UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Tytan
Tytan
2026 987 161

Re: Kompresja kanałów HD

@hoborgnapisał(a):

Programy Polsat Sport Premium mają o wiele lepszą jakość.

no ba!

w końcu to nowy standard od słonecznego Zygmunta

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Inspirator
6 0 1

@GDAnapisał(a):

@hoborgnapisał(a):

Programy Polsat Sport Premium mają o wiele lepszą jakość.

no ba!

w końcu to nowy standard od słonecznego Zygmunta

No to dlaczego z kanałami PSP się da a z innymi się nie da? $$$?

Tytan
Tytan
2026 987 161

to juz pytanie do nadawcow

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Konto zbanowane
1247 359 57

@GDA Nie tylko do nadawców, na jakość obrazu ma również wpływ ustawienie koderów w UPC. JA mogę tylko potwierdzić to co mowi @hoborg, porównując nagranie 1:1 tego samego programy z satelity (a więc ten sam nadawca, źródło komery etc) z nagraniem z UPC można dosrzec zauważalnie więcej artefaktów i przekłamań, co jest o tyle dziwne, że bitrate w UPC wcale niski nie jest i od źródłowego zbytnio nie odbiega. Widać to najbardziej na kanałach sportowych. I tak, "problem" występuje też na kanałach PSP.

@-napisał(a):

Przy okazji jaka jest jakość obrazu w aplikacji Horizon GO?

720p25 dla kanalów na żywo, i 1080p25 dla niektórych materiałów VOD. Bitrate podajże w okolicach 4mbs dla kanałów na żywo, ale z tym mogę się mylić, bo mierzyłem to dosyć dawno.

-
Nie dotyczy

Dzięki @zylx 

Szału nie ma jeśli chodzi o Horizon Go.

...

Reasumując źródło sygnału telewizji linearnej najlepiej wypada w opcji bezpośredniego dostępu do oferty nadawców sat.

Konto zbanowane
1247 359 57

@-napisał(a):

Reasumując źródło sygnału telewizji linearnej najlepiej wypada w opcji bezpośredniego dostępu do oferty nadawców sat.

Też za duże uogólnienie. Są w UPC kanały, dosyłane światłowodem, które prezentują sie znacznie lepiej niż w SAT. 

-
Nie dotyczy

Oczywiście. Jednak chyba większość jest z poza dosyłu swiatłowodego?

-
Nie dotyczy

C+ nie jest brany z dosyłu swiatłowodowego?Z resztą możliwe , że jakiś wpływ na taką sytuację mają sami nadawcy.

Tytan
2196 823 72

@hoborgnapisał(a):

Wiem, że jakość zależy od źródła, ale ten sam kanał ze streamu internetowego (testowane na koncie C+ znajomego) nie posiada tych wad. Wnioskuję, że UPC dostaje sygnał marnej jakości i dodatkowo jeszcze go prztwarza przed wciśnięciem w kabel.

Może tak - jak braknie przepustowości na satelicie to się dokupuje kolejny transponder, albo podpina do innego mniej zatłoczonego. Przewód koncentryczny jako medium ma skończoną pojemność i nie da się w nim często nić zmienić nie modyfikując innych parametrów. No i pamiętajmy, że UPC oferuje jeszcze w tym samym przewodzie internet a to też swoje pasmo  zabiera.

Znacząca poprawa może nastapić, kiedy UPC Polska zaoferuje DOCSIS 3.1

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy

@KOCUREK1970napisał(a):

Znacząca poprawa może nastapić, kiedy UPC Polska zaoferuje DOCSIS 3.1

Może...czyli nie musi?

Konto zbanowane
1247 359 57

@KOCUREK1970 ale bitrate jest przyzwoity, więc na przepustowości nie oszczędzają. To co ma poprawic D3.1?

