UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
5 0 0

Re: Kiedy usługi Fiber Power będą miały większy upload?

Problem pomarańczy (routing) jest rozwiązywalny za 5PLN/m-c u jednego z operatorów, który sprzedaje w tej cenie serwery VPS. Do serwera Valve ping wtedy na poziomie 2ms. Jasne to nadal VPS, ale to jest alternatywa aby mieć i UL i dobry routing. Nadal czekam na zmiany w UPC

Omnibus
374 126 11

@k7767napisał(a):

Ja jestem jednym z tych użytkowników, który zrezygnował z UPC (będąc 10 letnim klientem) na rzecz tego operatora z racji UL. Starałem się przekonać do UPC mając GCB dla biznesu i jednocześnie testując konkurencję, ale UPC przegrało Ten drugi operator tak demonizowany przez niektórych jest realną alternatywą dla UPC.

Nie wiem jak inni, ale ja nie demonizuję, miałam w Orange różne usługi i spotkałam się z niezłą patologią ze strony BOK, do tego stopnia, że polikwidowałam wszystkie umowy. Został tylko pre-paid. Także obawiam się ich po prostu i mimo, że 1 Gb/s u mnie jest dostępny raczej nie wejdę w żadną umowę terminową z pomarańczą.

Zawodowiec
405 154 30

ee tam w porównaniu do orange na moim adresie to upc ma rewelacyjny upload 

U mnie dostępne jest całe 20 mbps downloadu z orange 

Ale od kiedy na tym forum można rozmawiaćo innych operatorach ?

Omnibus
374 126 11

@Informatygnapisał(a):

Ale od kiedy na tym forum można rozmawiaćo innych operatorach ?

Od zawsze, byle źle pisać o tych innych

A na poważnie to takie porównania wynikają z toku dyskusji. Konkurencja nie śpi i podnosi upload u siebie więc klienci reagują.

Patrzę realnie i dużych wymagań od UPC nie mam, 50-60 Mbps uploadu jest dla mnie wartością akceptowalną. Od biedy może być nawet te 40 Mbps, ale na razie w mojej lokalizacji niedostępne 1Gb/s więc ratuję się LTE, gdy wysyłam duże rzeczy.

-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

@zuzia- sens 1Git/s z UL 40 czy 50 MBit/s jest jedynie marketingowy. Bo dzisiejsza praktyka to jednak ruch dwustronny i ma sens łącze gdy udział UL nie jest mniejszy niż 1/10 DL. 
Tutaj nawet nie tyle chodzi o wysylanie plików, ale komunikację klienta z serwerami. Nawet proste strony dziś tworzone to często wysyłanie wielu podzapytań ze strony przegladarki. O normalnej pracy z chumrą nie wspominając, bo to jest normą XXIw. 
A już dochodzi przecież choćby "inteligentny dom" czy inne rozwiązania gdy komunikacja jest praktycznie symetryczna. 

A co do obsługi klientów, to w Polsce ogólnie jest wielki problem z obsługą posprzedażną, bo klient ma znaczenie często jedynie gdy podpisuje się nową umowę (nawet nie przedłuzenie). Przebojem w UPC było, gdy kolejny raz składałem rekalmację, a konsultant był wyrażnie bardziej zainteresowany aby sobie dokupił nowe usługi. Rozumiem ciśnienie planów sprzedażowych, ale ... 

Zawodowiec
405 154 30

@-  obecnie w wielu firmach liczy się każdy kanał kontaktu, więc nawet jak dzwonisz zgłosić awarie to bardzo często ci coś zaproponują.

I co się tu dziwic, gdybyś sam popracował na infolinii, gdzie jak nie sprzedajesz, a trafi taka rozmowa na odsłuch to zwykle musisz się tłumaczyć  dlaczego nie padła żadna propozycja sprzedaży, dlatego konsultanci wolą nie raz zaproponować byle co nawet jak kient mega nie zadowolony i ma awarie od dłuższego czasu :|

I to nie tylko operatorzy, skontaktujesz się z bankiem to też ci coś będą wciskać. Teraz wszędzie i każdy kto ma kontakt z kl musi sprzedawać.

I najlepiej jest po prostu grzecznie odmówić, powiedzieć, że jednak chce się skupić na naprawie tego co nie działa i większość konsultantów daje sobie spokój, a jednocześnie są kryci na monitoringu, bo jak rozmowa będzie odsłuchana to przynajmniej jakaś propozycja sprzedaży była.

Myslisz, że dlaczego upc (jak i inni) utrudniają wypowiedzenie umowy i w większości przypadków musisz kontaktować się z działem utrzymania ? Sprzedaż i zatrzymanie klienta, bo muszą plany wykonać.

