UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Profesor
1569 417 80

Re: Kiedy usługi Fiber Power będą miały większy upload?

@F1le napisał(a):

4/ Gdyby w 1Gb/s dawali 100Mbit/s uploadu z chęcią bym zmienił swoją 500... A tak 500/30 a 1000/40 żadna różnica i się nie opłaca w/g mnie.

Nie obraź się, ale nikt z wielkich ISP tego nie zrobi niezależnie od technologii jaką stosują. Po prostu im się to nie opłaca

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
26 8 0

Absolutnie się nie obrażam... Stwierdzam, że fajnie by było... ot tyle.

Moderator
914 596 148

Panowie uprzedzam, że nie śpię i widzę co dzieje się na forum. Nie chcę kolejnego tematu blokować. Wzajemny szacunek to podstawa.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Profesor
1344 600 50

@F1le napisał(a):

Ty masz człowieku równo pod sufitem?

Jeszcze raz ... w punktach bo inaczej chyba nie potrafisz czytać

1/ Jestem w niebowzięty z usług UPC

2/ Fajnie by było gdyby 10% dawali uploadu

3/ Na dzisiejszy czas (TAK NA DZIŚ). Usługodawcy GPON dają większy upload niż DOCSISowcy

4/ Gdyby w 1Gb/s dawali 100Mbit/s uploadu z chęcią bym zmienił swoją 500... A tak 500/30 a 1000/40 żadna różnica i się nie opłaca w/g mnie.

To wszystko co mam do przekazania ... Ciekawe do czego się teraz przyczepisz...

1 UPC Polska nie ma GPON - to po co o tym non stop trujesz (kogo w ogóle GPON tu interesuje).

2 Wyjechać na Majorkę też by było fajnie.

3 I kto tak wielki upload ma - te kilka % gdzie owy GPON dociera ma być jakimś wyznacznikiem.

4 Gdyby, gdyby - ale (chwilowo) nie będzie, to po kiego o większym upie trujesz.

4a Przecież niedawno 500 Mb miało upgrade uploadu - więc nie mów, że się nic nie dzieje.

Spokojnie - na wszystko przyjdzie czas.

Przyczepię się tylko do tego, że już dwukrotnie mnie obraziłeś a nie miałeś do tego żadnych podstaw.

Więc nie ja tu jestem pieniaczem jak mnie nazwałeś - tylko dla Ciebie czas się czegoś douczyć.

Piszesz bzdury, banialuki, wprowadzasz w błąd - i trzeba na każdym kroku to prostować.

A personalne wycieczki pod adresem kogokolwiek znaczą tyle, że nie potrafisz się pogodzić z tym, że jesteś w błędzie i jeszcze jesteś z tego dumny.

Ochłoń, przemyśl swoje postępowanie i wróć do dyskusji merytorycznej.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
232 71 5

Ciekawe jakie byłyby wyniki ankiety przeprowadzonej wśród klientów UPC odnoście prędkości ściągania i wysyłania? Może UPC nie do końca jest świadome potrzeb swoich klientów? Ja mając 2 modemy 500 i 250 oraz na pokładzie 4 osoby korzystające z Netflixa 4k, YT i tp owy modem 500 podłączam tylko gdy mam coś większego do sieci wysłać. 20 a 30 Mb to już odczuwalna różnica a 250 przy ściąganiu to już aż za dużo. Osobiście zamiast płacić za 500/30 wolałbym 250/50

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Profesor
1344 600 50

@brodacz

A jakie wyniki byś chciał - jak większość klientów to tylko konsumenci internetu, połowa z nich nie zna pojęcia upload a reszta ma to gdzieś.

Kiedyś już to gdzieś pisałem - każdą ankietę można z pytaniami zbudować tak, że w odpowiedziach zawsze ci wyjdzie full pakiet ze wszystkimi dodatkami (czyli notabene nie to, co jest tobie potrzebne, tylko, to co operatorowi zbywa).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
711 168 26

@KOCUREK1970, czytając to forum odnosze wrażenie, że jednak więcej osób było by zainteresowane szybszym uploadem. 

Profesor
1344 600 50

@zylx

Być może - ale forum nie jest wyznacznikiem rzeczywistego zainteresowania danym zagadnieniem.

Zobacz prosty przykład - 500Mb upgrade upload dostała a reszta nie.

Co to oznacza - że firma prowadzi politykę taką a nie inną, takie jej działanie ma zachęcić ludzi do przejścia na wyższe prędkości.

