UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
5 0 0

Jaki splitter do podziału sygnału między modem a TV DVB-C

Witam, przeglądałem podobne tematy na forum, jednakże dotyczyły innej sytuacji niż moja, tj. podział na kilka telewizorów z paroma dekoderami, co jest znacznie skomplikowane niż mój problem. Otóż posiadam internet w UPC i po zakupieniu przejściówki wtyk F -> TV okazało się, że odbieram również darmowe kanały DVB-C. Chcę zatem rozdzielić sygnał między modem a TV (modem stoi tuż przy TV, nie chcę żadnych "multiroomów" - tylko zwyczajnie rozdzielić sygnał na dwoje). Umieszczam wątek w dziale Internet, bo gdyby dotyczyło to tylko sygnału TV, to splitter wystarczyłby pewnie zwyczajny. Przymierzam się do zakupu splittera (mam dwa kable od techników UPC - jeden jest wpięty do modemu Colorovo, a drugi zostawiony na pamiątkę, ale w pełni działający - oba takie same, prawdopodobnie Tris-113 jak tu wskazywano na forum) i w związku z tym mam pytanie, czy splitter musi być koniecznie Tris 307P bądź Teleste 3DSS2 (na dwa wyjścia, bo i tyle tylko potrzebuję), czy też może to być np. Telmor RA2F bądź inny, zwyczajny splitter (taki jest dostępny w okolicznych sklepach RTV). Pytam, ponieważ z wierzchu nie widzę różnicy w czym Teleste 3DSS2 różni się od "zwykłych" splitterów. Czy splitter musi mieć koniecznie port "DATA", czy jest to jakiś relikt przeszłości? Nie chcę spowodować sąsiadom żadnego ingressu ani psuć sygnału, a z drugiej strony potrzebny jest mi tylko splitter, bo wszystko inne już mam. Pytam, bo Teleste 3DSS2 kosztuje tyle samo, co ten Telmor RA2F i w związku z tym nie bardzo widzę różnicę pomiędzy nimi (tłumienie sygnału jest chyba podobne).
8 ODPOW. 8
Nauczyciel
560 148 26

Re: Jaki splitter do podziału sygnału między modem a TV DVB-C

Teleste obsługuje pasmo do 1218MHz, a Telmor tylko do 862MHz więc nie warto go brać pod uwagę.

Z innych opcji - możesz kupić zwrotnicę multimedialną np. TRIS-268EEN.

Użytkownik
5 0 0

Dziękuję za poradę, ale w takim układzie, to czy nie wystarczy kupić splitter o większym zakresie pasma? Tutaj mam np. 5-2400MHz - Reinston ESAT023. Czy koniecznie musi to być zwrotnica multimedialna, czy może być tez splitter? Chodzi mi o to, że zwrotnice multimedialne trzeba specjalnie zamawiać ze sklepów internetowych, a mi chodzi o coś co mógłbym w miarę możliwości znaleźć w okolicy, żeby w razie problemu wymienić, tudzież zwrócić :-). Mówiąc o "okolicy" mam na myśli sklepy typu: Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD i tym podobne. Chodzi mi o to, czy jak kupię taki zwykły splitter, to nie rozwalę całej instalacji na klatce i nie będą się do mnie dobijali technicy UPC :-D.

Nauczyciel
560 148 26

Zwrotnica będzie lepsza, ale UPC stosuje Teleste więc i Ty możesz

Nie radzę stosować rozdzielaczy dostępnych w popularnych sklepach... chyba, że dostaniesz tam markowe: Telmor, Technetix, Teleste itp.

Highlighted
Użytkownik
5 0 0

Dziękuję za odpowiedź, najprościej będzie zamówić Teleste 3DSS2 i się nie bawić :-). Przeczytałem specyfikację urządzenia na oficjalnej stronie producenta i mi to rozjaśniło, że ww. splitter jest zgodny z DOCSIS, którym przecież płynie internet, a inne splittery nie mają takich bajerów. Teraz już rozumiem :-).
Tytan
2209 827 74

@matburzy 

Weź tylko pod uwagę, że rozdzielając sygnał nawet właściwym splitterem, to sygnał może się pogorszyć i może zrywać internet czy pojawi się pikselizacja w tv.

Każdy splitter ma swoje tłumienia a i jakiś krótki przewód też trzeba tam do drugiego sprzętu dołożyć a to też wpłynie na sygnał i może być potrzeba jego ponownej kalibracji przez technika.

Splitter musisz kupić a nie kupisz go w każdym sklepie (Teleste nie jest ogólnie wszędzie dostępny), kupić przewód, kompresyjne wtyczki F, zacisnąć to wszystko...

Koszt minumum 30 zł.

To juz lepiej wezwij technika UPC i za 50 zł dopisane do faktury wszystko ogarnie, zamontuje i skalibruje sygnał pod nowe wymagania.

W cenie 50 zł masz już wszystko policzone (dojazd montera, splitter, kable, wtyczki, robocizna, kalibracja sygnału).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
5 0 0

Na chwilę obecną zamówiłem od razu Teleste 3DSS2, nie będę się bawił w żadne inne splittery. Jeżeli będzie problem, to oczywiście wszystko odłączę i wezwę technika :-). Mam nadzieję, że będzie wszystko OK - jak przyjdzie i podłączę to napiszę jak to wyszło. Zawsze jest ryzyko, że coś nie będzie działało, ale taki splitter to i na wszelki wypadek warto mieć na wyposażeniu. Faktycznie jest on dostępny właściwie tylko wysyłkowo (albo u techników :-))

PS. Drugi kabelek już mam, jeden jest od internetu, a drugi taki sam, zostawiony na pamiątkę, bo technicy nie ogarnęli, że są dwa :-).
Nauczyciel
560 148 26

A tę telewizję to masz w umowie?

Bo być może pewne kwestie wymagają przemyślenia, zwłaszcza przed wezwaniem technika

Użytkownik
5 0 0

Nie na mnie jest umowa więc nie wiem, ja tylko płacę :-). Skoro mam dostęp do kanałów, więc nie widzę powodu dla których miałbym z nich nie skorzystać, jeżeli będzie to konieczne to wezwę technika, a jeżeli spowoduje to nałożenie filtra to trudno - nic się na to nie poradzi :-).

Dodatkowo traktuję to jako sprawiedliwość dziejową, bo przez 4 lata nie było mi dane ujrzeć kanałów telewizyjnych poza WP Pilot, z tego powodu, że DVB-T u mnie jest totalnie zablokowane, działa tylko z jednej strony budynku, jak się wystawi dosłownie ręką antenę pokojową na zewnątrz. O instalacji zewnętrznej nie ma mowy :-P. Także innej opcji odbioru TV nie mam, rzadko oglądam, ale czasem coś sobie włączę.