UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Adept
1 1 0

Re: nie działa UPC Wi-Free

Zielonogórskie: Wi free nie działa

Highlighted
Moderator
1337 808 538

Śląskie, Katowice: Działa.

Co mają na celu takie wpisy? Zapraszam na 813 813 813.

Inspirator
8 0 1

To mają że infolinia przyjmuje zgłoszenie po kilku dnia otrzymuje SMS od UPC 

Szanowni Panstwo.
Informujemy, ze Panstwa zgloszenie dotyczace Wi-Free zostalo rozwiazane. W przypadku problemu z logowaniem prosimy o zmiane hasla w serwisie Moje UPC zakladka Profil.
Przepraszamy za powstale niedogodnosci.

A problem jest nadal!!!!

Zawodowiec
255 118 24

@Krk1  ale to podaj jakieś szczegóły, żeby @GMateusz  albo inny moderator mógł Ci pomóc :|

Raczej na pewno przydadzą się takie info jak:

- jaki komunikat wyskakuje przy próbie połączenia

- czy było zmieniane hasło do wifi free

- od kiedy występuje problem

-na jakim sprzęcie, systemie

- kiedy byłą ostatnia próba logowania

-czy logoujesz się z domu / poza domem

-na ilu sprzetach na raz próbujesz korzystać (jednocześnie max 3)

-czy próowałeś w innej lokalizacji (trzeba pamiętać, że max 5 urządzeń do 1 hotspotu może być podłączone)

itd 

Bo to, że "nie działa" to tak trochę zbyt ogólnie, u siebie w fonie wyłącze wifi i też napisze, bo mi wifi free nie działa

Inspirator
8 0 1

jaki komunikat wyskakuje przy próbie połączenia

Brak uwierzytelnienia 

Bylo zmieniane kilka krotnie 

- od kiedy występuje problem

Od ponad 10 dni

-na jakim sprzęcie, systemie

Tel Samsung system Android 

- kiedy byłą ostatnia próba logowania

Codziennie próbuje się zalogować 

-czy logoujesz się z domu / poza domem

W domu i poza domem 

-na ilu sprzetach na raz próbujesz korzystać (jednocześnie max 3)

Na jednym 

-czy próowałeś w innej lokalizacji (trzeba pamiętać, że max 5 urządzeń do 1 hotspotu może być podłączone)

itd 

Tak próbowałem w innej lokalizacji 

Omnibus
294 91 7

Sprawdź jaki masz komunikat, czy dotyczy odmowy autoryzacji (wtedy serwer autoryzujący nie działa albo nie przyjmuje danych), czy też nie przydziela adresu IP. Jeśli natomiast łączy, adres zostaje prawidłowo przydzielony i nie ma internetu trzeba sprawdzić na innym UPC Wi-Free o ile takie jest dostępne.

Edit:

"Brak uwierzytelnienia" - nie przyjmuje loginu/hasła albo złe ustawienia połączenia.

Można dokładnie ustalić przyczynę problemu debugując połączenie, jest to łatwe pod Linuksem, nie wiem jak pod Windows.

Zawodowiec
255 118 24

@Krk1  jak problemy z uwierzytelnieniem to w 1 kolejności proponuje sprawdziić poprawność loginu i hasła:

- login do wifi free to nazwa użytkownika to moje upc

-hasło do wifi free znajdziesz w moim upc zakładka profil, jak zmieniłeś hasło warto chwile odczekać  i dopiero sprawdzić np za kilaknaście min / godzine. Dodatkowo warto sprawdzić w zakładce profil czy na pewno hasło się zmieniło i czy jest prawidłowe i czy zostało dobrze wpisane na urządzeniu.

Oczywiście przed próbą połączenia trzeba wykonać czynności z tego linku*

https://pytania.upc.pl/?q=wifi+free+%C5%82%C4%85czenie

Dla pewności dobrze jest też sprawdzić na innym sprzęcie

*w zależności od  posiadanego sprzętu, w niektórych, np na androidzie nie sprawdzanie poprawności certyfikatu ustawia się to w momencie łączenia

PS: A i zapytam jeszcze, czy zmieniałeś niedawno login do mojego upc ? np na email ? Bo słyszałem o przypadkach, że po tej zmianie właśnie wifi free przestawało działać. 

Inspirator
8 0 1

To nie jest pierwsze połączenie z wi free. Login jest cały czas taki sam, hasło było zmieniane i jest wpisywane poprawnie wcześniej nie miałem problemu z połączeniem od ponad dwóch tygodni nie łączy. 

Próby połączenia były na dwóch telefonach i laptopie

Tytan
857 553 72

813813813

Społeczność UPC nie jest medium do zgłaszania awari (o ile to można nazwać awarią ponieważ według mnie zgłaszać awarie możesz na coś co posiadasz w umowie)

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
8 0 1

Jak bys się zagłębil w temat to zauważył byś że problem był zgłaszany na infolinię. 

Zawodowiec
255 118 24

@Krk1  niestety ale i tak najlepiej jest jeszcze raz na 813 813 813 zadzwonić :|

To nie jest oficjalny kanał wsparcia technicznego, więc możesz w ogóle pomocy nie uzyskać, lub zanim ją uzyskasz minie więcej czasu. Czym na infolinii będą mieli więcej przykładów nie działającego prawidłowo wifi free tym szybciej to naprawią. A jak Ci się nie chce czekać w kolejce to proponuje skorzystać z czatu, przyznam, że sam jeszcze nigdy na infolinie nie dzwoniłem, a na czacie zawsze wszystko od razu się załatwi.

Inspirator
8 0 1

Zostało zgłoszone drugi raz. 

Omnibus
294 91 7

@Krk1napisał(a):

jaki komunikat wyskakuje przy próbie połączenia

Brak uwierzytelnienia 

Bylo zmieniane kilka krotnie 

Jednak może zdarzyć się sytuacja, że po zmianie loginu lub hasła Wi-Free przestaje się poprawnie autoryzować. W systemie Android wtedy pojawia się komunikat: "Brak uwierzytelnienia", czyli odrzucenie danych logowania przez serwer autoryzujący.

Moderator
1337 808 538

@zuzia @Pablo posty w koszu. Więcej życzliwości. Jak macie do siebie jakieś "ale" to wyjaśnijcie to sobie na priv.

@zuzia jeśli odkopujesz taki stary temat,  to zacznij od tego, że to dlatego, że masz podobny problem lub też nowe informacje do wniesienia w sprawie.

Omnibus
294 91 7

@Krk1napisał(a):

Zostało zgłoszone drugi raz. 

U mnie było tak samo, dwa razy zgłaszałam i w końcu naprawili. Także warto zgłaszać do skutku.