Jeśli za to chodzi o upload to czekam żeby tak ze 100 mbps uploadu było dostępne, taki net 1000/100 już wygląda w miare sensownie, a przy 500/50 i chmura miała by jakiś sens, a tak to w komputerze same dyski ssd wszystko szybciutko działa, a jak coś trzeba gdzieś wyslać to czekasz, czekasz i czekasz. Jak nieco dopracuja gigaconnectbox to pewnie przejdę na 1 gbps, bo zawsze choć trochę więcej uploadu, ale dalej nie jest to zadawalająca wartość

Ekspert
101 42 0

Jeśli za to chodzi o upload to czekam żeby tak ze 100 mbps uploadu było dostępne, taki net 1000/100 już wygląda w miare sensownie, a przy 500/50 i chmura miała by jakiś sens, a tak to w komputerze same dyski ssd wszystko szybciutko działa, a jak coś trzeba gdzieś wyslać to czekasz, czekasz i czekasz. Jak nieco dopracuja gigaconnectbox to pewnie przejdę na 1 gbps, bo zawsze choć trochę więcej uploadu, ale dalej nie jest to zadawalająca wartość

@Informatyg Wrzucając swoje 3 grosze... ja w tym zakresie przestałem liczyć żeby coś w tym zakresie się zadziało, bo oczywiście są koszty inwestycyjne, które ze względu na "niszowe" zapotrzebowanie są słabo uzasadnione biznesowo. Ważniejsze, że UPC jest w marketingowej grze pt. "1 Gb" i już. 

Obserwując ostatnio Kraków, gdzie się nie obejrzę to na bilbordach, przystankach reklamy nowej prędkości. I takie działanie jak nowa oferta Internetu, goniąca standardy rynku może przynieść zysk.

Za chwilę wskoczą usługi komórkowe, także priorytety firmy widać. Szkoda tylko, że o 4K dalej cisza. Już nieliczni na rynku pozostają bez telewizyjnego marketingowego wabika jakim 4K jest.

Jedyna nadzieja w rynku, który z racji, że jest już wysycony, pozwala na poszerzanie działalności w lokalizacjach, na których inny operator świadczy już usługi. Wtedy jest szansa, że pojawi się konkurencja z Łodzi lub Poznania i zaoferuje nową infrastrukturę i nowe prędkości i nową jakość.

..........................................................................................................................................................................
TSHH - Horizon Max & CI+, 500 Mbits, Eleven, Filmbox, Cinemax, HBO, Netflix 4K
-
Nie dotyczy

@Informatyg- jestem z tej starej szkoły, gdzie osoba zajmująca sie helpdeskiem technicznym znała się na technice, a sprzedawca na sprzedaży. I jakoś nie wierzę, że istnieją osoby potrafiące profesjonalnie zaprezentować ofertę i jednocześnie równie profesjonalnie obsłużyć problem techniczny.
Wsólczesne łączenie tych rzeczy daje irytujące efekty, bo np. remedium na kazdy problem wg "specjalisty" jest reset lub reset do ustawień fabrycznych. A z drugiej strony jak od ponad dwóch lat posiam sam internet w UPC to trzeba nie do końca rozumieć klienta, ktoremu przy każdej okazji wciska się inne, co oczywiste zbędne usługi. 
I tak jak pisałem, to nie jest problem jednego oepratora, ale generalnie lekceważenia stałych klientów przez wiele polskich firm. 

Wracając do szybkości, tak 1000/100 czy 500/50 wygląda na dziś ok. Pytanie co będzie, jak wiecej urządzeń w domu będzie pracować online. I jak coraz więcej rzeczy będzie sie robic online traktujac lokalny dysk jedynie jako bufor danych.
Ja już tak mam, bo wszelkie dokumenty, zdjęcia, skany i projekty to praktycznie online, No i parę urządzeń z domu "lubi być online". 

-
Nie dotyczy

@mmarti- sądze, ze linerarna telewizja 4K to jest jeden z tych wynalazków, który szybko zniknie nim się faktycznie objawi. Kierunek  przyszłości to TV via IP i to jeszcze z wyborem content-u, czyli streeming. 

A co do UL - dziś jest to tzw. potrzeba nieuświadomiona i przy rynku, który na dziś ma juz mało nowinek do zaoferowania to za chwilę pewnie marketing pokaże czym jest szybki UL dla przecietnego Kowalskiego. Tak jak dziś opowiada sie, że warto w domu mieć 1Gbit/s, choc na logikę  to 300Mbit/s to aż nadto dla przeciętnego Nowaka. 

Omnibus
374 126 11

Naukowiec
1213 363 52

Co prawda to tylko moje domysły, ale wczorajsze roszady na muxach i uwolnienie częstotliwości 122mhz prawdopodobnie zwiastuje jakieś prace, majace na celu uruchomienie większej ilości kanałów US. Częstotliwość idealnie pasuje do kanałów OFDMA US w specyfikacji Docsis 3.1. Ale to wszystko "być może".