoro brak głównej umowy, to jak kontynuować dodatkowe umowy promocyjne.

Ale tak jak napisalem nie ma sensu wracać do tego co już było. Za to spodziewać się można ,że pojawi sie dobra promocja dla przedłużających umowy wraz z Horizonem 4 (tu raczej nie będzie niespodzianki).

@zylxbardzo dobrze podsumowałeś  temat  Horizona 4.

Profesor
1286 586 48

@GDA napisał(a):

ten box został już przetestowany przez 10 tys abonentów więc jest gotowy do wprowadzenia

Sprzęty Horizon w różnych regionach Europy też były różnych producentów - tu na chwilę obecną nawet nie ma pewności, czy soft będzie taki sam u wszystkich z nowym H4.

To, że coś jest i działa tam nie znaczy wcale, że tak samo będzie i u nas.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
232 68 5

Ciekawe czy nadal będzie wbudowany modemorouter? Przy dzisiejszym rozwoju netu to byłoby raczej kosztowne rozwiązanie...

Nagrywanie w chmurze to faktycznie świetne i tanie rozwiązanie, o ile będzie jedynie uzupełnieniem a nie zastąpieniem HDD.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa