UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Omnibus
336 120 6

Jak zabezpieczyć net przed najemcą?

Zamierzam przez jakiś czas wynajmowac swoje mieszkanie w trybie krótkoterminowym i ciekawi mnie,  czy udostępniane wi-fi mogę zabezpieczyc przed niepożądaną działalnością pacjentów? By to nie mnie scigano np za ściąganie czy dystrybucję specyficznych treści.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
13 ODPOW. 13
Naukowiec
1213 363 52

Re: Jak zabezpieczyć net przed najemcą?

@brodacz Po pierwsze chroni Cię prawo. Bo, pomimo tego co wypisują niektóre naciagające kancelarie, odpowiedzialna jest osoba popełniająca przestępstwo, a nie właściciel łącza. Tak samo jak odpowiedzialny jest sprawca wypadku, a nie wlascixiel auta. Chcąc się jednak lepiej zabezpieczyć i by nie musieć się tłumaczyć w umowie najmu jasno zaznacz, że najemca ma prawo korzystac z łącza, ale jest w pełni odpowiedzialny za swoją aktywność. Kolejnym krokiem może być serwer radius, tworzenie kont per użytkownik i trzymanie logów, by w razie dochodzenia mieć co pokazać. Tylko pamietaj wtedy o RODO. 

Omnibus
336 120 6

Dzięki, tyle wiedziałem, a co do RODO to obowiązuje ono tylko podmioty gospodarcze.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Omnibus
374 126 11

Tak w ogóle to w regulaminie UPC jest ciekawy zapis: "Abonent nie ma prawa udostępniać Usług Internetowych osobom trzecim".

Naukowiec
1213 363 52

Tak tylko podmioty. Myślałem, że Jak zaczynasz bawić się w najem krótkoterminowy to jako podmiot. W każdym razie, raz miałem sytuację że, dostałem wezwanie na policję przez działania w Internecie najemcy. Pokazanie umowy najmu wystarczyło, by oddalić od siebie podejrzenia. 

Tytan
Tytan
1898 951 148

@zuzianapisał(a):

Tak w ogóle to w regulaminie UPC jest ciekawy zapis: "Abonent nie ma prawa udostępniać Usług Internetowych osobom trzecim".

otoz to

wiec zadne wpisywanie do umow klauzul nic nie da

tak samo jak w umowach k-s sprzedazy zapis o tym ze zapoznałem sie ze stanem technicznym pojazdu jest nic nie znaczacym pustoslowem i samochód z wada wykryta po zakupie mozesz oddac

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Naukowiec
1213 363 52

@GDA Czym innym jest odpowiedzialność karna, a czym innym wynikająca z prawa cywilnego wobec usługodawcy. 

Ten zapis o osobach trzecich jest trochę śliski, bo zgodnie z Prawem Cywilnym, osoba trzecią jest też żona abonenta czy jego dzieci. A chyba nikt tutaj nie będzie twierdził, że nie można udostępnić dostępu do Internetu własnej żonie czy dzieciom. Z drugiej strony, @zuzia ma pełną rację, i też uwazam, że w  przypadku najmu krotkoterminowego regulamin zabrania udostępniania usług najemcą. Już samo świadczenie takich usług regularnie, bez prowadzenia działalności gospodarczej jest trochę śliskie. 

Tytan
Tytan
1898 951 148

Alez bedzie 

bylem na policji wzywany za sciaganie drogowki i gdybym tylko powiedzial kto jeszcze ma dostep do komputera to cala moja rodzina bylaby targana na przesluchania

---
Naukowiec
1213 363 52

@GDA I co, poniosłeś za drogówkę jakiekolwiek konsekwencje karne, jeśli się nie przyznałeś?  Mój ojciec też miał z tego tytułu wezwanie (jako świadek oczywiście) i choć podał nazwiska innych domowników mających dostęp do Internetu w domu, nikt inny nie został już wezwany czy też  przesłuchany, a sprawa zwyczajnie umorzona z powodu nie wykrycia sprawcy. 

Omnibus
374 126 11

@zylxnapisał(a):

Ten zapis o osobach trzecich jest trochę śliski, bo zgodnie z Prawem Cywilnym, osoba trzecią jest też żona abonenta czy jego dzieci. A chyba nikt tutaj nie będzie twierdził, że nie można udostępnić dostępu do Internetu własnej żonie czy dzieciom.

Każdej osobie nie będącej stroną umowy nie wolno udostępniać usługi oraz sprzętu. Tak stanowią zapisy: § 10 punkt 3 oraz § 22 punkt 1. Już kiedyś zwróciłam uwagę na ich dość osobliwą restrykcyjność.

Wracając do tytułowego pytania, jak zabezpieczyć przed najemcą - skutecznie tylko w jeden sposób, nie udostepniać. Jeżeli jednak @brodacz chce udostępniać, sam musi oszacować poziom ryzyka i podjąć decyzję, czy warto.

Tytan
Tytan
1898 951 148

@zuzianapisał(a)

Wracając do tytułowego pytania, jak zabezpieczyć przed najemcą - skutecznie tylko w jeden sposób, nie udostepniać. Jeżeli jednak @brodacz chce udostępniać, sam musi oszacować poziom ryzyka i podjąć decyzję, czy warto.

10/10

dalsze hamletyzowanie @zylx nie ma sensu

---
Naukowiec
1213 363 52

@GDA Nie wiem czemu znów robisz jakieś przytyki w moją strona Przecież kilka postów temu, wyraznie napisałem, że w pełni zgadzam się tutaj z stanowiskiem @zuzii, które jak rozumiem, również podzielasz. 

Tytan
920 577 77

Jezelu ma pracowac na tym samym urzadzeniu co ty to takie minimum to izolacja klientow

-------------------------------------------

hosting
Moderator
1426 825 566

@GDA i @zylx błagam Was. Chociaż raz jak się zgadzacie nie szukajmy dziury w całym (to się tyczy głównie Ciebie @GDA).

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.