Omnibus
268 41 4

na rumuńskim upc dają tyle uploadu

https://www.upc.ro/internet/abonamente/300/

Beu.jpgmało

a do 500 Mb/s tylko 25 tak więc u nas nie ma najgorzej ^^

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Wykładowca
711 168 26

@Azar, mi się podobają ich ceny. 45zł za 500mbs na stronie. Ciekawe jakie maja oferty utrzymaniowe. 

Omnibus
268 41 4

Ah ceny wiesz najwidoczniej to kwestia zarobków w Rumuni 

Innowator
26 8 0

Czy jest zainteresowanie konsumentów uploadem czy downloadem pokaże sprzedaż 1Gbit/s internetu ...

Zobaczymy czy będzie hit czy kit. Jeżeli hit => tak ludzie chcą ciągnąć w nieskończoność. Jeżeli kit => ludzie chcą uploadu a nie downloadu.

Ja sam nie wyobrażam sobie po co na obecną chwilę potrzeba więcej niż 250Mbit/s downloadu, no ale zobaczymy komu będzie potrzebne 1000Mbit/40Mbit ... W/g mnie mało komu, ale obym się pomylił... 1000/100 jasne chętnie bym przytulił...

Omnibus
268 41 4

Jak ktoś pobiera na potęgę to mu się przyda mnie by na takie łącze tylko niska cena skusila ale wiem ze to bardzo długo nie nastąpi 

Użytkownik
1 0 0

Ale się ucieszyłem z 1Gbps. Myślę sobię - nie potrzebuję aż tyle, ale zapłacę więcej, bo upload pewnie większy. A tu zonk, tylko 10Mbps. Czyli ja nie będę miał większego uploadu, a UPC moich szekli.

Użytkownik
2 2 0

Witam,

ja się pokusiłem i wziąłem ofertę 1Gb po kilku mieisącach mogę trochę opisać sprawę.

Ogólnie prędkość nigdy nie doszła do 100% ale to może być spowodowane kiepską jakąścią kabli, które posiadam w domu, albo już ograniczeniem karty sieciowej gram czasami w różne gry, które się aktualizują przez łącze internetowe i tu faktycznie jest super jak pomyślę, że musiałbym czekać na aktualizację gry dłużej niż 10 minut to już by mi się odechciało. A tu prędkości powyżej 90MB/s może nie jest stale ale średnia waha się między 70 a 80MB/s więc raczej stawiałbym, że to kwestia serwera, z którego są pobierane aktualizacje lub tak jak pisałem wześniej - sprzęt. UPLOAD póki nie mam np NASa jest znośny, ale w pracy mam łącze symetryczne 1Gbps i mam swoją chumrę więc szybko nie będzie mi niezbędny. 

Niektórzy powiedzą - to po co mi te 1Gb? 

Ja odpowiem, krótko. Mogę taki pakiet kupić więc dlaczego nie? Moje życie i moje pieniądze. A tak poważnie to przede wszystkim robię to z myślą, że moim zdaniem jako polacy mamy takie podejście do tematu np właśnie UPLOUDu bo płacimy grosze za ten internet. Duża część ludzi w Polsce ma prędkości około 20-80Mbps płacąc za to 20zł miesięcznie narzekając tylko ciągle, że internet jest wolny itp. A dostawca to złodziej. Więc nie oszukujmy się ale garstka osób, którym jest to potrzebne jest niewystarczająca, żeby dostawcy się opłacało. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Im więcej osób będzie podchodziło do tej sprawy, że po co ma płacić więcej albo próbuje wbić się np. na łącze sąsiada bo po co w ogóle ma płacić, lub co gorsze weźmie sobie internet z Hotspota jakiegoś nie zważając na bezpieczeństwo to tak będzie to wyglądało. 

Jeżeli chodzi o UPLOAD - owszem uważam, że przydałby się przynajmniej ponad 10% DOWNLOADu. Jak będą podnościć tą wartość to będzie super. 

Jeszcze jedna uwaga do oferty 1Gb - po 3 miesiącach używania zaczął mi się zawieszać "Giga ConectBox" - średnio raz na parę dni muszę zrestartować - może przypadek, ale w planach mam postawić swoje urządzenie np. Cisco a urządzenie od UPC ustawić jako bridge - bo to kolejne urządzenie, z którym mam jakiś problem...