UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Inspirator
4 5 0

Re: Kiedy usługi Fiber Power będą miały większy upload?

Nie wiem czy "większość ludzi nie potrzebuje kompletnie szybkiego internetu" czy raczej nie wie, że potrzebuje. Jestem też ciekaw, czy polscy dostawcy zrobili choć jedno sensowne badanie rynku (co oczywiście kosztuje) czy tylko z góry założyli, że najważniejsze promocje/reklamy i nie warto się wychylać.

Sprawdziłem światłowodowe oferty Oranża w kilku krajach, we Francji jest 100/100, 200/100 i 500/200, w Hiszpanii symetryczny 50 i 300, w Rumunii 300/150, 500/250 i 1000/500. Upload stanowiący zaledwie 10% downloadu oferują w Polsce: 100/10, 300/30 i 600/60 oraz na Słowacji: 300/30 i 500/50 (choć w Wikipedii pisze, że tam za dopłatą można mieć upload 100 Mb/s).

Innowator
39 8 0

Jeśli chodzi o statystyki  to z moich obserwacji (pochodzilem po sąsiadach i po klilku znajomych na osiedlu i.... )wyszło na to ze prawie 90% ma internet od UPC te 10% to usługa od solka z cyfrowego i firmy którą zakupił w grudniu ku mojemu zdziwieniu te 90% korzysta z połaczenia po wifi i mało kto sprawdza czy internet działa jak powinnien ważne że działa  fb aledrogo prawie nikt nie wiedział ile ma uploadu na umowie a co dopiero w rzeczywistosci (ale wszyscy sa zadowoleni )także dla UPC nie powinno być problemu zeby chociaż za dodatkowy smalec właczyć nam tym wymagającym wiekszy up dla nich extra kasa dla nas lepsze warunki kedyś byla opcja podwojenia uploadu za jakaś opłatę szkoda że z tego zrezygnowano

Użytkownik
2 1 0

A kiedy zrobicie to co robi konkurencja która posiada łącza gigabitowe tj. symetryczne łącza tj. tyle samo uploadu a tyle samo downloadu ??

Jak ktoś jak ja robi kopie zapasowe w chmurze które ważą kilka do kilkadziesieciu GB to 25 Mb/s to za mało gdyż realna prędkość wysyłania to max 3.2 MB/s po podzieleniu całości przez 8.

Wciąż czekam też na

- łącze gigabitowe

- FTTH, obecnie jest tylko FTTB

- 100 % przepustowości niezależnie od pory dnia. Obecnie 500 można wykorzystać głównie w nocy, za dnia ledwo 400 przekracza

Innowator
39 8 0

@Kuchta jest taka możliwość w UPC dla firm dostajesz łącze dedykowane z jaką chcesz przepustowoscią zakonczone FO do 10Gbit/s

Z usługą Internetu symetrycznego od UPC, dzierżawisz łącze, z którym nie dzielisz się z nikim. Gwarantowane pasmo do lokalizacji Twojej Firmy zapewnia takie same prędkości wysyłania i odbierania danych. 

Mega droga Sprawa  z tego co się orientowałem wszystko też zależne od lokalizacji za 100/100 cena oscylowała na poziomie 900 netto za miesiac

Gwarantujemy

• Brak limitów ilości wysłania i odbierania danych
  • Dedykowane SLA
  • Gwarantowane symetryczne pasmo
  • Prędkości nawet do 10 Gbit/s
  • Stały adres IP dostosowany do indywidualnych potrzeb Klienta
  • Podłączenie urządzenia sieciowego, instalacja, konfiguracja w ramach opłaty
  • Możliwość zastosowania protokołu BGP
  • Szeroka gama usług dodatkowych

Profesor
1350 602 51

@Kuchta

A ktokolwiek na świecie w technologi DOCSIS oferuje symetryczne łącze?

W USA ludzie na DOCSIS mają jeszcze 10 Mb z LIMITEM danych!

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
39 8 0

@KOCUREK1970 ja mam 30/30 symetryka xD przepraszam nie mogłem się powstrzymać

symetryk upc.jpg

Profesor
1350 602 51

@banias

Wiem, że to dla Ciebie nie jest śmieszne - ale i tak powinieneś za to znacznie więcej płacić .

Symetryk kosztuje znacznie więcej .

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Profesor
1350 602 51

@Kamil

Pan Prezes coś wspominał o tym, że w tym roku ma się w UPC Polska pojawić 1 Gb - czy znana jest już wartość UL dla tej usługi?

Myślę, że przynajmniej 100 Mb UL powinno tu być.

Specjalista
40 19 0

Dziś została wrzucona nowa promocja (wraz z nią nowy layout strony). Zaskoczeniem jest poniższa informacja.

Czy to tylko w ramach nowych promocji czy 1/10 download zamierza się pojawić w obecnych abonamentach ? a może błąd ?

Internet.jpg

THH XIV - Horizon MAX HD & MR CI+, 120 Mb, HBO, Netflix 4K, Filmbox, Cinemax
Specjalista
40 19 0

Chyba jednak błąd... po rozwinięciu szczegółów jest po staremu:

Kurcze a miałem już nadzieję

Internet.jpg

THH XIV - Horizon MAX HD & MR CI+, 120 Mb, HBO, Netflix 4K, Filmbox, Cinemax
-
Nie dotyczy
1055 0 57

Wygląda na to, że ktoś się zagalopował przy produkcji grafiki

Profesor
1350 602 51

@mmarti

Na szybko rzuciłem okiem - pozostałe oferty mają nadal UL po staremu.

@-

JEŚLI tam jest błąd i ma być jednak 500/25 Mb  - to niech szybko to poprawią...

Ale jeśli faktycznie ma być 500/50 Mb - to już jakaś jaskółka z wyższym uploadem się pojawia.

Profesor
1350 602 51

Jeszcze kilka mc i będzie ROK od założenia tematu...

Coś już więcej może wiadomo o wyższym uploadzie?

Tu konkurencja:

https://media2.pl/telekomunikacja/149907-TOYA-przyspiesza-internet-i-wprowadza-nowe-kanaly-w-tym-Ele...

Toya net.jpg

Profesor
1571 417 80

"Podwyższenie prędkości "upstream" o 20% - 30% jest związane ze zjawiskiem większego zapotrzebowania na wysyłanie danych i coraz większej aktywności użytkowników "w chmurze"."

I tą sentencję szanowne UPC Polska weźcie sobie do serca

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
2 4 0

Po UPC to spływa. Już kilkanaście miesięcy temu, któryś z prezesów zapowiedział, że wzrost prędkości przestaje być priorytetem.