UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Tytan
2148 820 71

Re: Kiedy usługi Fiber Power będą miały większy upload?

@MrPepka

Otóż robię ja sobie speedtest na stronie UPC Polska, ustawiam wszystko pod net 1 Gb, wybieram CB 2.0 i robię test - w sumie wynik mało ważny, ale w info na końcu widzę takie oto info DL 1000Mb UL 50Mb .

Czyli wychodzi na to, że net 1 Gb będzie miał uploadu minimum 50 Mb

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Specjalista
48 5 2

W sumie to nieby fajnie, ale jednak osoby liczące, szukajace oferty z dobrym UP byłyby bardziej usatysfakcjonowane wersją 1000Mb/s-100Mb/s lub 1000Mb/s - 75Mb/s. NIe niej 50 to dobry wynik. Zastanawia mnie, (być moze ktoś już pisał) czy to ma iśc po DC 3.0 czy już wdrąża się wersję 3.1?

Connect Box
UPC 250 Mpbs
Tytan
2148 820 71

@Adamz napisał(a):

Zastanawia mnie, (być moze ktoś już pisał) czy to ma iśc po DC 3.0 czy już wdrąża się wersję 3.1?

Docelowo będzie D3.1.

Obecnie jest to w moim przekonaniu (nie potwierdzono tego ofiacjalnie, ale redukcja analoga w Wawie i zwiększenie tam liczby kanałów DS do 24 na to wskazuje) jeszcze ED3.0.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
350 58 7

Nowe prędkości 150 i 300 mają po 10 i 20 uploadu jednak słabo =\

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Specjalista
48 5 2

Jednak kicha Up przy 1 Gb/s wynosi 40 Mb/s. Niby sporo, ale Pomarańczowa konkuręcja oferuje 1000/100 Mbps. I to jest jak na polskie warunki spoko. Szkoda, bo zapowiadało sie dobrze, przy teście prędkości na stronach UPC jest 1000/50 Mbps. Widać stwierdzili, że dla klienta placącego 100 zł niemal za jedną usługę to wystarczy.

Connect Box
UPC 250 Mpbs
Wykładowca
815 193 10

Jeżeli chodzi o upload to te 10Mb/s więcej to już by było coś.. No ale jak chcą..

Tytan
2148 820 71

Ludzie - spokojnie.

Podnieśli dla 500 Mb to i na 1 Gb też przyjdzie czas.

Priorytet dla UPC Polska to wprowadzenie usługi 1 Gb jak najszybciej i dla jak największej liczby klientów.

Specjalista
41 20 5

@Adamznapisał(a):

Jednak kicha Up przy 1 Gb/s wynosi 40 Mb/s. Niby sporo, ale Pomarańczowa konkuręcja oferuje 1000/100 Mbps. I to jest jak na polskie warunki spoko. Szkoda, bo zapowiadało sie dobrze, przy teście prędkości na stronach UPC jest 1000/50 Mbps. Widać stwierdzili, że dla klienta placącego 100 zł niemal za jedną usługę to wystarczy.

Pamiętaj tylko, że pomarańcza świadczy usługi GPON a więc światłowód do domu, a UPC 1Gb daje w FTTN/FTTC i to jeszcze w ED3.0 więc nie wymagaj cudów od tej technologii...

Tytan
995 586 81

@Adamz napisał(a):

Pomarańcza jest taka fantastyczna i ten ich cudowny zapisek w umowie o gwarantowanych prędkościach minimalnych

-------------------------------------------

hosting
Omnibus
350 58 7

Ale na niemieckim UPC dali do 1Gb/s upload 50Mb/s czyli u nas sprawdzają ile osób się złapie jak mało to jest szansa na wyższy up 

Tytan
995 586 81

@Azar napisał(a):

Ale na niemieckim UPC dali do 1Gb/s upload 50Mb/s czyli u nas sprawdzają ile osób się złapie jak mało to jest szansa na wyższy up 

Korekta, to już nie UPC a w zasadzie Vodafone, z czego wynika że raczej porónanie mało adekwatne.

-------------------------------------------

hosting
Omnibus
350 58 7

@Pablo http://media.upc.pl/35832-upc-przenosi-predkosc-polskiego-internetu-na-jeszcze-wyzszy-poziom-i-otwie...

"Warszawa będzie pierwszym Giga Miastem w Polsce i drugim w europejskiej sieci Liberty Global, obok niemieckiego Bochum"

chyba jednak nadal to jest upc

Innowator
28 9 0

Dla biznesu 600/60 na Connect Boxie potrafią dać.  1Gbit to bym wziął tylko ze względu na upload, ale jak mam na 500/30 to przejście 1000/40 to mi się kompletnie nie opłaca ... Technologia słaba. Orange ma 1000/100 ale :

a) łącza słabe

b) modem bez możliwości opcji bridge

Tytan
2148 820 71

@F1le napisał(a):

Orange ma 1000/100 ale :

a) łącza słabe

b) modem bez możliwości opcji bridge

Czyli co, Orange też jest do bani?

UPC Polska do bani, Orange do bani - to czego Ty człowieku chcesz i czego oczekujesz, że taki zamęt siejesz?

Innowator
28 9 0

Ty masz człowieku równo pod sufitem?

Jeszcze raz ... w punktach bo inaczej chyba nie potrafisz czytać

1/ Jestem w niebowzięty z usług UPC

2/ Fajnie by było gdyby 10% dawali uploadu

3/ Na dzisiejszy czas (TAK NA DZIŚ). Usługodawcy GPON dają większy upload niż DOCSISowcy

4/ Gdyby w 1Gb/s dawali 100Mbit/s uploadu z chęcią bym zmienił swoją 500... A tak 500/30 a 1000/40 żadna różnica i się nie opłaca w/g mnie.

To wszystko co mam do przekazania ... Ciekawe do czego się teraz przyczepisz...