UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Naukowiec
1244 356 56

Re: Kiedy usługi Fiber Power będą miały większy upload?

@Pablonapisał(a):

Noo, nic tylko brac. Zawsze bedzie to wynik lepszy niz ma sasiad. 

Jesli mnie pamięć nie myli podobnie wypowiadałeś się o ofercie 1gbs w UPC, że takie prędkości to tylko pogoń za cyferkami i chęć imponowania sąsiadom, zaś w realnym korzystaniu z Internetu trudno to w ogóle wykorzystać. Przybliżył byś może powody dla których zmieniłeś zdanie i zdecydowałeś się na łącze 1gbs? 

Innowator
20 11 0

@Pablonapisał(a):

Noo, nic tylko brac. Zawsze bedzie to wynik lepszy niz ma sasiad. 

Dyskusja w tym wątku jest na temat prędkości wysyłania (upload)! Pod tym względem 120 Mbit/sek to jest 2 razy szybsze niż max UPC w ofercie dla biznesu (60Mbit/s) i 3 razy szybsze niż dla klientów indywidualnych (40Mbit/s). Prędkość pobierania 2GB/s ze względu na cenę i możliwości przeciętnego komputera będą jeszcze długo poza zainteresowaniem przeciętnego usera.

Tytan
966 578 81

@zylx @Zacznijmy od tego ze nie jestem pierwszym lepszym panem Kowalskim z łapanki ktory z lacza korzysta do przegladania facebooka.

Nie porownuj moich potrzeb z pptrzebami statystycznego użytkownika. Za krotko i za slabo sie znamy zebys mogl wyciagac wnioski ktore pokrywaja sie z rzeczywistością.

@ptrzem 

To jak tak to powiedz mi jak nius o vectrze odpowiada na pytanie ktore jest zawarte w temacie?

-------------------------------------------

hosting
Innowator
20 11 0

@Pablonapisał(a):

@ptrzem 

To jak tak to powiedz mi jak nius o vectrze odpowiada na pytanie ktore jest zawarte w temacie?

Ano tak się ma, że w tej chwili max prędkość wysyłania (upload), oferowana klientowi indywidualnemu wygląda następująco:

- Orange: 300 Mbit/s

- Vectra: 120 Mbit/s

- Multimedia: 60 Mbit/s

- UPC: 40 Mbit/s

O ile zwiększenie prędkości pobierania (download) z 500Mbit do 1Gbit/s przeciętnemu użytkownikowi nie daje prawie nic, to zwiększenie prędkości wysyłania (np. z 30 do 50 Mbit/s) daje już bardzo dużo, np. przy coraz popularniejszej usłudze przechowywania plików w chmurze.

Czekamy niecierpliwie odpowiedzi UPC na ofertę konkurencji!

Tytan
966 578 81

Ja swoim prostym chlopskim rozumkiem widze pytanie kiedy w upc bedzie wyzszy upload a nie u kogo jest wyzszy upload?

Moze nie umiem czytac ze zrozumieniem, ktoz to wie ?

hosting
Innowator
20 11 0

@Pablonapisał(a):

Ja swoim prostym chlopskim rozumkiem widze pytanie kiedy w upc bedzie wyzszy upload a nie u kogo jest wyzszy upload?

Jeżeli masz odpowiedź dokładnie na pytanie postawione w temacie, to proszę, bardzo chętnie przeczytamy i będziemy mogli zamknąć wątek.

Tytan
966 578 81

Nie mam, tego nikt poza corpo nie wie. 

Natomiast trzymajmy sie tematu bo na tym chyba polega taka normalna rozmowa. Ktos ma ochote poruszyc jakis inny watek to niech zalozy odpowiedni temat. Przejrzystosc i latwosc wyszukiwania informacji, to wedlug mnie bardzo wazne aspecty zycia forum.

hosting
Naukowiec
1244 356 56

@Pablonapisał(a):

Nie kto inny jak jeden z Tytanów kilkakrotnie pisał w tym wątku, że UPC wprowadzi zmiany w uploadzie jedynie w dwóch przypadkach; jeśli zaczną odchodzić klienci, bądz jeśli zrobi to konkurencji. Tym samym nakierował dyskusję w tym temacie na poczynania konkurencji i dlatego w tym temacie pojawiają się informacje na ten temat.

@Pablonapisał(a):

@zylx @Zacznijmy od tego ze nie jestem pierwszym lepszym panem Kowalskim z łapanki ktory z lacza korzysta do przegladania facebooka.

Nie porownuj moich potrzeb z pptrzebami statystycznego użytkownika. Za krotko i za slabo sie znamy zebys mogl wyciagac wnioski ktore pokrywaja sie z rzeczywistością.

To teraz już całkiem nie rozumiem. Najpierw szydzisz z usługi 1gbs czy 2gbs, a może bardziej z osób nią zainteresowanych twierdząc, że to tylko pogoń za cyferkami i chęć zaimponowania sąsiadowi, a potem piszesz, że nie jesteś pierwszym lepszym kowalskim i masz potrzeby wymagające takich parametrów. To jak to w końcu jest? Są użytkownicy, którzy mają potrzeby na łącze o takich parametrach czy to tylko chęć imponowania sąsiadowi?

