UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
11 0 0

Internet po kablu

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać czy muszę dokonac jakichś zmian w instalacji na załączonym zdjęciu w celu wyprowadzenia intenetu do gniazd w innych pomieszczeniach? Mam internet z TV (modem, router itd.) w jednym pomieszczeniu, ale chciałbym mieć internet w kablu w innych pomieszczeniach. Gniazda w ścianach są.

Będę wdzięczny za pomoc,upc.png

20 ODPOW. 20
Highlighted
Omnibus
354 131 7

Re: Internet po kablu

Wygląda na to, że wystarczy switch. Jeden z kabli RJ45 będzie służył za powrotny z modemu, switch w skrzynce rozdzieli na pozostałe pomieszczenia. Można też wykorzystać dodatkowy router, o ile się tam zmieści.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Highlighted
Innowator
11 0 0

Dzięuję za szybką odpowiedź. Ale czy można mniej technicznym językiem, poniewaz jestem całkowicie zielony?

Pozdrawiam

Highlighted
Innowator
11 0 0

Widzę tam 4 gniazda wyglądające jak rj45 oznaczone a, b, b, a i jeszcze na górze K i N. Dwa pierwsze z nich są zaślepione jakimiś wtyczkami. Do tego mam z dziesięć fioletowych kabli z wtyczkami oznaczonych a1, b2 itp. Czy mogę cos z tym zrobić? Sprawdzałem, że na chwilę obecna nie mam sygnału w gnizdkach w innych pomieszczeniach.

Pozdrawiam

Highlighted
Tytan
2685 575 129

Potrzebujesz takie urządzenie:
image.png

Jeden kabel RJ45 z modemu podpinasz do switcha i z niego wyprowadzasz kable RJ45 do pomieszczeń i gniazd. Zamiast takiego switcha możesz wykorzystać router jeśli jakiś masz

Highlighted
Innowator
11 0 0

Rozumiem. Czyli te kable i gniazda pociągnięte po wszystkich pomieszczeniach są bez sensu, bo i tak muszę w jakis sposób pociagnąc swój kabel?

Highlighted
Tytan
2685 575 129

Kable i gniazda mogą być tylko te kable co masz w pomieszczeniach podłączasz do switcha i modem też podłączasz do switcha

Highlighted
Innowator
11 0 0

To czym w ogóle jest to urządzenie, które jest na zdjęciu? To jest modem czy po prostu jakiś rozgałęziacz?

Highlighted
Tytan
2685 575 129

Urządzenie na zdjęciu to jest właśnie switch

Highlighted
Innowator
11 0 0

A nie powinienem założyć, że sygnał UPC jest tam już doprowadzony i wystarczy tylko dopasowac odpowiedni kabel z tych fioletowych do gniazda w tym switchu?

Highlighted
Tytan
2685 575 129

Nie rozumiem. UPC dostarcza sygnał po kablu koncentrycznym, ten podłączasz do modemu który oni dostarczyli. Dopiero potem łączysz przez RJ45 modem ze switchem i kable RJ45 które już w pokojach są podłączasz w skrzynce do switcha. Zakładam, że w ścianach gdzie są te gniazda odpowiednie okablowanie RJ45 już się tam znajduje

Highlighted
Innowator
11 0 0

Czyli ten switch, który jest na zdjęciu jest dewelopera a nie UPC? Albo inaczej - czy w tym switchu, który jest na zdjęciu jest jakiś sygnał UPC? Technik UPC, kiedy był przy okazji jakiejś awarii grzebał w tej skrzynce czyli to chyba UPC, więc dlaczego tam miałoby nie być sygnału i skąd w takim razie ja miałbym pociągnąć sygnał do tego switcha?

Highlighted
Tytan
2685 575 129

Tak, w tej skrzynce jest sygnał UPC, ale dostarczany po kablu KONCENTRYCZNYM (on jest podłączony w gnieździe po prawej stronie). Kable RJ45 które są w pokojach wyprowadzasz przez gniazda które są w pokojach do skrzynki i tam podłączasz je do switcha. Możesz je podłączyć do modemu, ale nie sądzę, że starczy Ci gniazdek dlatego zalecam jednak zakupienie switcha aby Ci tych gniazdek tam starczyło

Highlighted
Innowator
11 0 0

Ale przecież w tym switchu w tej skrzynce są jakieś wolne gniazda. One nie służą właśnie do tego?

Highlighted
Tytan
2685 575 129

Służą do tego abyś te kable co masz w pokojach jakoś je wprowadził do skrzynki. Ale jak je tam wprowadzisz to i tak musisz je podłączyć albo do modemu albo (najlepiej) do switcha. A najlepiej do switcha ze względu na ilość gniazdek jakie tam masz. Oczywiście modem od UPC też łączysz z tym switchem