UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Profesor
1569 417 80

Kiedy będzie można zamawiać stały adres IP?

Wzorem z tego tematu:

https://forum.upc.eu/t5/lacznosc-i-konfiguracja/kiedy-uslugi-fiber-power-beda-mialy-wiekszy-upload/t...

No właśnie. Kiedy detaliści będą mogli zamówić stałe IP? Rozumiem kończącą się adresację IPv4, ale czemu w takim razie oferujecie aż 5 stałych adresów IP dla firm, a nam detalistom ani jednego? Jaki tu sens i logika?

https://zanimnapiszesz.info
25 ODPOW. 25
Nauczyciel
513 372 46

Re: Kiedy będzie można zamawiać stały adres IP?

Taki sens że 95% klientów indywidualnych nie potrzebuję stałego adresu IP, dla nich ma "działać internet". Dla tego jest wprowadzona rotacja.

Klient biznesowy to inna historia tu przedewszystkim liczy się to że adresacja jest stała, możliwość pozyskania puli adresowej jest tylko in plus ponieważ wiele firm z tego korzysta.

Klient biznesowy dodatkowo płaci za te udogodnienia w abonamencie.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1569 417 80

Jasne, 95% klientów NICZEGO nie potrzebuje. To idąc Twoim tokiem rozumowania po jaką cholerę trzymają tryb bridge w modemorouterach? Przecież klientom indywidualnym nie jest on potrzebny. Wyższy upload też im nie jest potrzebny? Skąd wiesz co potrzebują klienci indywidualni? Niektórzy mają serwery NAS i żeby do nich dostać się z zewnątrz muszą bawić się w DDNSy i to dopóki nie padnie ta usługa. Poza tym teraz z tymi DDNSami jest to robione na około, a można zrobić prościej.

Zawodowiec
111 33 9

Stałe IP np by mi się przydało, dalczego? a bo mam NASa i teraz żebym mógł korzystać z niego na zewnątrz muszę mieć DDNS i opłacać go ciągle. To samo się tyczy jak robie serwer do CS:GO albo the forest i muszem używać DDNS bo zmienne IP to non stop odświeżanie na stronach z tym.

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Profesor
1569 417 80

Ja akurat łączę się z serwerem VPN który mam w swoim routerze z zewnątrz i stałe IP by mi się przydało.

Moderator
914 596 148

@MrPepka obecnie taka usługa dostępna jest jedynie dla klientów biznesowych. Jeśli pojawią się plany wdrożenia usługi stałego IP dla klientów indywidualnych to wcześniej Was poinformujemy.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Zawodowiec
111 33 9

@GMateusznapisał(a):

@MrPepka obecnie taka usługa dostępna jest jedynie dla klientów biznesowych. Jeśli pojawią się plany wdrożenia usługi stałego IP dla klientów indywidualnych to wcześniej Was poinformujemy.

Czyli po Microsoftowemu: SOON, czyli troche poczekamy.

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Profesor
1569 417 80

@GMateusz

A mógłbym wiedzieć co jest przyczyną tego, że nie możecie zaoferować stałego IP dla klientów indywidualnych? Technicznych przeszkód nie ma bo biznes może zamówić u Was aż 5 stałych adresów IP, więc w czym problem aby detaliści mogli mieć chociaż ten jeden stały IP? No chyba, że my czyli plebs nie jesteśmy godzien posiadania tak prestiżowej usługi 

Profesor
1344 600 50

Pytałem o to przecież Prezesa UPC Polska na AMA

Czy UPC Polska planuje wprowadzić dla klienta detalisty (osoby prywatne) stały adres IP (gratis
lub odpłatnie)?:
- jeśli TAK, to kiedy w przyszłości…?
- jeśli NIE, to dlaczego?

odpowiedz:
Nie planujemy oferować klientom indywidualnym stałego IP. Ta usługa jest dostępna wyłącznie
dla przedsiębiorców. Zachęcam Cię do kontaktu z moimi kolegami z działu dla Klientów
biznesowych, którzy pomogą uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Profesor
1569 417 80

@KOCUREK1970

Tyle, że prezes ma się zmienić. Może ten nowy będzie miał inny pogląd na tą sprawę, kto wie?

Profesor
1344 600 50

@MrPepka
Obyś miał rację! (za co gorąco trzymam kciuki).
Wydaje mi się, że jeśli to nastąpi, to nie za prędko - UPC Polska ma obecnie kilka ważniejszych zadań do wdrożenia, zmian do wprowadzenia - nas świadomych użytkowników internetu jest jednak promil i musimy uzbroić się w cierpliwość.
Skoro usługa biznes ma to dostępne za opłatą, to nie liczyłbym dla nas detalistów na gratis w tej materii - będzie to też płatne (inaczej biznesowi by ich zjedli żywcem za to, że oni płacą a my gratis).
Jestem gotów nawet te 10-20 zł miesięcznie za to płacić.

