UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Nauczyciel
643 438 58

Re: Kiedy będzie można zamawiać stały adres IP?

To powiem Ci tak żebyś zrozumiał, w UPC nie spodziewaj się stałych zewnętrznych adresów ip v4 dla klienta indywidualnego.

Tym oto zdaniem kończę dyskusję bo szkoda mojego czasu. 

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1668 424 87

BTW: Zastanawia mnie czy przyczyną braku stałego IP jest to, że łącząc się z Wi-Free dostajemy publiczny adres IP? W końcu skądś takie adresy muszą się brać co nie? Oczywiście to tylko moja hipoteza i pewnie się mylę.

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1473 641 61

@MrPepka

W tym przypadku nie ma to raczej znaczenia - i tak podajesz swój nr klienta przy logowaniu do WiFree(czy tam PESEL) więc wiedzą kto i co nabroił o danej godzinie a adres IP i tak jest tylko jeden (WiFree to swego rodzaju osobny VPN, więc tam z prywatnego IP już to jest "dzielone").

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Adept
1 0 0

Jestem klientem indywidualnym w UPC. Rozwiązuje z wami umowę i będę będę szukać oferty internetu ze stałym IP. 

Wszystkim Panom prezesom, marketingowcom co wzięli kalkulator do ręki i policzyli, że: "Uproszczenie naszej infrastruktury klientów indywidualnych do serwera DHCP większy nasze zyski o 10%" proponuję wrócić na studia i przypomnieć sobie o zasadach:

- popytu podaży

- jaką wartość ma renoma firmy

- jak rozwija się rynek usług w danej sferze

Powstaje coraz więcej stron personalnych/domowych i hostowanych nie tylko przez informatyków. Rynek DDNS rośnie oferując te usługi za duże pieniądze - właśnie z powodu takich polityk jakie prowadzi UPC. Nieważne co tam powie ziomek z działu sprzedaży i jaki to wykres nie narysuje. U mnie macie kreche. Pozdrawiam.

Moderator
1011 655 163

Przykro mi to słyszeć, jednakże dziękuje za podzielenie się z nami swoją opinią. Życzę wszystkiego dobrego.

Nauczyciel
643 438 58

Proponuje zgłebić trochę tajniki tego rynku i w tedy wydawać opinię.

1. Ograniczenia technologiczne (problem ip v4, brak pełnego wdrożenia ip v6 i nie chodzi tu o UPC)

2. 99% klientów indywidualnych nie ma potrzeby posiadania (nie zgłasza takich potrzeb) stałego adresu IP 

3.odróżnienie usługi dla klienta indywidualnego od biznesowego

Między innymi te czynniki powodują to że najwięksi operatorzy wprowadzili już dawno rotację adresów i brak możliwości wykupienia stałęgo IP dla klienta indywidualnego.

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
845 213 35

@Pablo, pozwole się nie zgodzić z twoją argumentacją. 
1. Jeśli operator posiada wystarczająca pulę adresów, by każdemy przydzielić indywidualny dynamiczny adres ip, to posiada też pulę, by każdemu przydzielić stały adres ip. Potrzeba dkładnie tyle samo adresów. 

2. Racja, że 99% klientów nie oczekuje stałego adresu IP. Tym łatwiej wprowadzićto dla tego 1%. Wystarczy wydzielić skromną pulę z posiadanego zakresy i przypisać ją na stałe do klientów. Im mniej procent klientów tego oczekuje, tym łatwiej to osiągnąć. 

3. tutaj mogę się zgodzić. Jeśli usługi niczym się nie różnia, to trzeba wprowadzać sztuczne różnice by jedne sprzedawać drożej. Jak najbardziej zrozumiałem z puktu widzenia ISP. 

Wprowadzenie rotacji adresów to nic złego. Dla cześci klientów jest to wręcz zaleta. Jednak brak możliwości wykupienia stałego adresu, również dla klientów indywidualnyh to spora wada danego ISP. I wcale nie jest tak, że duzi tego nie oferują. W T-Mobile publiczne IP kosztuje 10zł na miesiąc. Ba, jeśli ktoś potrzebuje, może nawet dostać prywatny APN. 

Nauczyciel
643 438 58

@zylx napisał(a):

@Pablo, pozwole się nie zgodzić z twoją argumentacją. 
1. Jeśli operator posiada wystarczająca pulę adresów, by każdemy przydzielić indywidualny dynamiczny adres ip, to posiada też pulę, by każdemu przydzielić stały adres ip. Potrzeba dkładnie tyle samo adresów. 

