UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Highlighted
Head of Customer Care
453 412 135

Re: Kiedy nowe dekodery ?

@- napisał(a):

@Kamil, czy planujecie udostępnienie nowego testowego firmware w ramach testów, tak jak to miało miejsce z obecnym softem z nowym UI?

Społeczność to doskonałe miejsce do wykonywania takich testów. Bardzo pozytywnie oceniam zaangażowanie użytkowników w testy, nawet jeśli oznacza to dla nas więcej pracy.

Rozmawiałem z opiekunami różnych usług i takich testów raczej będzie przybywać  ...i to nie tylko w zakresie dekoderów i modemów. 

Kiedy? Nie znam jeszcze przybliżonych dat

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (1)
Highlighted
Tytan
Tytan
2344 1041 193

@brodacz napisał(a):

Cha, cha koledzy niewtajemniczeni w arkana zawiłości sprzętowych...

Czasami operatorzy zmuszeni są dogadać ze sobą różnych producentów i wtedy tylko naklejkami ich sprzęt się różni..

Jeżeli ten SAMSUNG dla UPC przypomina ci naszego PACE to ja nie mam więcej pytań

timthumb.php.jpg

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Omnibus
395 172 14

@GDA napisał(a):

@brodacz napisał(a):

Czasami operatorzy zmuszeni są dogadać ze sobą różnych producentów i wtedy tylko naklejkami ich sprzęt się różni..

Jeżeli ten SAMSUNG dla UPC przypomina ci naszego PACE to ja nie mam więcej pytań

timthumb.php.jpg

lol, no jak to ? pilot prawie jak z Horizona

a że pudło inne ? to najłatwiej zmienić, liczy się to co w bebechach

18 7 0

@Mario napisał(a):

@GDA napisał(a):

@brodacz napisał(a):

timthumb.php.jpg

lol, no jak to ? pilot prawie jak z Horizona

a że pudło inne ? to najłatwiej zmienić, liczy się to co w bebechach

Nie zgodze się,że pilot prawie taki sam bo różnic sporoIMG_20171025_145420.jpgIMG_20171025_145449.jpg

Highlighted
Inspirator
7 0 1

Super, ale nadal dekodery nie nagrywają??? Trzeba je restartować by można obejżeć nagrany materiał? O co chodzi czy jest to tak trudne do zrobienia? Stare Philips-y nie miały z tym problemu... a zapomnałem ten problem jest od roku lub dłużej!!!!

Highlighted
Tytan
1196 620 114

Przelacz dekoder w tryb szybki, powinno pomoc

-------------------------------------------
Highlighted
Zawodowiec
233 82 1

Miej tylko świadomość ile ten tryb szybki zużywa energii w czasie czuwania i czy chcesz płacić tyle pieniędzy za prąd...

Jeżeli to świadomie akceptujesz to nie ma problemu.

Highlighted
-
Nie dotyczy

@Krzysztof11110

A jest inne wyjście jak @erbuko chce sobie coś nagrać bez narażania się na stres i niepotrzebne nerwy?

Nie pierwsza sytuacja i nie ostatnia gdy w trybie szybkim dekoder "hula.

Z resztą cała dyskusja  w tym i innych tematach dotyczących pracy Horizona  kręci się wokół jednego.

Tryb szybki -tryb najmniej awaryjny.

Jak długo jeszcze?

Highlighted
-
Nie dotyczy

Jak ktos bardzo chce, to zawsze można wziąć mediamoduł, wsadzić w dekoder VU, nagrywać  i  niczym się nie przejmować. O dostepnie do wszystkich kanałów przez sieć nawet nie wspominając. 

Highlighted
-
Nie dotyczy

@-

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.Czekam jednak co UPC postanowi w kwestii UHD.

Highlighted
-
Nie dotyczy

@Kamilnapisał(a):

@-napisał(a):

@Kamil, czy planujecie udostępnienie nowego testowego firmware w ramach testów, tak jak to miało miejsce z obecnym softem z nowym UI?

