UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
5 0 0

Jak ugryźć Internet w UPC?

Witam!

Jestem tu pierwszy raz. Nie mam w UPC żadnych usług. A chciałbym mieć.

Mieszkam w Warszawie na Targówku. Dzielnica Zacisze, w domku jednorodzinnym.

Koło mojego domu (wzdłuż płotu) przechodzi kabel światłowodowy, lub miedziany (tego nie wiem) z Internetem i usługami.

Obok domu sąsiada stoi zielona skrzynka, przez którą ten kabel też przechodzi.

Jest to pozostałość po dawnej Aster-City.

Do UPC chodziłem, prosiłem, dzwoniłem. We wszelakich punktach też byłem. Mówili że sie odezwą i cisza. Zero odpowiedzi.

Mam obecnie Nerwostradę od Orange, jednakże jak na to patrzę to mi się na wymioty zbiera, dlatego chciałbym rozwód z nimi wziąć, ale nie ma na dziś alternatywy.

proszę o pomoc.

14 ODPOW. 14
Użytkownik
4 0 0

Re: Jak ugryźć Internet w UPC?

Podepnę się pod twoje pytanie, gdyż mam podoną sytuację. Zabudowa szeregowa ma całą kanalizacje kablową doprowadzoną do posesji i firma na O, która jest właścicielem kanalizacji nie chce podłaczyć światłowodu, pomimo dużego zainteresowania (lista chętnych). Więc może UPC, jeśli ma możliwość skorzystać z kanalizacji kablowej tej firmy rozważy wykonanie przyłączeń. Problem w tym, że lokalny salon UPC nie był zainteresowany zajęciem się sprawą. Liczę na kogoś z forum.

Pozdrawiam.

Tytan
Tytan
2061 996 164

Panowie

ja rozumiem ze oferta UPC jest atrakcyjna i pożądana

ale koszt przylaczenia takich lokalizacji idzie w tysiace zlotych, jesteście w stanie pokryć te koszta?

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Użytkownik
4 0 0

myślę, że do każdej tego typu sprawy trzeba podejść indywidualnie, sprawdzić możliwości podłączenia, sprawdzić liczbę  osób zainteresowanych ofertą (w moim przypaku nie ma żadnego operatora kablowego, tylko miedź O.), a nie od razu mówić ile to kosztuje. Przecież UPC po wykonaniu instalacji nie świadczy usług za darmo więc prędzej czy później inwestycja się zwróci tym bardziej jak nie ma konkurencji.

Tytan
Tytan
2061 996 164

@kozi z punktu abonenta placacego sto zlotych sprawa wyglada na banalnie prostą 

poczytaj ten temat 

https://forum.upc.eu/t5/moja-umowa-z-upc/instalacja-upc-w-domku-jednorodzinnym-warszawa/m-p/19707#M4...

-----
Użytkownik
5 0 0

Witam. U mnie tak jest, ze ten kabel fizycznie w ziemi jest - przechodzi w rurze i studzience Orange - która to przechodzi przez moją działkę. On idzie do takich mini bloków - gdzie w każdym z nich mieszkają 4 rodziny. 2 na parterze i 2 na 1 piętrze.

Zapewne trzeba by przeciąć ten kabel i dać jakiś specjalny trójnik. Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Mogę się zgodzić (czy tam mój ojciec) na niego to jest na postawienie skrzynki na terenie działki bez problemu. To raczej dużo nie zajmuje - gdzieś przy płocie. A dalej do okolicznych (najbliższych sąsiadów można by ten kabel poprowadzić poza tą rurą od zgniłej pomarańczy.

On też polubił Internet, w szczególności do oglądania filmów przez HBO GO i Netflix i jeszcze youtube. 

Dodatkowo jest coś takiego jak fundusze unijne. Czy nie można by ich na ten cel wykorzystać? Ma się rozumieć UPC, żeby z nich skorzystało?

Mnie w UKE tak właśnie mówiono, że firma może wziąć s tamtąd pieniądze na budowę sieci internetowej.

Użytkownik
4 0 0

ja miałem na myśli zabudowę szeregową(kamieniczki), w których w każdej z nich są min.3 lokale między innymi usługowo-handlowe, biurowe, kawiarnie, ta także lokale mieszkalne wiec może tu bardziej, ktoś z UPC Biznes powinien się zainteresować.

Omnibus
382 70 10

@gilban Widocznie UPC policzyło koszta i się to nie opłaca tyle w temacie.

120 Mb/s 39,99 zł
Użytkownik
5 0 0

Tylko dlaczego Polska to jest tak chory kraj, że się tu nikomu nic nie opłaca? Niestety, ale mam takie wrażenie.

Tytan
Tytan
2061 996 164

@kozi napisał(a):

ja miałem na myśli zabudowę szeregową(kamieniczki), w których w każdej z nich są min.3 lokale między innymi usługowo-handlowe, biurowe, kawiarnie, ta także lokale mieszkalne wiec może tu bardziej, ktoś z UPC Biznes powinien się zainteresować.

pisales ze pomaranczowi pomimo polozonej infrastruktury nie sa zainteresowani podłączeniem a ma to.zrobic UPC?

widac inwestycja nie ma szansy zwrotu 

@gilban myslisz ze tylko u nas zadna firma nie pozwoli sobie na inwestycje ktora sie nie zwroci?

-----
Użytkownik
5 0 0

Pewnie nie. Tylko po co są te fundusze unijne do tych celów. Czy one są fikcją? Czy za mało kasy dają?

Zgłosił bym to nawet do UKE, że sie nikomu nic nie opłaca u mnie inwestować, ale musiał bym mieć jakiś argument.

Do małych wsi ciągną Internet gdzie jest kilka domów na krzyż i żadnego bloku - i to się opłaca. A tu w Warszawie, gdzie jest wszystko na miejscu, się nie opłaca. Dlaczego? Nie rozumiem tego.

Przykładem jest w zachodniopomorkim mała wieś Bierzwnik, skąd mój szwagier pochodzi. tam już szybki Intenet jest i do każdego z domów pociagnięto. I jakoś się to opłacało.

Użytkownik
4 0 0

Pomarańczowi na naszej ulicy mają monopol więc nie spieszy im się z modernizacją swojej miedzi, pomimo że światłowód jest w studni na początku ulicy. Jak nie ma konkurencji to po co inwestować.

Użytkownik
5 0 0

U mnie też mają monopol i właśnie jest nerwostrada do 10 lub do 20 Mbit. I dalej mają wszystko gdzieś. Światłowód też jest ich na początku ulicy bo do szkoły go podłączyli, która stosunkowo jest niedaleko.

Również jest w blokach które ode mnie są w odległości o jakieś 400 do 500 metrów.

Omnibus
382 70 10

@gilban To napisz do UKE że nikt nie chcę Cię podłączyć i wtedy się dowiesz dlaczego tak jest w Twoim miejscu zamieszkania. 

120 Mb/s 39,99 zł
Highlighted
Tytan
1053 598 88

Fundusze unijne są ale dla gmin wiejskich

-------------------------------------------

hosting