UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Tytan
998 587 81

Re: IPv4 a IPv6

Wejdz na strone www.moje-ip.eu i zobacz jaki adres ip Ci wyswietla

-------------------------------------------

hosting
Użytkownik
16 0 0

No wystwietla mi inne IP niz moje wczesniejsze IP.

Nie wiem.. tak czy siak jest jakas lipa, jutro przyjedzie technik UPC zeby mi wszystko skonfigurowac. Bo skoro mam IPv6, a IPv4 i IPv6 nie moze byc jednoczesnie, to czemu internet  otrzymuje ataki po IPv4 mimo ze w tej chwili korzysta z IPv6? Wtf?

Tytan
998 587 81

Tak to jest jak sie ktos nie zna, wszystko zostało juz opisane na forum. A odpowiedzi na twoje pytanie juz udzielilem w tym wątku.

Jak sie.nie znasz to zlec to komus kto sie zna.

hosting
Tytan
2156 820 71

@DOROTAMARKOnapisał(a):

Jak to mozliwe ze UPC ustawilo mi IPv6, a ddosowany stary adres IPv4 i tak powoduje u mnie problem z inetrnetem?

Problemem nie jest tu DDoS a właśnie IPv6, które nie wszędzie w internecie wdrożono a to z kolei powoduje, że jest inna (często dłuższa) droga pakietów zanim dotrą do celu.

Skoro wiesz kto Cię DDoS-uje, to uprzedz tą osobę o odpowiedzialności karnej za takie działania i zgłoś to staffowi serwera gdzie jest gra.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
16 0 0

Jedyne rozwiazanie jakie od Pana przeczytalem to odlaczenie modemu od pradu na 24h i wtedy IP sie na 90% zmieni.  Niestety tej opcji nawet nie bralem pod uwage bo juz po wczesniejszym kontakcie z konsultantem jakis czas temu, uslyszalem ze musze wylaczyc modem-router na 24h-7 dni bo losowo przypisywane jest to IP, ale w moim przypadku to akurat nie mozliwe, poniewaz to moj jedyny internet. Tak czy siak teraz mam juz IPv6 i wychodzi na to ze jedynym problemem jest cos zle skonfigurowane, bo przeciez nie da sie miec dwoch rodzajow IP na raz. 

Tytan
998 587 81

Podsumowanie całego tego tematu.

1.Sam nie wiesz o czym pieszesz, nie wiesz jak to działa i opowiadasz jakieś bzdury.

2.Nie potrafisz obługiwać sprzętu który otrzymałeś od operatora

3.Nie potrafisz samodzielnie wykonać żadnych testów które by dały pogląd na sprawe

Czekaj spokojnie na technika może on Ci pomozę choć mi się wydaje że skończy się to wizytą płatną

hosting
Użytkownik
16 0 0

Wiem o czym pisze bo odwiedza mnie gosc na ts3 i mowi do mnie wprost ze zaraz ddos. Byc moze uzywam zlego okreslenia ale tak czy siak chodzi o zablokowanie dostepu do internetu ze wzgledu na posiadanie przez kogos mojego adresu IPv4.

IP ktore mialem wczesniej to IPv4, przydzielono mi IPv6, a mimo tego w dalszym ciagu mozna mnie zaatakowac korzystajac ze starego IPv4. 

Nie potrafie obslugiwac sprzetu ktorego otrzymalem od operatora poniewaz nie jest to moja specjalizacja i sie na tym nie znam. Robie to na co pozwalaja mi umiejetnosci.

Ping wp onetu i interii w cmd, a nastepnie zobaczenie napisu loss = 100% mi wystarczy. 

Tytan
2156 820 71

@Pablonapisał(a):

Czekaj spokojnie na technika może on Ci pomozę choć mi się wydaje że skończy się to wizytą płatną

Technik nie będzie niczego konfigurował, sprawdzał (bo co można w takim ubogim GUI modemoroutera skonfigurować)- podepnie ewentualnie inny modem, sprawdzi speedtestem łącze i żegnam.

Technika żaden DDoS nie interesuje bo to nie jest ani wina UPC ani ich sprzętu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
998 587 81

A ja mówię ze ziemia jest plaska i jak wyjdziesz na zewnątrz to spadniesz.

Daj znać jak wrazenia z lotu.

hosting
Użytkownik
16 0 0

Taki madry jestes a pomoc laikowi nie potrafisz, jestes bardzo toksyczna osobowosia. Nic do tematu nie wnosisz, ale widze ze ladnie podbudowujesz swoja niska samoocene. 