Społeczność to doskonałe miejsce do wykonywania takich testów. Bardzo pozytywnie oceniam zaangażowanie użytkowników w testy, nawet jeśli oznacza to dla nas więcej pracy.

Rozmawiałem z opiekunami różnych usług i takich testów raczej będzie przybywać  ...i to nie tylko w zakresie dekoderów i modemów. 

Kiedy? Nie znam jeszcze przybliżonych dat

@Kamil szkoda tylko , że przy kolejnych testach zapomnieliscie o społeczności.

Highlighted
Inspirator
4 1 0

Z tego co wiem bo odzywali się do mnie w tym tygodniu z Działu Sprzedaży to nowe dekodery mają się pojawic w maju tego roku.Pozdrawiam.

Highlighted
Tytan
Tytan
2344 1041 193

Re: Nowe dekodery 4K

Swietna wiadomość.

tylko sam dekoder to nie wszystko, jeszcze potrzebne sa kanaly "czteryka" których wciaz nie ma na naszym rynku

wiec co bedziemy ogladali na tych nowych dekoderach?

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Specjalista
45 15 0

Nie ważne co będziemy oglądać w 4k. Ważne że nie będzie trzeba się męczyć z Horizonem....

Highlighted
Omnibus
300 116 8

@rbejnapisał(a):

Nie ważne co będziemy oglądać w 4k. Ważne że nie będzie trzeba się męczyć z Horizonem....

Dokładnie. Jeśli nowe dekodery 4K będą działać szybciej / lepiej i będą miały zalety w takim stylu to każdy weźmie dekoder 4K mimo, że nie będzie dostawał korzyści z odbioru obrazu 4K.

Czyli mając ten sam obraz będzie korzystało się nowego dekodera 4K ale szybszego, lepszego - OBY. Mniej zacinającego się / bardziej płynnego czy rozbudowanego.

Ale czy aby na pewno dekoder 4K nie wpłynie nic na jakość obrazu z np. TVP, TVN i innych gdzie one są nadal nadawane w 480p / 720p, a gdzie tu dopiero prawdziwe 1080p, a co dopiero nawet to 4K?

Nie koniecznie. Wszystko zależy od samego dekodera i jego wykonania, jaki dostanie procesor, sposób i algorytmy przetwarzania obrazu, jaki będzie mocny itd

Jeśli nowy dekoder 4K będzie mocniejszy, szybszy i będzie posiadał jakiś inny nowy lepszy procesor skalujący obraz z pomocami AI itd ale też nawet bez to oczywiście, że nawet materiały 480p / 720p czyli wszelkie TVP, TVN będą / mogą wyglądać ciut lepiej gdy posiadam telewizor 4K. Po prostu nowy dekoder będzie wstanie pokazać obraz mniej brzydki rozciągając go i skalując do 4K niż w przypadku starego dekodera.

Oczywiście wszystko zależy jaki to będzie dekoder 4K i jak będzie wykonany czyli sprzęt i wykonanie.

Jeśli to będzie słaby lub naprawdę słaby sprzęt to nie zauważymy różnic w obrazie lub tak niewielkie, że aż nie widoczne. Ale jeśli nie będzie to bubel z samą reklamą i marketingiem 4K to możemy coś zyskać. Czy dużo? NIE. Cudów nie należy oczekiwać bo to nie możliwe.

Ale wystarczy np. spojrzeć na telewizory Sony. LG i ich najtańsze wersje oraz te najdroższe gdzie są wyraźne różnice w użytych procesorach, mocy obliczeniowej, AI, algorytmach obrazu itd. Jest między nimi różnica w kwestiach obrazu Nie kolosalna bo to nie możliwe, ale jest. Po co mieć gorzej jak można mieć ciut lepiej Oczywiście wszystko jest poprawiane w locie i jest to oszustwem ale jeśli wtedy nasze oczy widzą lepszy obraz i sam obraz jest coś lepszy bo coś tam poprawiony to dlaczego nie?

Dziś jest już mnóstwo algorytmów które poprawiają płynność, ostrość, rozdzielczosć obrazu i głupio z nich nie korzystać.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U