UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
11 0 0

Re: Internet po kablu

Chcę na razie podłączyć jeden kabel, jeden pokój. Zakładam, że te fioletowe kable idą z pokoi. Więc jeżeli podłączę właściwy kabel z danego pokoju do powiedzmy gniazda trzeciego z lewej strony na tym zdjęciu, to co mam zrobić potem? Przeciez modem mam podłączony w innym pomieszczeniu normalnie do gniazda antenowego w ścianie. 

Highlighted
Tytan
2678 572 129

Dobra, rozrysuj mi proszę plan całego Twojego mieszkania i pokaż gdzie masz modem i gdzie jest ten kabel którego chcesz do skrzynki przerzucić

Highlighted
Innowator
11 0 0

Skrzynka ze zdjęcia jest w szafie w przedpokoju. Modem jest w pomieszczeniu C, razem z całą resztą (TV, PC, radio, itd.) podłączony do gniazda 2. Chciałbym mieć internet w gniazdku 1 w pomieszczeniu B, oczywiście bez ciągnięcia ponownie kabli, skoro te kable już są w ścianach.

upc5.png

Highlighted
Tytan
2678 572 129

Dobra, jakoś sobie to w głowie rozrysowałem więc moim zdaniem powinno być tak:
Czy w ścianie pomiędzy pomieszczeniem B, a pomieszczeniem A masz okablowanie RJ45? Jak tak to drugie gniazdo LAN montujesz w pomieszczeniu A (w ścianie o której wcześniej mówiłem) i stamtąd kabel RJ45 doprowadzasz z pomieszczenia A do skrzynki (czyli jeszcze drugie gniazdko montujesz na ścianie pomiędzy pomieszczeniem A, a przedpokojem gdzie masz skrzynkę i trzecie gniazdko z drugiej strony tej ściany) i tam przez listwę przypodłogową doprowadzasz kabel do skrzynki gdzie podłączasz go do switcha którego już potem kupisz (np. tego http://www.ted.net.pl/pl/sieci-lan/switch-netgear-gs108-8-portow-gigabit.html). Co do kwestii połączenia modemu ze switchem to gniazdko RJ45 montujesz w pomieszczeniu C na ścianie między pomieszczeniem, a skrzynką (oczywiście przez tą ścianę doprowadzasz kabel do gniazda w skrzynce). I z tego gniazda w skrzynce kabel doprowadzasz do switcha

Highlighted
Tytan
1188 615 112

@rivorade napisał(a):

Skrzynka ze zdjęcia jest w szafie w przedpokoju. Modem jest w pomieszczeniu C, razem z całą resztą (TV, PC, radio, itd.) podłączony do gniazda 2. Chciałbym mieć internet w gniazdku 1 w pomieszczeniu B, oczywiście bez ciągnięcia ponownie kabli, skoro te kable już są w ścianach.

upc5.png

No to sprawa wyglada tak.

W pokoju C bedzie gniazdo rj45 ktore bedzie polaczeniem do skrzynki. Laczysz to gniazdo z modemem i tym sposobem masz sygnał w skrzynce.

Nastepnie w skrzynce laczysz kabel z pokoju C z kablem do pokoju B, tym sposobem masz sygnal w pokoju B.

Jeżeli bedziesz chciał miec sygnal w pozostałych gniazdach to w skrzynce musisz zastosowac switcha. Wydaje mi sie ze do twoich potrzeb wystarczy najtańszy z portami 1Gbps

-------------------------------------------
Highlighted
Innowator
11 0 0

Bardzo dziękuję za cierpliwość i poświęcony czas. Biorę się do roboty.

Pozdrawiam.