UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Profesor
1292 586 48

Re: Nowe prędkości internetu. Migracja z 60/120 na 150 Mb.

@ogromny napisał(a):

A kolega wziął pod uwagę, że może myślę podobnie? Ale robiąc akcję w ten sposób i brak jakiej kolwiek informacji zrobił tu bagno, nie twierdzę, że to jest winna administracji forum. Ale przed wejściem tej promocji na pewno byłajakaś "narada" i odrazu było do przewidzenia, że będzie fala zali i wylewania pomyj. Jesli ktos mysli, myslał inaczej  ....

Wybacz moją szczerość, ale opieram się na tym co napisano a nie na Twoich myślach (co napisano widzę, Twoich myśli nie znam).

UPC tu robi bagno - w którym miejscu?

To WY sami robicie bagno podnosząc kwestie które sami wymyśliliście.

Stanowisko UPC w kwestii upgradu jest jasne i klarowne, nigdzie nie wspomniano, że inni na tym zyskają - a skoro samo UPC nic o tym nie wspomina, to o co ta cała awantura?

Gdybyście mieli obiecane i byście nie dostali - ok, to mógłbym zrozumieć, że to podnosicie. Ale w tym wypadku? Sami sobie daliście prawo do upgradu i sami to forsujecie.

Czy naprawdę Wy myślicie, że UPC robi tu komuś coś na złość?

To co podnosicie jest pewną formą szantażu lub nacisku - róbcie tak dalej, a firma podejmie decyzję, że nic nigdy za free już nie dostaniecie.

Dają za free, rąbiecie im tyłek, kasują forsę, też rąbiecie im tyłek - płacić za wszystko, będzie wtedy choć kasa na rozwój i inwestycje.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
666 157 24

@KOCUREK1970napisał(a):

Wybacz moją szczerość, ale opieram się na tym co napisano a nie na Twoich myślach (co napisano widzę, Twoich myśli nie znam).

UPC tu robi bagno - w którym miejscu?

To WY sami robicie bagno podnosząc kwestie które sami wymyśliliście.

Stanowisko UPC w kwestii upgradu jest jasne i klarowne, nigdzie nie wspomniano, że inni na tym zyskają - a skoro samo UPC nic o tym nie wspomina, to o co ta cała awantura?

Gdybyście mieli obiecane i byście nie dostali - ok, to mógłbym zrozumieć, że to podnosicie. Ale w tym wypadku? Sami sobie daliście prawo do upgradu i sami to forsujecie.

Czy naprawdę Wy myślicie, że UPC robi tu komuś coś na złość?

To co podnosicie jest pewną formą szantażu lub nacisku - róbcie tak dalej, a firma podejmie decyzję, że nic nigdy za free już nie dostaniecie.

Dają za free, rąbiecie im tyłek, kasują forsę, też rąbiecie im tyłek - płacić za wszystko, będzie wtedy choć kasa na rozwój i inwestycje.

Upc robi bagno w miejscu, gdzie nie potrafi jasno i wyraźnie podać komunikatu, sieje dezinformację i nie umie z sobą dojść do ładu. Bo co jasnego i klarownego jest w tym, że  konsultanci na infolinni informują, ze o żadnym podniesieniu predkości nie wiedzą lub, że dotyczy tylko osób na bezterminowkach. W tym samym czasie ludzie zarówno z zobowiązaniem jak i bez otrzymują różnymi kanałami onformacje, że ich predkość została zwiększona. Jakby tego było mało, informacja o podniesieniu predkości trafia też  (błędnie??) do niektórcyh osób z 120mbs. 

UPC się po prostu nie przygotowało. Nie poinformowano pracowników, nie przygotowano ofert przedłużeniowych z nowymi predkościami (konsultanci proponują nawet ludzią "upgrade" z 60@150mbs do 120mbs podczas przedłużania umowy). 

Nie uważam, że osoby które nie otrzymały podniesienia predkości mają jakikolwiek powód do utyskiwań, aczkolwiek można to było zrobić lepiej.

Nauczyciel
523 124 6

Faktycznie to prawda, jak do mnie dzwonili to proponowali mi za 10zl upgrade internetu do 120Mb/s mimo że miałem już prędkość 150Mb/s i zdziwili się jak im taka prędkość podalem, o niczym nie wiedzieli

Nauczyciel
666 157 24

@KOCUREK1970napisał(a):

@zylx

Zawiodła wewnętrzna wymiana informacji.

Upatruję tu winę w pośpiechu.