Zadziwia tylko fakt, że w czasie istnienia jeszcze sieci Aster (przejętej przez UPC Polska) - była taka oferta za 10 zł dla detalisty dostępna (jeśli mnie pamięć nie myli i czegoś nie pomieszałem).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
513 372 46

@MrPepkanapisał(a):

Jasne, 95% klientów NICZEGO nie potrzebuje. To idąc Twoim tokiem rozumowania po jaką cholerę trzymają tryb bridge w modemorouterach? Przecież klientom indywidualnym nie jest on potrzebny. Wyższy upload też im nie jest potrzebny? Skąd wiesz co potrzebują klienci indywidualni? Niektórzy mają serwery NAS i żeby do nich dostać się z zewnątrz muszą bawić się w DDNSy i to dopóki nie padnie ta usługa. Poza tym teraz z tymi DDNSami jest to robione na około, a można zrobić prościej.

Przestań mierzyć wszystkich swoją miarą.

Z przykrością stwierdzam że jesteś typowym "indywidualsem" który uważa że mu się wszystko należy i to w grupie usług które są najniżej opłacane.

Zacznij myśleć logicznie, tryb bridge (i to tylko na niektórych urządzeniach !) nic ich nie kosztuję oprócz jednorazowego stworzenia profilu konfiguracyjnego dla urządzenia.

W przypadku adresów ip v4 jest tak że teoretycznie nie da się ich już wyciągnąć z RIP-a.

Każdy ma już jakieś pule więc wprowadzenie rotacji jest dobrym rozwiązaniem, nie ma hamulca w postaci braku adresów.

Plagą są też klienci którzy mają stałe adresy IP i przekombinują w sieci, dostają bana na adres a później jest płacz na infolini że gdzieś nie mogą wejść (dobrze wiedzą co się stało i gdzie mają bana). Odgrażają się, składają reklamacje. Rotacja w znacznej częsci niweluje te problemy.

Jeszcze raz Ci to napiszę bo widze że nie dociera.

Wyższy UPLOAD oraz STAŁY ADRES IP (stała adresacja) jest dla klienta biznesowego.

Działanie to ma na celu zaznaczenia różnić w tych dwóch usługach (oczywiśćie róznic jest więcej). Ma to tez tłumaczyć klientowi biznesowemu za co płaci odpowiednieo więcej.

Przy zakupie wiesz co masz w umowie, bierzesz to albo nie bierzesz. Jak Ci ddns-y nie odpowiadają idz i dopłać za usługę biznes zamiast płakać że UPC nie chce wprowdzić stałego adresu.

@MrPepkanapisał(a):

Skąd wiesz co potrzebują klienci indywidualni?

Odpowiem Ci skąd wiem, 7 lat pracy u operatora z czego 4 na wysokim stanowisku więc wiem co pisze.

Ty jednak nie masz żadnego doświadczenia, typowy teoretyk zza biurka który ma głowę w chmurach, wszystko wie bo mu internet "powiedział". Coś Ci powiem nic nie wiesz o tym rynku i jakimi prawami się rządzi.

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1569 417 80

Czyli ci z tego wątku:

https://forum.upc.eu/t5/lacznosc-i-konfiguracja/kiedy-uslugi-fiber-power-beda-mialy-wiekszy-upload/t...

To też "indywidualsy"?

"

Jeszcze raz Ci to napiszę bo widze że nie dociera.

Wyższy UPLOAD oraz STAŁY ADRES IP (stała adresacja) jest dla klienta biznesowego.

Działanie to ma na celu zaznaczenia różnić w tych dwóch usługach (oczywiśćie róznic jest więcej). Ma to tez tłumaczyć klientowi biznesowemu za co płaci odpowiednieo więcej."

Klient biznesowy płaci za gwarancję usług (SLA). Poza tym kiedyś Vectra oferowała stałe IP dla detalistów. Nawet teraz niektórzy ISP oferują stałe IP dla detalistów.

Nauczyciel
513 372 46

Nie rozmawiamy o innych ISP tylko rozmawiamy o UPC i o usługach jakie oferuje !

Chcesz innego ISP to idź do niego...   Jak już masz zamiar wyskoczyć z jakimś  porównaniem to trzymaj się chociażby tego kto w jakiej technologi świadczy usługi.

hosting
Profesor
1569 417 80

W  przypadku stałego adresu IP nie ma znaczenia w jakiej technologii jest on oferowany. Można więc zrobić porównanie z każdym ISP który świadczy stały IP nawet w innej technologii.