UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Specjalista
40 19 0

Re: Kiedy usługi Fiber Power będą miały większy upload?

A może po prostu usługa upload x2 za dodtkąwą opłatą ? Jako że poszczególen poakiety prędkości internetu są droższe o 10 zł to dopłata 5 zł mogłaby być dobrą opcją do podwojenia uploadu ?

THH XIV - Horizon MAX HD & MR CI+, 120 Mb, HBO, Netflix 4K, Filmbox, Cinemax
Debiutant
1 2 0

Wystarczy żeby UPC zaczęło nas traktować jak Szwajcarów lub Holendrów pod względem parametrów internetu w ofercie tj. upload = 10% download. Niestety na razie oferują nam standard rumuński co skutecznie osłabia wiele osób do przejścia na fiber 500 bo upload 25 to mała różnica w stosunku do uploadu z fiber 250.
Profesor
1344 600 50

@mmarti

Dodatkowa opłata za 2x upload - pomysł dobry, tylko.....

Skoro za moje 250 Mb z uploadem 20 Mb płacę w 3 paku usług coś koło 40 zł, to za 40 Mb uploadu UPC by musiało "wołać" góra 10/20 zł więcej - czy za góra 20 zl więcej firma mi to umożliwi, wątpię.

Przecież uploadu 40, 50 czy 100 Mb ludzie nie potrzebują (w większości niestety nie), czy UPC poniesie jednak realne koszty unowocześnienie wszystkiego (przypominam całej sieci) by taką usługę zaoferować jednostkom?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Specjalista
40 19 0

@KOCUREK1970

Jeśli w usłudze biznes mamy 600/60 w standardzie, to znaczy że infrastruktura jest w stanie dać 120/20, 250/40, i 500/50. Patrząc na cenniki utrzymaniowe zawsze opcja wyższego internetu była +10 w stosunku do poprzedniego pakietu w paczce usług. Stąd moje +5 zł. 

Jeśli da się zrobić upgrade TV Select do Max za 13 zł a pakiety TV w paczce mają różnicę ceny 20 zł, to wg. mnie da się też zrobić to o czym piszę w przypadku usługi internetu.

Do września sam miałem internet 250 ze względu na upload (backup NAS to OneDrive). Po przemyśleniu tematu stwierdziłęm, że download 250 nie jest mi w ogóle potrzebne. Sporadycznie mam coś dużego do pobrania. Teraz głównie streaming wiec 120 w cenie niższej w zupełności wystarcza. Ale nie ukrywam, że za upload x2 dopłaciłbym, bo dałoby to szybszego synca, który nawet na łaczu 120/10 nie trwa zbyt długo.

THH XIV - Horizon MAX HD & MR CI+, 120 Mb, HBO, Netflix 4K, Filmbox, Cinemax
Profesor
1344 600 50

@mmarti

Owszem da radę, tylko, że ilu jest w UPC klientów biznes a ilu detalistów.

Ogólna liczba klientów biznes nie przebije ogólnej liczby detalistów, więc w opcji biznes nie ma zagrożenia, że wyższy UL wywali serwery UPC w kosmos.

Sam mam 2 serwery, więc 500/50 przyjąłbym z otwartymi ramionami.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
7 4 0

Popieram zwiększenie parametrów Upload dla łącz. Synchronizacja plików z NASem i czekasz długie minuty,

Tagi (1)
Innowator
15 6 0

Generalnie oprócz poprawy stosunku down/up przydałoby się aby obecnie przepustosowość gwarantowana na papierze nie była tak nisko ucinana w konfiguracji sieci.

Mając papierowe 250/20Mbit nigdy nie uzyskasz w praktyce takiego wyniku nawet o 3 w nocy.

Najlepsze wyniki będą oscylować w okolicy 243/19,7Mbit

A u złego orange jak sieć nie jest zapchana to większość użytkowników na testach wykręca z zapasem to co pokazuje papier. Pierwszy z brzegu przykład

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=90648

Takich przykładów są dziesiątki.

U orange z papierowego 300/30 robi się mierzalne 323,6/32,46Mbit.