Tytan
2196 823 72

@- 

Według specyfikacji D3.1 musi, ale to Polska i tu to co "musi być" "może być"

Wiesz, technologia i technika swoje a pieniądze swoje 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
49 12 0

Nic nie pomyliłem. HDR (High Dynamic Range image) Jak sama nazwa wskazuje  poprawia zakres jasności obrazu do tego występującego w naturze, czyli powiększa stosunek najaśniejszego punktu obrazu do najciemniejszego. Czyli mówiąc łopatologicznie masz efekt jak w naturze- wychodzi słońce z za chmury ,promienie Cię oślepiają czy krople deszczu w słońcu czy refleksy wody itd . Pisałeś nie tyle o artefraktach co o wadach koloru i braku ostrości , stąd moje proste rady. Nie mam trybu sklepowego , ale nalezy sobie zadać podstawowe pytanie - skoro jest taki zły , to po co go ustawiają w sklepie ? Samobójstwo ? Oczywiście jak na warunki domowe jest zbyt agresywny. Tryb Cinema pro czy Cinema próbowałem - kolory i dynamika zbyt spłaszczona i uboga, dlatego zrezygnowąłem,to kolejna sugestia, żeby nie kierować się mądrasińskimi ekspertami internetowymi ! tylko własnymi upodobaniami ! Nie zgodzę się też  z krytyką w czambuł tzw ulepszaczy, dla mnie to kolejny mit pokutujący jeszcze z czasów kiedy procesory obrazu pzosostawiały jeszcze wiele do życzenia ( kiedyś takie mity i spory odbywały się na temat wyższośći plazmy od LCD, mankamenty LCD już dawno wyelimionowano, ale ludzie nadal je powielali ) . Technika tak idzie naprzód, że pora jej zaufać- procesory mają niesamowitą moc obliczeniową , stosowane są co raz doskonalsze algorytmy - dla przykładu jedna z wielu funkcji nie wiem jak w innych TV , ale w moim Sony- Przetwarzanie obrazu dual database processing- czyli TV  korzysta do poprawy obrazu  w czasie rzeczywistym z dwóch baz danych -setek tysięcy obrazów  jakby wzorcowych zebranych na przestrzeni lat z materiałów filmowych i przekazów porównuje je z tymi rzeczywistymi i eliminuje zakłócenia i poprawia jego wyrazistość , kolory itd. To tylko przykład jednej z wielu funkcji. Nie ma co rezygnować z tego i opierać się technice !

Co do kalibracji profesjonalnej , jak już kiedyś wspominałem też bym przestrzegał, bo można się rozczarować , znam przypadki i są nawet opisywane , gdzie gościu wyrzucił sporo kasy, a po kalibracji i wyjściu fachowca , rozczarowany wrócił do swoich ustawień. Reasumując, skoro twierdzisz, że z innych zródeł jest OK, to myślę, że tak jak napisałem na wstępie- nie ma się co doktoryzować , należy przyjąć, że obraz jest różny w zależności od materiału filmowego czy przekazu i szkoda rozdzierać szat. Najlepiej, oceniać i regulować obraz nie na materiale filmowym , ale podczas przekazu ze studia.!

Omnibus
392 171 14

"... Nie mam trybu sklepowego , ale nalezy sobie zadać podstawowe pytanie - skoro jest taki zły , to po co go ustawiają w sklepie ? Samobójstwo ? "

sama nazwa wskazuje po co

po prostu w sklepie gdzie jest bardzo jasno,  wiele źródeł światła i taki obraz się tam najlepiej sprawdza, poza tym zazwyczaj lecą wtedy jakieś dema, gdzie wymaksowane parametry robią efekt wow, stosowanie tego trybu w domu jest dla mnie trochę dziwne bo obraz nie ma nic wspólnego z rzeczywistością (prosty test, wystarczy zrobić zdjęcie ze swojego okna i wrzucić na tv żeby go porównać)

@Mario 

Dokładnie.

Dlatego w żadnym sklepie czy markecie TV/SAT nie masz anteny do DVB-T a rzadko jest też antena satelitarna - dlaczego tego nie ma, bo byś zobaczył kaszanę a nie ładny obraz

Prezentowany materiał idzie albo z playera BR, dysku jakiejś nagrywarki albo z komputera. Obraz jest spreparowany tak, by pokazać tylko i wyłącznie zalety danego tv.

Kupisz taki tv, wracasz do domu i rozczarowanie obrazem.