UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Highlighted
Debiutant
1 0 0

Internet na nowym osiedlu.

Witam.

 

Wkrótce będę mieszkał na nowym osiedlu, na którm jest kilkadziesiąt mieszkań, a będzie więcej. Nie ma tam dostępu do UPC. Na sąsiednim osiedlu domków jednorodzinnych (ten sam dewelpoer) UPC już jest.Jak wygląda wejście dostawcy internetu na osiedle? czy to dewelpoer sobie wybiera? Czy dostawcy walczą w jakiś sposób? Ciekawi mnie, co mogło wpłync na to, że kilkadziesią metrów dalej jest infrastruktura UPC a u mnie położył ją lokalny dostawca. Czy samo UPC przygląd się inwestycjom i nawet jeśli deweloper wybrał kogoś innego to UPC stwierdzi, że powalczy o dostęp do mieszkań?

1 ODPOWIEDŹ 1
Highlighted
Tytan
1188 618 112

Re: Internet na nowym osiedlu.

Prawnie wygląda to tak że każdy operatora ma prawo dostepu do inwestycji, w życiu wygląda to tak że jak nie przypasujesz deweloperowi (bardzo często $$) to wymyśli takie warunki zabudowy (to deweloper/zarządca/wlasniciel okresla warunki zabudowy/wejscia) że w życiu ich nie spełnisz

 

Dodatkowo dotychczasowa infrastruktura (sąsiednia na domkach) może nie być przygotowana na przyłącze kolejnych abonentów no i ostatnie na inwestycjach tego typu wymagane jest wykonanie kanalizacji technicznej co po oddaniu inwestycji jest praktycznie niemożliwe do wykonania ze względu na gwarancje na drogi/chodniki.

 

Ogólnie przyłaczenie nowej, gołej lokalizacji to proces długi, żmudny i liczony w dzisiątkach albo i nawet setkach tysięcy.

-------------------------------------------