UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
13 0 0

jaką prędkość obsłuży moja karta ?

Witam.

Chciałbym zapytać jaką prędkośc obsłuży moja karta sieciowa.

Załączam oczywiście zrzut z menedżera urządzeń - gdyby potrzebne były inne szczegóły to również podrzuce. Ogólnie laptop MSI GE72VR

Nie wiem po prostu czy jest mozliwość że moja karta obsłuży 500mb czy tylko 150 (w ślad za ofertą upc) więc dlatego pytam - a jest to róznica 10zł więc stąd chciałem rozwiać tą wątpliwość.

planowane używanie jest po wifi na routerze z upc więc zdaje sobie sprawe że nie osiągne prędkości wpisanej na papierze

btw - ile osiągacie ? karty sieciowe.JPG

ps. szkoda że miedzy 150 a 500 nie ma złotego środka np 300

25 ODPOW. 25
Highlighted
Zawodowiec
140 38 11

Re: jaką prędkość obsłuży moja karta ?

Raczej poczytaj opinie na temat związanych z daną usługą modemów UPC. Tam znajdziesz odpowiedź jaką szybkość wybrać....

Highlighted
Tytan
2680 572 129

Zależy o którą kartę pytasz. Ta Wi-Fi Intela ma MIMO 1x1:1 czyli ma jedną antenę którą odbiera i wysyła dane, max link jaki się uda wynegocjować (jeśli w ogóle) to 433 Mb/s, ale najczęściej to będzie 390 Mb/s, a karta LAN 500 Mb obsłuży bez problemów

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

ja sam własnie nie wiem co bardziej tutaj odpowiada za połączenie. jak się domyślam po kablu do routera kontroler ethernet ? a po wifi od routera do laptopa karta wifi ? bo jeśli tak oznaczałoby to że finalnie w laptopie obsłuży te ~430mb czyli nie opłacałoby się zamawiać pakietu 500mb

Highlighted
Tytan
2680 572 129

A jak chcesz się łączyć z routerem? Przez Wi-Fi czy przez kabel?

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

przez wifi , nie chcę wiązać laptopa kablem

Highlighted
Tytan
2680 572 129

No to przez Wi-Fi nie osiągniesz tych 500 Mb chyba, że wymienisz kartę Wi-Fi w laptopie na choćby i Intel Wireless-AC 8260

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

a na przykład zakładając że zamawiam pakiet w standardzie 500, to jest szansa że osiągne np 300-350? po wifi oczywiście.

To co daje upc to connect box, w sumie nie wiem czy można samemu sobie dobrac router ale zdaje się że to nie jest wąskim gardłem tutaj.

z wymianą karty to grubsza sprawa, nikt nie umie serwisować Msi znaczy mało kto i jest to droga zabawa troche, na pewno czasochłonna.

Highlighted
Zawodowiec
140 38 11

Jeszcze informacja dodatkowa dotycząca karty WiFi w twoim laptopie:

Z danych katalogowych karty WiFi  https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/wireless/wireless-products/dual-band-wireless-ac-316...

• Maksymalna prędkość   433 Mbps
  • Wi-Fi CERTIFIED* 802,11acnie wspiera technologii MIMO
  • Wspiera tylko 1strumień (1x1) na odbiór i na nadawanie

Taki zapis wskazuje, że w trakcie pracy w standardzie 802.11ac maksymalna teoretyczna szybkość  transferu wynosi 433Mbps. W realu nie spodziewaj się przekroczenia szybkości 200MBps w bardzo dobrych warunkach  i braku sieci zakłocających. Srednio raczej na poziomie 100Mps

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Pepek wskazywał na średnie 390 też założeniem 1x1 wiec sam już nie wiem jak to jest

Highlighted
Tytan
2680 572 129

Chodziło mi o wynegocjowaną prędkość połączenia, w zależności od sytuacji w eterze

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

czyli realnie mogę spodziewać się 100 max ?

i jak wynegocjowaną? bo w pakiecie na papierze są 2 opcje, 150 i 500

ale to jest tylko na papierze

mi chodzi ile uciągnie mój sprzęt realnie

Highlighted
Tytan
Tytan
2310 1037 191

Nie to nie jest na papierze

takie predkosci uzyskasz wylacznie przy polaczeniu kablowym

z wifi to jest loteria i wszystko zalezy od tego jak duzo sieci masz w swoim zasiegu wiec tutaj nigdy nie uzyskasz predkosci maksymalnej - pomijam juz mozliwosci sprzetowe

ja z oferty 1 Giga osiagam polowe tego po wifi 

Screenshot_20200509-114855_Gallery.jpg

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Użytkownik
13 0 0

no ciekawe

ale testujesz to na urządzeniu z androidem ?

a jak jest na laptopie?

no ale skoro osiągasz połowe no to własnie do tego nawiązuje-masz umowe na 1gb, osiągasz połowe.

Jeśli chodzi o otoczenie to jest typowo, mieszkanie w bloku, każdy ma jakieś wifi dookoła

Highlighted
Zawodowiec
140 38 11

Realne pomiary szybkości transferu karty Intel AC3168

Pomiar wykonywany był dla obu zagregowanych częstotliwości pracy WiFi (2,4 + 5GHz - teoretycznie 433Mbps) w miejscach o małych zakłoceniach i dołączaniu się do sieci Internetowej przez 5G w róznych miejscach na świecie

https://www.youtube.com/embed/YgGZDIEZLto