Czyli na downlod nadmiarowo puścił +23MBit, a upload uzyskał +2Mbit.

Czyli rzetelnie z zapasem to co w papierach klepniete o max prędkości.

Spróbuj uzyskać na upc-wskim papierowym uploadzie 20Mbit choćby 21Mbit, zapomnij. Przeważnie będzie coś koło 19Mbit - czyli nadal brakuje do max.

Dla mnie max prędkość oznacza, że chociaż 2h w ciągu doby jestem w stanie uzyskać to co w papierze - przez zapięcie równolegle (aby wysycić łącze) do kilku ftp typu atman, task, icm, onet z iso linuxa. Nie masz szans osiągnąć to co papier podaje w upc.

W upc niewykonalne o żadnej porze dnia aby wybijać się ponad to co padane - przeważnie jeszcze brakuje. Przeglądając nieoficjalnie forum upc, nikt w podpisach gdzie ma wklejone pomiary prędkości nie przekroczy ustalonego progu, nigdy go nawet nie osiągnie. Temu utniemy 7, tamtemu 6Mbit i po kilkudziesięciu uciętych użytkownikach uzyska się przepustowość dla nowego podłączenia.

Orange w czasach gdy hitem było ADSL też miało kiedyś z tym problem, bo prędkość mierzyli nie w tej warstwie co potrzeba i potem na ADSL-ach musieli w końcu po uwagach klientów podnieść synchronizację modemów o kilkanaście % w górę, aby w najwyższej warstwie uzyskać użyteczną dla kilenta podaną w papierze prędkość.

Specjalista
43 5 2

@dekiel napisał(a):

Generalnie oprócz poprawy stosunku down/up przydałoby się aby obecnie przepustosowość gwarantowana na papierze nie była tak nisko ucinana w konfiguracji sieci.

Mając papierowe 250/20Mbit nigdy nie uzyskasz w praktyce takiego wyniku nawet o 3 w nocy.

Najlepsze wyniki będą oscylować w okolicy 243/19,7Mbit

A u złego orange jak sieć nie jest zapchana to większość użytkowników na testach wykręca z zapasem to co pokazuje papier. Pierwszy z brzegu przykład

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=90648

Takich przykładów są dziesiątki.

U orange z papierowego 300/30 robi się mierzalne 323,6/32,46Mbit.

Czyli na downlod nadmiarowo puścił +23MBit, a upload uzyskał +2Mbit.

Czyli rzetelnie z zapasem to co w papierach klepniete o max prędkości.

Spróbuj uzyskać na upc-wskim papierowym uploadzie 20Mbit choćby 21Mbit, zapomnij. Przeważnie będzie coś koło 19Mbit - czyli nadal brakuje do max.

Dla mnie max prędkość oznacza, że chociaż 2h w ciągu doby jestem w stanie uzyskać to co w papierze - przez zapięcie równolegle (aby wysycić łącze) do kilku ftp typu atman, task, icm, onet z iso linuxa. Nie masz szans osiągnąć to co papier podaje w upc.

W upc niewykonalne o żadnej porze dnia aby wybijać się ponad to co padane - przeważnie jeszcze brakuje. Przeglądając nieoficjalnie forum upc, nikt w podpisach gdzie ma wklejone pomiary prędkości nie przekroczy ustalonego progu, nigdy go nawet nie osiągnie. Temu utniemy 7, tamtemu 6Mbit i po kilkudziesięciu uciętych użytkownikach uzyska się przepustowość dla nowego podłączenia.

Orange w czasach gdy hitem było ADSL też miało kiedyś z tym problem, bo prędkość mierzyli nie w tej warstwie co potrzeba i potem na ADSL-ach musieli w końcu po uwagach klientów podnieść synchronizację modemów o kilkanaście % w górę, aby w najwyższej warstwie uzyskać użyteczną dla kilenta podaną w papierze prędkość.

