UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 1 0

Re: Kiedy usługi Fiber Power będą miały większy upload?

i ta nieprawda wprowadzająca w błąd, jakie łącze światłowodowe ? hahaha to jest zwykłe ethernet po wcześniej podłączonym kablu z kablówki.

Światłowód tylko do budynku

Wykładowca
815 196 10

Oczywiście, że jest to światłowód, tylko nie do domu/mieszkania bezpośrednio. Inaczej mówiąc, nazywa się to FTTB.. Dalej koncentryk.

Użytkownik
8 0 0

Mnie troszkę dziwi, że z tym uploadem sprawa tak słabo wygląda w 2018 roku. Korzystam z pakietu 500/30Mb/s. Tak na marginesie to do niedawna prędkość wysyłania wynosiła 25Mb/s. Chciałbym postawić w domu jakieś urządzenie Qnap, by mieć dostęp do swoich danych z każdego miejsca, ale przy takiej prędkości wysyłania danych to mija się z celem. Rozumiem, że nie może być 500/500 Mb/s, ale powinno być przynajmniej 500/250 Mb/s. Już w bodaj w 2014 roku oglądałem na waszym kanale YouTube materiał, w którym miła pani zapewniała, że trwają prace nad przyspieszeniem uploadu, by ułatwić życie graczom i streamerom, ale od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Szkoda, bo tak naprawdę miło mieć prędkość wysyłania na poziomie 500Mb/s, czy nawet być może niebawem 1Gb/s, ale w moim przypadku zdecydowanie wolałbym mieć niższą prędkość, pobierania a zyskać na uploadzie. Do całej reszty usług naprawdę trudno się przyczepić. Wszystko działa naprawdę fajnie i stabilnie, bez awarii. Ogólnie jestem zadowolonym klientem, jak w końcu podniesiecie prędkości wysyłania do jakiegoś rozsądnego poziomu to będę szczęśliwy.

No i tak na marginesie, koniecznie zaktualizujcie oprogramowanie na ConnetBox-ach, by w końcu dało się z powrotem przekierowywać porty dla IP 4.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Tytan
2340 534 106

@Piotreknapisał(a):

No i tak na marginesie, koniecznie zaktualizujcie oprogramowanie na ConnetBox-ach, by w końcu dało się z powrotem przekierowywać porty dla IP 4.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnie przekierowania portów przy IPv4 to jedyne wyjście to wyłączyć przez Asystenta Pomocy IPv6.

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
8 0 0

@MrPepka Tak wiem, ale chcę mieć wsparcie IP 6. Dlatego napisałem o aktualizacji. Ale dzięki za sugestię .

Tytan
2340 534 106

To jak jest z tą bezużytecznością IPv6 skoro są tacy co tego protokołu potrzebują? 

A tak na serio

@Piotrek

Masz rację. Powinien być dual-stack czyli publiczne i IPv4 i IPv6. Może w UPC ktoś nad tym się pochyli?

Omnibus
308 79 4

@Piotrek

jak to przekierowanie portów miałoby niby działać dla IPv4 i IPv6 ??? co ma do tego oprogramowanie ConnectBox-a?

IPv4 przy konfiguracji IPv6 u abonenta korzysta z CGN i DS Lite czyli z NAT-a (a dokładniej PAT)

CGN UPC

W Orange jak macie IPv6 też nie działa przekierowanie portów, tak to działa

Użytkownik
8 0 0

pawelb Z tego co widzę to internet śmiga zarówno po IP 6 jak i IP4, więc w ConnectBoxie powinna być oddzielna sekcja konfiguracyjna przekierowania portów dla tych protokołów. Tak to sobie wyobrażam. Chyba technicznie jest to możliwe. W końcu większość urządzeń nie obsługuje  jeszcze IP6, więc do łączenia się z modemem, który mam w domu i dalej z  określonym komputerem korzysta z IP4. No ipo to jest mi potrzebne przekierowanie. portów.

Omnibus
308 79 4

@Piotrek

nie jest kwestia ConnectBoxa, generalnie w scenariuszu DS Lite i CGN nie dziala port forwarding

nie jest to możliwe technicznie bo to jest NAT, pod jednym publicznym adresem IPv4 jest wielu uzytkowników, to że łączysz się do świata IPv4 wynika z tego że do świata IPv4 wychodzisz właśnie przez NAT, te połączenia zestawiane są dynamicznie, to nie jest NAT 1:1 tylko jeden do wielu, soft na modemie nie umożliwa tego i w tym scenariuszu to po prostu tak działa u wszystkich operatorów

Użytkownik
8 0 0

pawelb To jeszcze jeśli mogę zapytać, dlaczego zatem przekierowanie portów było i działało, gdy nie było wsparcia dla IP6 , tylko było same IP4?

Omnibus
308 79 4

@Piotrek

dlatego że nie miałeś NAT-a (CGN) tylko publiczny adres IP

Użytkownik
8 0 0

@pawelb

Oj się zamotałem troszkę. W sumie odpowiedziałeś na moje pytanie w poprzednim wpisie. Oczywiście, że przy połączeniu realizowanym przez NAT przekierowanie portów nie będzie działać z opisanego przez Ciebie powodu. Ja rozumiem pula adresów IP4 dawno się wyczerpała i trzeba wdrażać takie, a nie inne rozwiązania. Tutaj dochodzimy do kwestii, którą też już kiedyś podnosiłem, że super by było, gdyby przynajmniej była dostępna usługa publicznego, stałego adresu IP4. Oczywiście za dodatkową opłatą. Powiedzmy sobie szczerze, że tylko jakaś niewielka część użytkowników, byłaby zainteresowana taką usługą w perspektywie ponoszenia dodatkowych kosztów. Kiedyś będą jeszcze abonentem Aster, nim zostało przejęte przez UPC taką usługę miałem dostępną i skrzętnie z niej korzystałem. Teraz mam w domu monitoring, wdrażam sobie rozwiązanie inteligentnego domu i muszę korzystać z DDNS-ów, by jakoś realizować połączenia. A chciałbym jeszcze postawić serwer. No i możliwość wykupienia stałego publicznego adresu IP4 byłoby rozwiązaniem wszystkich moich problemów. Tak, wiem. Dla klientów biznesowych taka możliwość jest dostępna, ale mówimy o klientach indywidualnych. 

Omnibus
308 79 4

@Piotrek

Jesli potrzebujesz przekierowania portow to zglos do UPC ze chcesz z powrotem IPv4, na dzien dzisiejszy nic nie zyskujesz majac IPv6 a są pewne ograniczenia, UPC bez problemu uruchomi Ci adres IPv4

Innowator
28 9 0

No niestety ... Sam takiego QNAPa posiadam i replikowanie np. w chmurę większych plików trwa wieczność. Rozumiem, że słowo biznes wszystkim się kojarzy ze streamowaniem, ale coraz więcej regularnych użytkowników korzysta z różnego rodzaju chmur, NASów, replikacji, backupów itp itd. i ten upload by się przydał bardziej niż biznesom...

Upload jest mi bardziej potrzebny niż ten download, tak samo jak przestawienie modemu w tryb bridge. Gdyby nie to, że Orange tego nie daje miałbym ich 600/60, czekam z utęsknieniem na opcje 1000/100 bo mniej niż 100 uploadu przy 1000mbit nie wyobrażam sobie.

Tytan
2340 534 106

Przy 1 Gb przypuszczalnie będzie 50 Mb uploadu wzorem Niemców (albo i mniej)