UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
8 0 0

Jak najniższy możliwy ping.

Witam, chciałbym się zapytac, czy jest jakas mozliwosc obnizenia pingu? Z gdańsk do frankturtu miewam 30+ a znajomi z innych miewaja ponizej 20, majac rowniez upc.

Przydałby sie nizszy ping do grania w gry, cokolwiek pomoze?

23 ODPOW. 23
Omnibus
280 42 4

Re: Jak najniższy możliwy ping.

Niestety ale nic nie pomoże taką trasę wybiera UPC gdzie dla nich jest najtaniej, dawno temu jak zmieniałem starego arrisa na technicolor to faktycznie ping spadł o 10 ale teraz takie wymiany nic nie zmieniają masz compala? 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Wykładowca
919 236 39

@v1nz0, po pierwsze sprawdź jaką masz trasę do serwera który Cię interesuje programem mtr. Czasem da się poprawić ping korzystając np z VPN.

Nauczyciel
616 164 8

Wyjście do Frankfurtu jest chyba w Katowicach (AORTA od UPC, choć ostatnio coś tam pozmieniali w routingu, dodali ntt.), jak koledzy mają bliżej do Katowic, to nic dziwnego, że mają niższy ping. Twoja trasa zapewne biegnie Gdańsk -> Warszawa -> Katowice -> Frankfurt, albo chociaż Gdańsk - Warszawa -> Frankfurt, stąd te ~5-10ms więcej. Ja do Frankfurtu z Warszawy mam 23-26ms, a może nawet i więcej, zalezy jakim hostem idzie.

Wklej swoją trasę do hosta z Frankfurtu i porównamy.

Zawodowiec
262 71 4

@v1nz0

modemy z chipsetem Puma (większośc modemów Arrisa) generalnie mają opóźnienia o kilka milisekund wyższe niż modemy na chipsecie Broadcoma (większość modemów Technicolor), tak jest co do zasady niestety, większy ping jest też zależny od trasy jak tu koledzy nadmienili ale również może zależeć od kontrolera kablowego do którego podłączony jest użytkownik i konfiguracji kontrolera (można to obniżyć ale też jest to zależne od pewnych dodatkowych czynników technicznych - nie zawsze możliwe w każdej lokalizacji). Opóźnienie większe o kilka milisekund nie powinno mieć znaczenia, problemem jest raczej zmienność opóźnienia i utrata pakietów, jeśli połączenie jest stabilne i ping akceptowalny to nie ma sie czym martwić, niestety przełączenie modemu z chipsetem Puma w tryb bridge niewiele zmienia więc też nie ma co kombinować

Użytkownik
8 0 0

Screenshot_197.pngScreenshot_198.png

Nauczyciel
616 164 8

Masz ipv6 włączone na modemie? Jakieś dziwne te Twoje trasy. Piszesz, że z Gdańska jesteś a trasa rozpoczyna Ci się w Katowicach, idzie przez Warszawę za granicę.

Wykładowca
919 236 39

@v1nz0, Dziwne te Twoje trasy i pingi. Przypuszczam, jak zresztą już wspomniał kolega @brtk, że masz włączone ipv6. Zacznij od jego wyłączenia. Mogłbyś jeszcze zamieścić trasę do 162.254.197.162? Dało by to również kilka odpowiedzi. Twoje pingi są znacznie wyższe niż u mnie, mimo prawie identycznej trasy. 

@pawelb, z testów mi winika, że Compal ma o 1-1,7ms większe opóźnienia (pingi) niż w identycznych warunkach Broadcom. Co ciekawe, całość większego opóźnienia powstaje na lanie, to jest pomiędzy komputerem a modemorouterem. 

Użytkownik
8 0 0

Screenshot_199.png

Profesor
1697 402 89

compalhub.home to panel Compala gdy ten działa w IPv6 tak więc pozostaje ci zrezygnowanie z niego i powrót do IPv4

https://zanimnapiszesz.info
Wykładowca
919 236 39

@v1nz0, Tak jak napisał @MrPepka. Wyłącz ipv6 korzystająć z asystenta pomocy. Informacje znajdziesz tutaj. 

Swoją drogą, też kiedyś zauważyłem że z KRK, przy wlączonym IPv6, cały ruch po IPv4 leci przez Katowice, gdzie pewnie zlokalizowany jest NAT. Tylko, że w przypadku Krakowa ma to bardzo małe znaczenie, może +2ms do warszawy czy z powrotem do Krakowa. Teraz okazuje się, że w ten sposób podpinają też ludzi z Gdańska, a wtedy mamy już wycieczkę po całej Polsce i +20ms. 

Użytkownik
8 0 0

Czyli musze to wylaczyc w opcjach connect boxa? Bo w windowsie juz ową opcje wyłaczylem

Profesor
1516 597 61

@v1nz0

Nie Ty a operator - Ty tym w modemorouterze nie zarządzasz.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
616 164 8

@v1nz0 przez czat, telefoncznie albo przez Asystenta Pomocy po zalogowaniu do MojegoUPC musisz to zrobić. Przez asystenta masz wyjaśnione tutaj przez @Kamil'a jak to zrobić.

https://forum.upc.eu/t5/lacznosc-i-konfiguracja/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/m-p/...

@zylx bo do Compala masz 1ms, a do broadcoma < 1ms. Ja przy IPv6 miałem do Warszawy 15-16ms mieszkając w Warszawie przecież, a przy przełaczeniu na IPv4 mam 6-7-8ms.

Użytkownik
8 0 0

to po zmianach, niestety ping w grze samej sie nie zmienił. Chyba nie ma zbytnio ratunku w takim przypadku, dzieki wszystkim za checi pomocy Screenshot_202.pngScreenshot_201.pngScreenshot_200.png