Tytan
998 587 81

Nie da się pomóc komuś kto pomimo braku wiedzy i tak wie lepiej.

Ogólnie to mam wyrażenie ze po drugiej stronie siedzi dziecko.

hosting
Użytkownik
16 0 0

Poki co nie otrzymalem od ciebie zadnej pomocy, 0 konkretow odnosnie skonfigurowania mojego polaczenia internetowego. 

Post oznaczony jako rozwiazanie tematu tj:

"Najprostsze co mozesz zrobic to sprawdz czy mozesz zmienic tryb pracy na bridge, jezeli nie ma tej opcji to jest ipv6 a jezeli jest ipv6 to nie bedziesz odczuwał żadnego ataku ddos bo tak jak pisalem wcześniej zatrzyma sie to na routerze brzegowym. Sugeruje ogarniecie swoich urzadzen oraz samo edukacje w temacie sieci"

Nie mam takie opcji o ktorej piszesz takze juz mam IPv6.

"Sugeruje ogarniecie swoich urzadzen oraz samo edukacje w temacie sieci" - 0 konkretow, nie wiadomo co zrobic i jak to naprawic.

Tytan
2156 820 71

@DOROTAMARKO 

W sprawie DDoSu nie da się pomóc przez żadne forum, ani na żadnym forum - nie masz ani takiej wiedzy by temu przeciwdziałać softwarowo, ani takich środków finansowych, by za Ciebie zrobił to sprzęt.

Możesz jedynie prosić operatora o zmianę IP, lub zrobić to samemu przełączając IPv6 na IPv4 i przełączając modemorouter w tryb modemu (wtedy otrzymasz inne IPv4) i ewentualnie podpinając swój router - tyle SAM możesz jedynie zrobić.

Tytan
998 587 81

@DOROTAMARKOnapisał(a):

Poki co nie otrzymalem od ciebie zadnej pomocy, 0 konkretow odnosnie skonfigurowania mojego polaczenia internetowego. 

Post oznaczony jako rozwiazanie tematu tj:

"Najprostsze co mozesz zrobic to sprawdz czy mozesz zmienic tryb pracy na bridge, jezeli nie ma tej opcji to jest ipv6 a jezeli jest ipv6 to nie bedziesz odczuwał żadnego ataku ddos bo tak jak pisalem wcześniej zatrzyma sie to na routerze brzegowym. Sugeruje ogarniecie swoich urzadzen oraz samo edukacje w temacie sieci"

Nie mam takie opcji o ktorej piszesz takze juz mam IPv6.

"Sugeruje ogarniecie swoich urzadzen oraz samo edukacje w temacie sieci" - 0 konkretow, nie wiadomo co zrobic i jak to naprawic.

Co ty sobie wyobrazasz ?
 Że niby ja mam za Ciebie naprawić Ci twoje spierniczone połączenie sieciowe na komputerze ?
Jesteś na społecznosci operatora (czego najwidoczniej nie rozumiesz) i już wyjasniliśmy sobie że operator nie ma nic wspólnego z twoimi "problemami"

Jak chcesz naprawiać komputer albo swoją sieć lokalną to albo zabierz komputer do serwisu albo zaproś do domu jakiegoś informatyka który wie co robi.

Nic dodać nic ująć TWOJE PROBLEMY NIE SĄ ZWIĄZANE Z UPC co udowodniliśmy już wcześniej tym że masz IP v6 i żadnego niby DDosy (sam nie wiesz co to jest, co to robi i jak to działa) do Ciebie nie docierają bo powtarzam po raz kolejny wszystko zatrzymuje się na routerze brzegowym (jak nie wiesz co to router brzegowy to wykorzystaj klawiature i sobie wygoogluj).

Moderator prawodpodobnie dla tego oznaczył temat jako rozwiązany bo wszystko co zwiazane z tematyką SPOŁECZNOŚCI UPC zostało już WYCZERPANE.

Dziękuję i dobranoc, kończe marnować na Ciebie czas.

hosting
Użytkownik
16 0 0

PC uzywa obu protokolow tj. TCP/IPv4  i TCP/IPv6. IPv4 dla protokolu TCP/IPv4 pozostalo niezmienne, dlatego wlasnie w dalszym ciagu mozna zaatakowac moj internet. Jedynym rozwiazaniem jest zmiana IPv4 przez UPC.