Omnibus
491 133 24

Wiekszy upload przyda się nawet przeciętnemu użytkownikowi, bo skraca czas wysyłania. Choćby umieszczanie filmików Full HD lub 4K na YouTube lub w podobnych serwisach, dość popularna czynność

Omnibus
344 55 4

Tak tylko upc tego nie zmieni i trzeba to zrozumieć ;D

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Naukowiec
1244 356 56

@ptrzemnapisał(a):

Ano tak się ma, że w tej chwili max prędkość wysyłania (upload), oferowana klientowi indywidualnemu wygląda następująco:

- Orange: 300 Mbit/s

- Vectra: 120 Mbit/s

- Multimedia: 60 Mbit/s

- UPC: 40 Mbit/s

Jeszcze Toya 60mbs. Pytanie co na to powie UPC.

Tytan
2105 817 72

@zuzia napisał(a):

Wiekszy upload przyda się nawet przeciętnemu użytkownikowi, bo skraca czas wysyłania. Choćby umieszczanie filmików Full HD lub 4K na YouTube lub w podobnych serwisach, dość popularna czynność

Przeciętny zjadacz internetu odpala wp, onet, obejrzy filmik na YT i to wszystko, no może poczyta jeszcze wiadomości. A na to wystarczy 30Mb downloadu a upload zbędny.

Kolejny kwartał wzrostów za nami, zatem baza klientów jest pompowana - czy to zmusza operatora jakim jest UPC (w sumie dowolnego operatora) do działań w kierunku (naszych) postulatów?

Czy UPC może się przejmować tym co robi konkurencja? (nikt im terytorialnie jak na razie nie zagraża).

Choć również chcę zmian, to realnie na to patrzę. Zmiany kiedyś nastąpią, ale to kiedyś i to kiedyś na moje nie ma terminu przydatności do spożycia.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Naukowiec
1244 356 56

@KOCUREK1970napisał(a):

Kolejny kwartał wzrostów za nami, zatem baza klientów jest pompowana - czy to zmusza operatora jakim jest UPC (w sumie dowolnego operatora) do działań w kierunku (naszych) postulatów?

Mamy też kolejny rok z rzędu z gigantyczną stratą netto. Jesteś pewny, że UPC nie musi wprowadzać zmian? Skumulowana strata netto z ostatnich lat to już chyba ponad 3mld zł. Co z tego, że klientów coraz więcej, jak do każdego trzeba dokładać?

Jeszcze niedawno twierdziłeś, że zmiany w zakresię upload może wywołać własnie zmiana tego parametru u konkurencji. Co wypłynęło na zmianę twojego zdania?

Tytan
2105 817 72

@zylx 

Na pierwszą część Twojego pytania najlepiej odpowie księgowy pod adresem w Katowicach lub Warszawie. A na drugą w sumie też.

Z Twojej wypowiedzi wynika, że tylko UPC ma straty i musi dokładać - nie demonizujmy, bo inne firmy też są pod kreską i są wśród nich także gracze kablowi i też dokładają per klient.

A czy wprowadzone zmiany u konkurencji to jest to czego ludzie tam oczekiwali - wystarczy poczytać opinie w necie na temat konkurencji.

.

Co do drugiego pytania, zadajmy sobie pytanie co ta sama firma zrobiła z Waszymi (w tym i moim) gardłowaniem w innych kwestiach...

No właśnie.

Można nadal żyć marzeniami i ciągle się rozczarowywać, a można realnie do tego podchodzić i miło się zaskoczyć kiedy dzień zmian nadejdzie.

Jest takie powiedzenie: "Im głośniej krzyczysz, tym mniej cię słychać".

Dziwne, prawda?

Można to porównać do reklam w tv - im bardziej wyją, tym bardziej ściszamy telewizor, albo pomijamy reklamy.

Czy zmieniłem moje podejście, absolutnie nie. Urealniłem je tylko.

Tupiecie tu na forum i co to Wam daje - absolutnie nic.

A być może Tytani będą ponownie w Warszawie, spotkają się z Panem Prezesem UPC Polska Robertem Redeleanu i będzie okazja przekazać Mu stanowisko klientów UPC Polska w tym zakresie i nie tylko tym.

Nikt nie wie co przyniesie przyszłość 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
344 55 4

Nic się nie zmieni w kwestii uploadu bo upc ma ciągle co kwartał więcej klientów bo wchodzi na nowe osiedla oraz przejmuję małe sieci. To jest główny powód dlaczego nic nie robią bo skoro przybywa klientów to znaczy że oferta dla klientow jest najlepsza i nie potrzeba zmian. Osoby co narzekają na upload to uciekną do konkurencji i nie wrócą chyba że tam będą mieć ciagle awarię i gorszą jakość łączą i się przejadą na operatorze.

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł