UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Re: jaką prędkość obsłuży moja karta ?

ale to 5g a nie światłowód , zresztą wyniki nie sa złe , nie wiem gdzie widzisz ten fakt małych zakłóceń

zakładam że do punktu connect box w upc płynie umowne 500 lub w bliskich okolicach

pytanie ile uzyskam w laptopie po wifi z connect box -  czyżby utrata 80% ? bo wspominałeś że około 100 wyciągnę

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Highlighted
Tytan
Tytan
2308 1037 191

@nahimic napisał(a):

pytanie ile uzyskam w laptopie po wifi z connect box

nikt ci nie odpowie na to pytanie

wifi zalezy od wielu czynników wiec nie oczekuj zadnych deklaracji

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Użytkownik
13 0 0

ale nie oczekuje deklaracji tyko prognozy na podstawie danych technicznych

ewentualnie doświadczeń innych

sam się pokusiłeś o napisanie że 100 wyciągne

Highlighted
Tytan
Tytan
2308 1037 191

I tyle załóż 

kazdy wynik powyzej bedzie miłą niespodzianką 

jak zalozysz wiecej a w rzeczywistosci bedzie mniej to nastapi rozczarowanie

-----
Highlighted
Użytkownik
13 0 0

na pewno będzie mniej - tego jestem pewny na 99,9%

spadki na wifi to norma, rzędu 10% to chyba minimum

chodzi o to jaka jest strata, bo naprawdę nie jest miłe płacenie 59,90 za deklarowane 500 i uzyskiwanie 100.

Jeżeli osiągałbym w okolicach 300 no to w miare akceptowalnie

dla jasności: mnie i 100 wystarczy, nawet 50 (i szkoda że nie ma takich ofert), i tak jest nie wiele serwerów które pozwolą wykorzystać potencjał (poza YouTube i Playerem nie przychodzi mi nic do głowy), inne miejsca mają poustawiane jakieś marne uploady więc szybkie łącze i tak nic nie da, nawet i 10Gb

chciałbym po prostu nie przepłacać za coś co mam na papierze ani nie wkopać się tam gdzie ogranicza mnie technologia.

Highlighted
Tytan
Tytan
2308 1037 191

Korzystaj z połączenia kablowego wowczas bedziesz placil za to co abonujesz

-----
Highlighted
Użytkownik
13 0 0

w drugim mieszkaniu mam net 10mb od lokalnego dostawcy, i wyciaga mi 8,5-9 srednio na przedpotopowym Dlink Dir300 , też blok, też dookoła kazdy ma wifi.

Highlighted
Zawodowiec
139 38 11

ale to 5g a nie światłowód , zresztą wyniki nie sa złe , nie wiem gdzie widzisz ten fakt małych zakłóceń

zakładam że do punktu connect box w upc płynie umowne 500 lub w bliskich okolicach

pytanie ile uzyskam w laptopie po wifi z connect box -  czyżby utrata 80% ? bo wspominałeś że około 100 wyciągnę

Mówimy o pomiarach karty WiFi. Urządzenie w którym zainstalowano kartę WiFi było dołączone do Internetu przez sieć 5G. Wobec czego nie ma znaczenia czy jest to światłowód czy sieć 5G, byle dostępna przepływność w  sieci zewnętrznej była w okolicach 1Gps. Natomiast pomiary były wykonywane do serwera w Internecie, a karta WiFi była używana jako punkt dostępowy. Wobec czego ograniczeniem nie był dostęp do Internetu, ale przepływność maksymalna karty Intel AC3168. I oto chodziło w tych testach. Teoretycznie można wymienić kartę Intela AC3168 w laptopie na lepszy model Intela (znajdziesz wiele opisów w Internecie) i wtedy teoretyczna przepływność maksymalna może osiągać w przypadku kart MiMo 2x2 do ponad 1,7Gbps (w tym na 5GHz do 867Mbps dla typowych urządzeń z modulacją 80MHz, a w przypadku bardzo nowych z modulacją 160MHz do 1, 7Gbps - ale żadne z urządzeń WiFi dostępnych w ofercie UPC nie wspiera modulacji 160MHz).

Przepływność karty AC3168 jest ograniczoną poprzez swoją konstrukcję i wydajność zastosowanych układów scalonych.

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

rozumiem,

czyli reasumując pakiet 500mb z ups nie ma specjalnie sensu w przypadku mojej karty?

Highlighted
Zawodowiec
139 38 11

Dokładnie tak. W przypadku kupowania nowego laptopa warto sprawdzać parametry oferowanej w nim karty WiFi . Taki zakup robi się raz na kilka lat i warto mieć wyposażenie conajmniej ze średniej półki - oczywiscie w zależnościm od potrzeb. W większości przypadków realna prędkość pobierania treści będzie przede wszystkim zależała od pasma 5 GHz. Teraz większość urządzeń jest wyposażona w kłady obsługujące technologię MiMo 2x2 (dwie anteny, dwa strumienie na nadawanie i na odbiór. Na marginesie : teoretycznie można wymienić kartę WiFi w laptopie na nowszą, ale część producentów laptopów taką możliwość blokuje wprowadzając do BIOSa listy wspieranego sprzętu - ja się z tym spotkałem w Lenovo. Wymiana karty Intela wspierajacej tylko 2,4GHz na kartę nowszą z dwoma pasmami WiFi była zablokowana programowo w BIOSie - oczywiscie ten sam model laptopa był dostępny w innym wykonaniu (inny numerek) z tą samą płytą główną i procesorem, ale z inną kartą WiFi włożoną do gniazda na płycie głównej typu M2.