UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Innowator
21 10 0

Re: Kompresja kanałów HD

Tak, wiem o tym doskonale, najcześciej materiał oczywiiście nagrany w 4 K idzie z USB, ( można te dema znależć w internecie ) a jakby spojrzeć na konfigurację TV w tym trybie to ma wszystko poustawiane  na maxa i powłączane ulepszacze a pomimo to obraz jest doskonałay , przeczy to więc teorii, że te ulepszacze degradują obraz, kiedyś tak pewnie było !  Zgadzam się i wspomniałem, że tryb sklepowy do użytku domowego jest zbyt agresywny i ja takiego nie mam! Co do kaszany obrazu w domu nie zgodzę się, korzystam z kablówki oczywiście z modułu CI i obraz mam super , oczywiście z wyjątkami złego materiału czy filmów przesyłanych, co czasem się zdarza . Tak więc może pora zmienić TV na lepszy albo zacząć korzystać z ulepszaczy ,:,  dla przykładu tak jak wspominałem z dual baza- korzystanie z zasobów tysięcy wzorcowych obrazów i korygowanie rzeczywistego obrazu do wzorca- super sprawa !

Inspirator
6 0 1

@Matrix Wydaje mi się, że czasami powtarzasz jedynie marketingowy bełkot. Jaka dual baza ze zgromadzonych materiałów? To są jedynie wzorce/maski do odszumiania. Upscalingiem i wyostrzaniem zajmują się inne algorytmy.

Co do TV to mam współczesny, także Sony, także z procesorem, który robi "cuda" (4K X-Reality™ PRO), ale z pustego to i Salomon nie naleje. Skoro to wina TV to dlaczego problem występuje jedynie z UPC? Gdy źródłem jest youtube, streamy internetowe (wspomniany C+), komputer, filmy i zdjęcia z pendrive to obraz jest taki jaki powinien być.

Czy możesz zrobić podobne zdjęcie jak ja zrobiłem, z logiem Kanału Eurosport, ale gdy będzie program na żywo - interesuje mnie czerwony znaczek "Live".

Z drugiej strony nie wiem czy dalsza dyskusja w tym wątku ma jakiś sens, bo każdy ma jakieś swoje obserwacje i przekonania, ale nie za bardzo jest z tym co zrobić. Nie wiem czy te problemy są podstawą do jakiejkolwiek reklamacji usługi. Ostatnio technik był u mnie dwa razy (zawieszający się Horizon) i nie mam już cierpliwości wysłuchiwać co raz to nowszych wytłumaczeń: trójnik zły, złącze złe, kabel zły. Teraz powie, że TV zły i zamknie sprawę? Może UPC powinno wystawić listę dedykowanych TV i ustawień na których ich kanały HD wyglądają jak HD?

Omnibus
471 98 3

@hoborg 

Już  @GDA  wyjaśnił istotną sprawę. Nie wiem jak często korzystasz z aplikacji internetowych.Nie ma co tego porównywać do "jakośći" telewizji linearnej. Zupełnie inne żródla sygnału.

Co najwyzej mamy naciągane  1080i/ gdzie tu do 1080p / UHD?a  HDR  robi swoje.

Chyba większy jest sens porównać własnie jakość odkodowangeo sygnału przez dekoder / moduł, czy to jakości innych kablówek-podobna liga

Przypuszczam , ze gdybym podlączył dekoder CP/ nc+ pewne niuanse byłyby na korzyść lub nie operatora kablowego czy sat. Z resztą jako ,że dodatkowo też  abonuję słonecznych(ale nie bezpośrednio), z końcem umowy sprawdzę na swoim telewizorze jak wyglada od tej właśnie strony.

Mialem okazję też  przetestować Orange po światłowodzie-Tu wnioski pozostawiam sobie, nie ma sensu rozjątrzać dodatkowo dyskusji.

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Profesor
1355 605 50

@hoborg 

Usługę jako tako możesz reklamować, ale nie, że HD to nie HD (bo nikt nigdzie niczego z tym nie gwarantuje, nie ma na to żadnej wykładni w umowie i regulaminie co operator uważa za HD).

A dla ułatwienie poszukiwań - od kiedy w Polsce ktokolwiek oferuje jakiekolwiek HD? (to tak na zastanowienie się). Owszem, kanały mają ZNACZEK HD, ale czy taki znaczek powoduje, że to jest HD...

