UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
GDA
Pan Abonent ;-)
1426 660 114

Re: Liga Mistrzów

A jak mialo byc?

przeciez to tylko "chłyt marketindody" aby podbic cene kanalów 

---
Nie mów do mnie szeptem.
Zimne nóżki w galarecie? Nie znoszę!
Naukowiec
942 244 39

@Szeptacznapisał(a):

Jak z tą jakością "super" HD?

Chwyt nie chwyt, kanały na satelicie mają całkiem wysoki bitrate dochodzący do 18.5mbs. W UPC niestety tak dobrze nie mamy i kanał transmitowany jest z bardziej standardowym 8-10mbs. Dzieje się tak dlatego, że kanały Super HD, a więc 1 i 2 dzielą MUXa z innymi kanałami. Jest to o tyle niefortune, gdyż kanały 3-6 mają swój własny MUX, a od dłuższego czasu nadawany jest ma nich tylko baner i sporo przepustowości jest marnowane. Gdyby zamienić kanały 1 i 2 miejscami z np 3 i 4 moglibyśmy mieć taki sam bitrate jak na satelice, a do tego wzrosła by jakoś kanałów pozostałych kanałów na obecnym muxie gdzie są 1 i 2. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1426 660 114

Jezeli zauwazasz roznice w obrazie nadawanym w 10 mbs a 18 mbs to gratuluje

ja nie naleze do tych ktorzy licza pixele i podniecaja sie wartoscia bitrate wiec dla mnie te kanaly wygladaja jak inne kanaly HD i nie powinny byc szumnie nazywane jakims superhade

bo to polski wynalazek tylko

---
Nie mów do mnie szeptem.
Zimne nóżki w galarecie? Nie znoszę!
Nauczyciel
508 100 3

@zylx 

Jeśli chodzi o bitrate w przypadku sportowych, które w ofercie UPC posiadają najwyższy bitrate, sportowe z "+" czy Eleven?

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Naukowiec
942 244 39

@GDA co do nazwy to zgoda. Żadne super nie jest potrzebne i jest to tylko marketing. Jednak wyraźnie widać różnicę pomiędzy obrazem z satelity a z UPC w przypadku tych kanałów. I wydaje mi się, że sam bitrate nie jest za to odpowiedzialny gdyż różnica jest zbyt duża. Może UPC używa jakiś mniej efektywnych koderów lub ma nie do końca dopasowane ustawienia? 

@Szeptacz Ja nie zapomnę to po pracy sprawdzę i Ci napisze. OIDP oba kanały pod tym względem nie błyszczą i mamy raptem jakieś 6-8mbs. Dlatego Eleven 4k byłby sporym krokiem naprzód, bo 25mbs w x265 to odpowiednik około 50mbs w x264, więc nawet upscalowane transmisje wyglądały by znacznie lepiej. 

Nauczyciel
508 100 3

Dzisiaj dostałem propozycję od konsultantki , (a co tam zadzwoniła to poświęciłem jej czas),z uwagi , na " nagromadzoną ilość zniżek na koncie i z racji jako długoletni klient  super cenę tylko 29,99 zł.

Co ciekawe przedłużając umowę na C+ sympatyczny pan kilka m-cy temu proponował pakiet Polsat Premium za 10 zł.

.....................................................................................................
Highlighted
Moderator
1058 639 176

Co ten post ma na celu? Jeśli nie wyrażasz zgody na marketing usług to proszę wyłącz ją, a my przestaniemy do Ciebie dzwonić. Każdy kanał kontaktu ma dostęp do różnych poziomów promocji. Ta Pani wykonywała jedynie swoją pracę i nie widzę w tym nic złego.

Nauczyciel
508 100 3

@GMateusznapisał(a):

Każdy kanał kontaktu ma dostęp do różnych poziomów promocji.

Ok, w sumie racja. Dziękuję za wyjaśnienie.

Jaki byl cel posta?Taki naprzykład, że można skorzystać z różnych dodatkowych promocji przy okazji np. przedłużając umowę na C+.Komuś to sie może przydać.

*Miłej konsultantce życzę jak najlepszych wyników ...;-).)