Też tak to widzę i tego kompletnie nie rozumiem.  Z czegoś co mogło być świetnym marketingowym  i pr'owym  posunięciem zrobiono bagno. UPC powinno najpierw:

1. Przygotowac oferty dla nowych i obecnych abonentów,

2. Przygotować gratisy dla osób, które dopiero co zdecydowały się podnieść predkość z 60 na 120mbs kosztem większego zobowiązania i moga uważać, że zostały celowo wprowadzone w błąd by nie odstepowały od swoich umów. 

3. Ustalić komu i jak podnosimy predkość (lepszą decyzją z punktu widzenia pr było by podniesienie osobą które mają 60mbs do 120, lub z obu tych prędkości do 150. Koszt ten sam, korzyści większe)

4. Przeszkolić z wszystkich powyzszych informacji pracowników

5. przygotować materiały marketingowe

6. Wydać oficjalny komunikat (post na farum takowym nie jest) i podnieść predkość.

7. Monitorować sytuację  i przekaz. By nie dochodziło do sytuacji, gdzie osobą którę mają łacze 150mbs proponuje się upgrade do 120, oraz sytuacji.

A tutaj nie wydano oficjlanego komunikatu, na infolinii zamieszanie i dezinformacja, to tego brak ofert dla osób przedłużających umowę i brak jakiegokolwiek monitorowania sytuacji i przrzekazu. W efekcie podniesienie predkości wywołało dla UPC więcej szkody niż porzytku. Teraz to już nawet da damage control jest za późno.

Nauczyciel
472 124 21

@zylx ale dobrze wiesz że tu nie koncert zyczen

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Nauczyciel
666 157 24

@ogromny, żaden koncert życzeń. Po prostu mój komentarz do sytuacji. 

Użytkownik
3 0 0

Witam.

A ja jestem ciekaw czy ktoś ma taką sytuajcę, że podniesiono mu upload do 10 Mb/s ale download ma nadal na poziomie 60 Mb/s?

I od razu uprzedzam pytania. Test przeprowadzony po kablu na porcie gigabitowym

Nauczyciel
472 124 21

@piomarknapisał(a):

Witam.

A ja jestem ciekaw czy ktoś ma taką sytuajcę, że podniesiono mu upload do 10 Mb/s ale download ma nadal na poziomie 60 Mb/s?

jesli tak jest przy kilku pomiarach z roznych serwerow i oczywiscie riobiłes hard reset to kontakt z działem tecniczym

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Profesor
1512 406 77

@piomark napisał(a):

Port gigabitowy czasami nie oznacza, że uda się tyle osiągnąć. Sprawdzasz przez swój router jeszcze czy tylko przez modem? Może skrętka jest uszkodzona? Stery do sieciówki w kompie najnowsze?

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
666 157 24

@piomarknapisał(a):

Witam.

Jaki masz router? Jeśli nie pomaga restart to na na 90% jest problem z portem, kablem sterownikiem. Na ile zestawione jest połączenie (link speed)?

Moderator
844 551 143

Temat wyczyściłem. Wszystkie personalne wycieczki i inne przypadki łamania Zasad Społeczności UPC zostały usunięte. Nie będę do nikogo zwracać się bezpośrednio, ale następne przypadki postów niezgodnych z Zasadami Społeczności UPC, które będę musiał usunąć, dodatkowo nagrodzę tygodniowym urlopem od forum, dla autora postu. 

Użytkownik
3 0 0

Link zestawiony na 1 Gb/s. co też potwierdza prędkość ściągania plików z NASa po lanie (ok. 70 MB/s) więc kabel ok.

Omnibus
445 344 35

@piomark napisał(a):

Link zestawiony na 1 Gb/s. co też potwierdza prędkość ściągania plików z NASa po lanie (ok. 70 MB/s) więc kabel ok.

560 Mbit coś mało jak na gigabitowe połączenie, przy sprawnie działającej sieci wahania mogą być do 5% na minus (chipset chipsetowi nie równy)

Czas poszukać głębiej problemu.
Znam przypadki że routery  nie daję sobie rady z samym natowaniem natomiast na switchu wszystko działa prawidłowo.

Podajesz zbyt mało danych. W twoim przypadku routerem jest modem upc czy jakieś twoje urządzenie ?

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
-
Nie dotyczy
1054 0 58

MIało być 150Mb a jest dalej 120Mb. To jakiś żart czy co, po co pisać coś co nie jest prawdą?

-
Nie dotyczy
1054 0 58

A kto ci napisał, że 120 będzie miało 150? Był gdzieś taki oficjalny komunikat UPC? Bo ja jakoś tego nie zauważyłem, może przeminąłem...