Zgadzam się w pełni. Pamiętam jeszcze za czasów jak oferty 12 Mb/s były wielkim wow i jak jeszcze z upc nie miałem nic wspólnego. Już wtedy było 10  Mb/s .Zawsze trochę łącze było "obcięte" Obecnie przy prędkości 250 Mb/s osiągam 240, 239 jeszcze jakiś czas temu było to 247, 248. Czyli idzie ku lepszemu. Oczywiście regulamin  przewiduje chyba nawet do 20% spadku prędkości i tak nadal jest wszystko pięknie. NIe chcę wyjść na dusigrosza, ale abonament zawsze płacimy np 69 a nie 67,50 lub 68,60 bo usługa miała spadki. Chodź aby moja wypowiedź nie była tak pesymistyczna, to ilość awarii od kiedy korzystam z upc od 2011 na plcach jednej ręki.

Connect Box
UPC 250 Mpbs
Omnibus
232 71 5

Z tym chodzeniem poniżej parametrów na papierze to zgodze się jedynie w przypadu wysyłania 25 Mb/s. Tu jeszcze nigdy nie miałem 24,50. Jednak specjalnie dla was przed chwilą zrobiłem test i wygląda on ta dla prędości 500 Mb/s

6792290364

Jadnak na Horizonie i 250 nawet upload potrafi przeroczyc 20 Mb/s niezależnie od pory dnia. I to po wi-fi. ze smartfona

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Innowator
39 8 0

A ja mogę powiedzieć akurat same dobre słowa o uploadzie jest tyle ile powinno być czy miałem 120/10 czy teraz 300/30 (oferta biznes ) zawsze wypluwa 30
Innowator
15 6 0

@mmarti napisał(a):

A może po prostu usługa upload x2 za dodtkąwą opłatą ?

Wygłupiasz się z tą dopłatą.

Mniejsi lokalni dostawy, mają poteżne uploady bez dopłat.

Mały potrafi a wielki nie może.... Czyli w przypadku upc powiedzenie "duży może więcej" kompletnie się nie sprawdza. To mali dostawcy przecież powinni mówić "nie mamy szans konkurować z potężnym upc, cóż my mali możemy".... A tu się okazuje, że jest kompletnie odwrotnie, mały ogrywa molocha, a moloch powinien małego umieć zdeptać.

Czekam na takie oferty w upc:

http://www.systel.pl/internet/

https://wtvk.pl/internet

Symetryki robią wrażenie, i cena bardzo przyjazna.

Profesor
1344 600 50

@dekiel

Porównanie z czapy.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, chleb z małej rodzinnej piekarni powinien kosztować 1 zł - to dlaczego kosztuje tyle samo co od wielkiego molocha? (a często nawet i więcej).

Dlaczego w małych sklepikach ceny wyższe niż w Biedronce?

Jeśli już coś porównujesz, to porównaj technologię, zasięg i liczbę klientów.

Zawodowiec
221 101 5

Ale nie hejtując i nie wybrzydzając to takie 250 Mb/s / 20 Mb/s oraz 500 Mb/s / 25 Mb/s to bardzo kiepsko. Download OK, upload trochę jak kula u nogi.

Gdyby było 250 Mb/s / 50 Mb/s i 500 Mb/s / 100 Mb/s to myślę nikt by nie narzekał już.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Profesor
1344 600 50

@Remix151

Pozostaje nam wszystkim uzbroić się w cierpliwości - akces i konieczność podniesienia UL zostały zgłoszone, Kamil przekazał Nasze sugestie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Obecnie wszystkie siły zostały rzucone (siły i oczywiście $) na uruchomienie 500 Mb w całej sieci UPC - przynajmniej do czerwca 2018 bym nie liczył na reakcję (choć mam nadzieję, że się mylę?).

Pamiętajcie też, że to jest EuroDOCSIS - tu trzeba nowe przepustowości w kablu uruchomić (likwidując zapewne tv analogową...).

Twoje propozycje i mnie wydają się całkiem, całkiem - tylko czy będą realnie do spełnienia.

Innowator
33 7 0

@Remix151bez szans oferta biznes to 600/60 wiec zapomij o ofercie dla kowalskiego z jeszcze lepszymi parametrami .