UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Naukowiec
966 250 40

Re: Jak najniższy możliwy ping.

@v1nz0, Przynajmniej wyłączenie IPv6 pomogło w tych przypadkach, które sprawdzałeś w mtr i wycięczki przez Katowice już nie występują, a to Ci daje ok -20ms jak widac na załączonych przez Ciebie przykładach. 

Użytkownik
8 0 0

Prawda, mój problem polega tylko na tym, że desperacko poszukuje rozwiazania które obnizy ping gdy łacze sie do tych serwerów gry, które stoją obecnie, a na taki w polsce sie nie zanosi. Chyba zostaje jakas przeprowadzka do UK albo Holandii, bo im tam fajniutki ping.

Naukowiec
966 250 40

@v1nz0, poda adresy tych serwerów to sprawdzę, czy przypadkiem przez VPN się nie uda trochę polepszyć sytuacji. Co do pomysłu z przeprowadzką, to ping jest bezpośrednio związany z odległośćią jaka nas dzieli od serwera. Nic dziwnego, ze jak ktoś ma 100km to ma lepszy ping od osoby którą dzieli 1300km. 

Nauczyciel
624 166 9

@v1nz0 trochę dziwne, że ping do serwera gry nie zmienił się, gdyż do niego zapewne trasa też szła przez pół Polski i powinieneś poprawę zobaczyć.

Podaj IP tych serwerów.

Użytkownik
8 0 0

52.94.17.134

52.94.15.16

52.94.5.150

52.94.16.4

To czetery serwery, do ktorych jest mozliwosc sie polaczyc (robi to automatycznie, ja wybieram jedynie region)

Naukowiec
966 250 40

Wszystkie podane przez Ciebie adresy prowadzą do serwerowni AWS w Europie, ale każdy do innego miasta. Pierwszy adres (52.94.17.134)  to Frankfurt, który jest zdecydowanie najbliższej Polski. Stąd ping całkiem zadowalający, w przypad poniżej 30ms.

Spoiler
AeGECoP

Jak widać w moim przypadku trasa leci przez Warszawę co optymalne nie jest, korzystając z VPN możemy to poprawić i urwać 2-3ms:

Spoiler
l45a3n0

Drugi adres to Londyn, odległość większa to i ping rośnie. Ode mnie korzystając z routingu UPC mam około 50ms, co generalnie nie jest złym wynikiem jak na tę odległość, ale już mogło by być lepiej:

Spoiler
fjdKI65

korzystając z VPN możemy zejść poniżej 40ms, czyli urwać ponad 20%:

Spoiler
mT2DQ6B

Kolejny adres (52.94.5.150) to Irlandia, znów rośie odległość więc i ping. Normalnie mam w okolicach 53ms, przez VPN można urwać około 5ms. 

Ostatni serwer (52.94.16.4) to Paryż, odległość mniejsza, a wiedz i ping spada: normalnie ok 35ms, w tym przypadku trasa jest na tyle dobra, ze nie udało mi się uzyskać lepszego rezultatu. 

Generalnie Frankfurt i Paryż całkiem spoko do grania, Londyn jeszcze ujdzie, zwłaszcza przez VPN. Najgorzej jak trafisz do Irlandi, ale nie ma się co dziwić, bo jest najdalej. 

Nauczyciel
624 166 9

W sumie nie wiem o co się rozchodzi, opóźnienia są bardzo ok

Użytkownik
8 0 0

Jasne, ja nie twierdze ze te 30-35 które mam bedąc w grze kompletnie niegrywalne - po prostu jako gracz zatrudniony profesjonalnie szukam mozliwie wszelkich metod na poprawe komfortu gry, i te pare pingu zawsze by sie przydało. Poki co po tym wylaczeniu ivp6 wydaje mi sie, ze jest lepiej, wiec wielkie dzieki

Nauczyciel
624 166 9

Od dużych operatorów nie masz co oczekiwać, jakaś lokalny operator, ewentualnie większy, gdzie ma dużo styków jak Netia czy INEA.

Ale na UPC nie masz co narzekać, gdzie indziej jest gorzej nieraz, patrz takie Orange.