UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Innowator
14 2 1

Re: Karta CI tylko z internetem 300mbit?

No ja właśnie z Krakowa, więc mogę mieć UPC, Netię, Orange czy tam coś lokalnego. Chciałem się trzymać UPC, ale nieco mi to utrudniają, 500mbit dużo ładniej wygląda na wykresie niż 300mbit.

Wykładowca
849 214 36

Tylko na wykresie. Poza tym, pamiętaj, ze przepustowość to nie wszystko. Jeśli grasz online bardzo ważne są też opóźnienia. Co z tego, że taki Orange ma 1gbs po światłowodzie, jak trasy są tak skopane, że ping do Warszawy potrafi wynieść 50-70ms. 

Innowator
14 2 1

@zylxnapisał(a):

Tylko na wykresie. Poza tym, pamiętaj, ze przepustowość to nie wszystko. Jeśli grasz online bardzo ważne są też opóźnienia. Co z tego, że taki Orange ma 1gbs po światłowodzie, jak trasy są tak skopane, że ping do Warszawy potrafi wynieść 50-70ms. 

No niestety nie tylko na wykresie, bo widzę różnicę między 300, a 500mbit (ściąganie 3 gier wygodnie jednocześnie jest warte tych 10zl).

Routing Orange znam i faktycznie nie jest kolorowo, Netia też średnio mnie cieszy. 

Nauczyciel
608 164 8

Ja mam 300Mb/s i pobieranie gier nie stwarza problemu. Ostatnio pobierałem Forze Horizon 4, poszedłem zrobić sobie obiad, wracam i jest. Chyba, że ty lubisz patrzeć na pasek pobierania.

A jeżeli chodzi o routing, ze wszystkich wymienionych Netia ma najlepszy.

Innowator
14 2 1

Ja sobie zdaję sprawę, że 300 to nie jest tragedia, więc wiem, że da się z tym żyć, ale jeśli może być szybciej za niewielkie pieniądze to zawsze przyjemniej będzie.

Nauczyciel
608 164 8

Jeżeli faktycznie pobierasz co chwilę po 3 gry jednocześnie co waza po parędziesiąt GB, to może i warto Według mnie bardziej warto dla większego uploadu jak ktoś sporo wrzuca w chmurę, niż dla samego downloadu.

Innowator
14 2 1

Myślę, że znacznie odbiegamy od głównego zagadnienia (już chyba 5x wyjaśnionego) jakim było 'ale to ciężko durny pomysł, żeby nie można było mieć serio nie można mieć 500+CI'. Lubię jak megabajty lecą szybko i byłoby fajnie jakbym mógł je miec szybciej niż wolniej.

Nauczyciel
608 164 8

UPC przyjęło taką strategię biznesową, by zwiększyć sprzedaż Horizonow. Ja myślę, że z DUK jakoś by dało się dogadać, albo jak pisałem, próbować zrobić upgrade neta. Ktoś pisał, że się nie da, ja myślę, że warto spróbować.

Moderator
1013 657 163

@brtk nie da się i DUK tutaj nie pomoże. Taka decyzja biznesowa została podjęta i nie ma żadnego obejścia tego rozwiązania. Chcesz Internet do 500 mb/s i posiadasz pakiet z TV? To musisz mieć Horizona. Czy ktoś jeszcze chce coś dodać, czy temat może zostać zamknięty?

Innowator
14 2 1

Można zamknąć, będę w duchu brzydko myślał o tym, czemu taka tragedia się dzieje w UPC.

Innowator
38 3 1

W podsumowaniu powinno być, że rozwiązaniem jest jedynie multiroom - i ja tak zrobiłem.

Na codzień używam karty CI, a gdy chcę obejrzeć coś wstecz to odpadalam Horizona (skoro nie ma Horizon Go na Smart TV).

GDA
Pan Abonent ;-)
1362 682 107

@saibotnapisał(a):

p.s.

Tak, wiem, że mógłbym wziąć multiroom z kartą CI.

@kranu  o jakim podsumowaniu piszesz

przeciez autor tematu doskonale o tym wie ale woli szukac dziury w calym

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Innowator
14 2 1

Dziury? Nie wydaje mi się, żeby to była dziura, a jedynie głębokie zdziwienie. Nie jest to zrozumiałe?

Highlighted
Moderator
1013 657 163

Dalsza dyskusja jest bezcelowa. Zamykam temat.