UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
gst
Specjalista
42 10 2

Re: Kiedy Lublin dostanie 500 Mb/s?

Potwierdzam, Lublin ma już dostęp do 500 Mb/s. 

Pracuję w UPC
43 49 4

@gst Super! Jakbyś zamówił, to nie zapomnij pochwalić się tutaj speedtestem! ;-)

gst
Specjalista
42 10 2

Zamówiłem, nie powiem, zatrzymaliście mnie bardzo porządną ofertą, więc współpraca dobije do 20 lat  

We wtorek mam umówioną wizytę technika, oczywiście dam znać co i jak obecnie z 250 Mb/s i ConnectBox jestem bardzo zadowolony, jest niebo a ziemia w porównaniu do poprzednich sprzętów. Czasem nie rozumiem narzekania na Compala, IPV6, PUMA6 itd. 

gst
Specjalista
42 10 2

Na ten moment wygląda to tak:

Będę testował dalej 

Innowator
24 5 1

Super! A teraz pytanie: do czego w domu intenet 500Mb czy 1Gb?

gst
Specjalista
42 10 2

Mam zasadę, że co 2 lata podwajam prędkość łącza - zapewne za dwa lata znów się uda, bo Lublin dostanie 1 Gb/s na samym końcu... 

Po drugie, w cenie, którą dostałem, grzech nie skorzystać. Jak mam dostać za 70 czy 80 zł  120 Mb/s to wolę dopłacić 20/30 zł i mieć 500 Mb/s. 

Po trzecie, bierz pod uwagę, że prędkość jest "do 500", po WiFi zdecydowanie mniej. Płynne działanie filmów 4K + szybkie ściąganie dużych plików np. Steam (pliki po 50 GB) naprawdę cieszy. 

Po czwarte, gdyby każdy chciał wykupić porządną prędkość łącza, firmy zarobiłyby więcej pieniędzy, co przełożyłoby się na większą możliwość rozpowszechniania łączy, modernizację sieci, inwestycje na nowych terenach. 

Po piąte, nie bylibyśmy statystycznie (pod kątem prędkości stałego łącza internetowego) za takimi krajami jak Tajlandia, Paragwaj czy Rumunia... 

Innowator
24 5 1

Nadal nie widzę sensu posiadania w domu takich przepustowości.

120 Mb za 80 zł? Płacę 49 zł za takie łącze. Do 4K wystarcza 20Mb, a 120 Mb to już z gigantycznym zapasem. Ile takich 50-gigowych plików ściąga się miesięcznie?

Jedyne zastosowanie jakie widzę, przy którym można wykorzystać download na maximum (i to też nie ciągle), to torrenty, ale z kolei upload jest słabiutki.

Nauczyciel
514 376 46

@AdamN napisał(a):

120 Mb za 80 zł? Płacę 49 zł za takie łącze. Do 4K wystarcza 20Mb, a 120 Mb to już z gigantycznym zapasem. Ile takich 50-gigowych plików ściąga się miesięcznie?

Jedyne zastosowanie jakie widzę, przy którym można wykorzystać download na maximum (i to też nie ciągle), to torrenty, ale z kolei upload jest słabiutki.

Odwieczna zasada, klient chce, klient płaci, klient ma.

Osobiście też uważam to za totalnie bezsensowne ale coż....nie ma co strzępić języka.

Zamówił, jest zadowlony, niech mu to wyjdzie na zdrowie.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
721 173 26

A może potrzebuje wiekszego uploadu? W warunkach domowych nie ma wielkiej różnicy czy ma się download 300-500-1000mbs. Za to jestem w stanie sobie wyobrazić, że ktoś dopłaca do większej predkości by mieć o 10mbs szybszy upload. 

Profesor
1355 605 50

@AdamN napisał(a):

Po części zmusza nas do tego sam operator - jak zapytasz, ano wyższym uploadem w wyższej prędkości (a ten wbrew pozorom zaczyna się liczyć coraz bardziej).

Spróbuj sobie postreamować z domu na komórkę cokolwiek z prędkością uploadu np 10 Mb - da się, ale trudno tu mówić o komforcie.

Uwierz mi, wolałbym mieć łącze 100/100 niż 1000/40 - ale UPC takiego symetryka dla detalisty mi nie da, więc zostaje mi łącze 1Gb.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
268 41 4

Adamowi bardziej chodziło o pobieranie a nie wysyłanie 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Innowator
24 5 1

Dziękuję za podpowiedzi Większy upload to coś co do mnie przemawia.