2. Racja, że 99% klientów nie oczekuje stałego adresu IP. Tym łatwiej wprowadzićto dla tego 1%. Wystarczy wydzielić skromną pulę z posiadanego zakresy i przypisać ją na stałe do klientów. Im mniej procent klientów tego oczekuje, tym łatwiej to osiągnąć. 

3. tutaj mogę się zgodzić. Jeśli usługi niczym się nie różnia, to trzeba wprowadzać sztuczne różnice by jedne sprzedawać drożej. Jak najbardziej zrozumiałem z puktu widzenia ISP. 

Wprowadzenie rotacji adresów to nic złego. Dla cześci klientów jest to wręcz zaleta. Jednak brak możliwości wykupienia stałego adresu, również dla klientów indywidualnyh to spora wada danego ISP. I wcale nie jest tak, że duzi tego nie oferują. W T-Mobile publiczne IP kosztuje 10zł na miesiąc. Ba, jeśli ktoś potrzebuje, może nawet dostać prywatny APN. 

AD 1 , nie wiesz ile operator ma adresów, on musi liczyć  przyrosty klientów i planować żeby wystarczyło na ileś lat w przód więc zrozumiałym jest to żeby od początku klient miał świadomość tego że adres może się zmienić, w tym momencie rotacja z klientami którzy ewentualnie wyłączają urządzenie i nie korzystają albo mają inne swoje rozwiązania pozwala optymalizować użycie adresów. Popatrz że znacznie gorzej by było jak by operator przydzialał cały czas stałe IP i nagle by to się zmieniło, podniosły by się lamenty i płacz a tym sposobem nie ma takiego problemu. Przecież nikt nie czyta tego że adres IP jest własnością operatora i może ze swoją własnością robić co mu się żywnie podoba.

Dla Twojej informacji, w RIPE nie można już w normalny sposób pozyskać klienckich adresów IP v4.

AD2. Po części wytłumaczone w pkt-1, złota zasada mówi że jeżeli wprowadzimy jeden wyjątek od reguły to rynek będzie naciskał na kolejne wyjątki, kolejna zasada to że konstruuje się rozwiązanie pod większość bo to jest najbardziej optymalne, niestety nie da się dogodzić wszystkim. Dasz takiemu jeden adres to później będzie sie pałował z tym że albo chce następny albo żeby mu go zmienić bo gdzieś przekombinował i dostał np. BANA (przykład z życia wzięty, dziecko nawywijało w internecie a później rodzice zgłaszają że im coś nie działa i to wina operatora, zawsze tak jest)

AD3. Jest to jedna ze składowych usług dla biznesu (i róznic wynikających między klientem indywidualnym a biznesowym) więc przestań pisać o sztucznym pompowaniu. Podałem to jako jedną z różnic dla tych uług. Jak by nie było to zawsze możesz wykupić usługę dla biznesu i będziesz miał swoją upragnioną pulę stałych adresów (a nie czekaj, to na pewno za drogo ?)

T-mobile powiadasz ? Poproszę o link gdzie znajdę informację że jest taka możliwość dla klienta indywidualnego, trochę szukałem i nie znalazłem tego. Wiem że w usłudze bieznes nie ma problemu ale dla klienta indywidualnego to nie znalazłem takiej opcji.

hosting
Użytkownik
1 0 0

Także przydałby mi się stały adres IP bo będe kupować NAS'a. Oraz większa prędkość wysyłania. Chyba trzeba będzie zmienić dostawcę.

Profesor
1473 641 61

@Pablo napisał(a):

Jak by nie było to zawsze możesz wykupić usługę dla biznesu i będziesz miał swoją upragnioną pulę stałych adresów (a nie czekaj, to na pewno za drogo ?)

Owszem możesz, ale posiadając firmę.

Jako detalista nie wykupisz stałego IP innym sposobem i akurat wysokość opłaty nie ma tu nic do tego.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
608 164 8

Nie wiem o co te krzyki, od prawie dwóch lat (bo tyle mam UPC) nie zmienił mi się adres IP, ciaglem mam ten sam. Ale danie możliwości stałego adresu IP klientom odpłatnie nic ich to nie kosztuje, ba, nawet mają zarobek.