Polskie HD to jest 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
21 10 0

Jedna baza danych wykorzystywana jest do redukcji zakłóceń, druga do interpolacji  rozdzielczości i poprawy wyrazistości. A mam sentyment do tego bo w apracie fot Olympusa też mam coś podobnego. Co do zawieszania się Horizona , to sprawa jest chyba znana i opisywana,moim zdaniem, nie żadne trójniki dwójniki, tylko sprawa programowa, na takie sprawy może pomóc jedenie aktualizacja i też nie zawsze, jak produkt nieudany. OK. Przesyłam parę zdjęć. Zdjęcia robione za dnia bez jakiegoś przygotowania czy wyszkiwania od ręki, trzeba mieć na uwadzę , że aparat w tym przypadku na dodatek  komórka, ma swoje słabości, chociażby nie zawsze dobrze sfokusuje, na pewno należy brać pod uwagę, że jakoś  bezpośrednio na TV jest jeszcze lepsza oraz zdarzają się lepsze materiały.WP_20190307_13_38_12_Pro.jpgWP_20190307_13_38_57_Pro.jpgWP_20190307_14_01_46_Pro.jpgWP_20190307_13_05_46_Pro.jpgWP_20190307_13_03_05_Pro.jpgWP_20190307_13_18_31_Pro.jpgWP_20190307_13_54_37_Pro.jpgWP_20190307_13_04_38_Pro.jpgWP_20190307_13_19_45_Pro.jpg

Inspirator
6 0 1

@Matrix Dzięki! Pomimo tego, że są to zdjęcia całego ekranu to w okolicach loga np. Eurosportu, i Polsatu widać te same arefakty co u mnie. Dodatkowo na Zdjęciu z Eurosportu na bandzie reklamowej widać "ładnie" spływający niebieski kolor na biały. Trochę mnie uspokoiłeś , ale to nie znaczy, że jestem zadowolony, że taki sygnał jest nam dostarczany. Przy obrazie (obszarze), który ma w miarę jednolity kolor, ale dużo szczegółów (np. rzut na murawę boiska) kompresja robi z tego stół bilardowy a nie trawę. Zdaję sobie sprawę, że im nowszy telewizor tym bardziej potrafi uzdatnić obraz, no ale nie wszystko da się wyciągnąć.

Dziękuję wszystkim za dyskusję.

Innowator
21 10 0

No cóż, no to super, że Cię to uspokoiło, chociaż musze przyznać , że nie dostrzegam jakiś uchybień obrazu czy zniekształceń z Eurosportu, wprost przeciwnie- obraz jest ładny, czysty krystaliczny , nie widzę też jakiś podkolorowań, a to, że gdzieś jak to określiłeś że spływa jakiś kolor z bandy, czy odbija i występuje na obrzeżach lodu oznaczać może tylko tyle, że po prostu być może taka jest rzeczywistość po prostu odbija się w tafli lodu, poza tym należy wziąć pod uwagę, że kamera widzi więcej jak oko ludzkie, te dalsze zdjęcia jak widać żyleta, można analizować posczególne włoski w zaroście, czy wągry , chcoiaż pośredniczy w tym komórka i jest to materiał całkiem przypadkowy nie wyszukany. Wczoraj leciał książe w Nowym yorku film już dosyć leciwy , oglądało si.ę go jak ful hd a sceny nocne super ! Hej !

Innowator
21 10 0

Dobrze, to jeszcze na koniec, tak jak chciałeś same loga z bliska, trudno dopatrzyć się jakiś zniekształceń czy sztucznych wytworów w ich okolicach  . Dla mnie bardzo dobry obraz !

WP_20190309_17_23_29_Pro.jpgWP_20190309_17_29_23_Pro.jpgWP_20190309_17_35_38_Pro.jpg

Omnibus
471 98 3

Czy można uzyskać informację, które kanały są pobierane drogą swiatłowodową, a które są z dosyłu sat.?

Chodzi mi o np.paczkę C+, HBO, FOX, History, TVP...?

Jak to się przedstawia procentowo?

Czy są jakieś programy w kompresji 1:1 bezpośrednio od nadawcy?

Jeśli tego typu informację tym razem są jawne i nie objęte klauzulą tajemnicy.

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

A do czego ta informacja jest ci potrzebna?

oczywistościa jest ze tego sie nie dowiemy