UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
16 0 0

IPv4 a IPv6

Do rąk niewłaściwej osoby trafiło moje IPv4. Jestem nieustannie nękany atakami DDOS (tak mi się wydaje, że takimi). Zareklamowałem usługę i po 25 dniach konsultant na czacie stwierdził, że włączy mi IPv6. Teraz moje IP jest faktycznie inne ale nie rozwiązuje to problemu, ponieważ stare IPv4 dalej w jakiś sposób funkcjonuje i ataki ciągle występują. O co tutaj chodzi?

41 ODPOW. 41
Tytan
991 586 81

Re: IPv4 a IPv6

Poważnie ?
Jak to ustaliłeś że ktoś Cie akatkuje DDosem ?

Wysarczyło na jakiś czas odłączyć modem od prądu (max 24H) i ip by się na 90% zmieniło na inne.

-------------------------------------------

hosting
Użytkownik
16 0 0

Pingujac wp i onet w konsoli. loss = 100%

Po za tym wiem ze to ddos.

Tytan
991 586 81

aha....no to brawo za metodologie diagnozy i jej skuteczności, nic tu po mnie. Podałem rozwiązanie wyżej

hosting
Użytkownik
16 0 0

Sam fakt ze wiem ze to ddos powinien wystarczyc, bo jak gram w cs to skacze mi loss na serwerze i na ts3. Dodatkowo wiem kto to robi, wiec bez wzgledu na metode diagnozowania i tak wiem ze to ddos. A pytanie w calym temacie bylo inne.

Jak to mozliwe ze UPC ustawilo mi IPv6, a ddosowany stary adres IPv4 i tak powoduje u mnie problem z inetrnetem?

Tytan
991 586 81

Jest to niemozliwe wiec IP zapewne nie zostało zmienione, trzeba to zweryfikować w panlu urzadzenia.
Przeciez tak wysokiej klasy specjalista/ka (bo już sam nie wiem, dla mnie to genderowanie sie jka ktos ma kobiecy nick a pisze w rodzaju meskim) operujacy takimi pojeciami jak "ja wiem", "Ddos" na pewno wie jak to sprawdzić.
Cała adresacja IP v6 jest mozna powiedzieć za NAT więc jak by szedł atak to obrywał by router brzegowy.

hosting
Użytkownik
16 0 0

Napisalem na poczatku: "Jestem nieustannie nękany atakami DDOS (tak mi się wydaje, że takimi)"

Po za tym ludzie ktorzy mi to robia sami to tak nazywaja wiec tez to tak nazywam.

Hmm.. polecasz napisac do konsultanta upc jeszcze raz i niech sprawdzi czy na pewno mam wlaczone IPv6 a IPv4 jest wylaczone? Jesli to potwierdzi to znaczy ze mam cos nie tak u siebie skonfigurowane w PC czy gdzie?

Tytan
991 586 81

Zaloguj sie do panelu modemo-routera i sam sprawdz

hosting
Innowator
41 7 1

Jak ktoś zdobył twoje ip ?

Czy znasz dobrze tych ludzi którzy maja twoje ip ? 

Użytkownik
16 0 0

No to z tego co widze jestem polaczony tylko przez IPv6, ale moze sprawdzam nie tu gdzie trzeba. Podpowiesz gdzie dokladnie to sprawdzic?

Tytan
991 586 81

Najprostsze co mozesz zrobic to sprawdz czy mozesz zmienic tryb pracy na bridge, jezeli nie ma tej opcji to jest ipv6 a jezeli jest ipv6 to nie bedziesz odczuwał żadnego ataku ddos bo tak jak pisalem wcześniej zatrzyma sie to na routerze brzegowym. Sugeruje ogarniecie swoich urzadzen oraz samo edukacje w temacie sieci

hosting
Użytkownik
16 0 0

No w ogole nie mam takiej opcji takze wg tego co piszesz jest tylko IPv6. Jak to zatem jest ze pingowany stary adres IP powoduje loss = 100% i "brak internetu"?

Tytan
991 586 81

Ale że co ?
Co kto komu pinguje ?

hosting
Użytkownik
16 0 0

W tej chwili ja dla testu pinguje swoj stary adres IP czyli ten IPv4 i mimo uzywania IPv6 mam loss = 100% i strony w ogole sie nie laduja. 

Tytan
991 586 81

To masz.tam.cos.niezle u siebie namotane

hosting