UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Inspirator
42 2 0

Nowy abonent UPC - pikseloza i niska prędkość internetu

Jestem świeżo po instalacji usług upc. Niestety mimo modułu ci+ jakość obrazu jest tragiczna jak obraz jest statyczny to jest jeszcze w miarę a już przy lekkiej dynamice to już pikseloza.. Niby pytałem montera czy to aby HD są kanały mówił że to kwestia regulacji obrazu w tv ale nie jestem przekonany.. Może na dekoderze Horizon jest lepszy obraz bo to jakaś masakra..

2 sprawa zaraz po instalacji internet wyciągał to 130mbit teraz w tych godzinach to jest 30mbit czy to normalne w upc? Rozumiem że to jest do 150mbit ale 30? Nie bądźmy śmieszni. :/

97 ODPOW. 97
Tytan
2337 534 105

Re: Nowy abonent UPC - pikseloza i niska prędkość internetu

1. Co do pikselozy to jaki posiadasz TV?

2. Co do prędkości to zrób pomiar certyfikowayn tym narzędziem:
https://pro.speedtest.pl

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
400 154 30

Proponuje kontakt ze wsparciem technicznym (813 813 813 lub czat) i niech sprawdzą u Ciebie sygnał w modemie, bo jeśli i TV i net nie działają prawidłowo to obstawiałbym problemy z sygnałem :/

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, obserwujesz na ekranie takie kwadraciki, prostąkaciki itd ?

Co do prędkości to jest do 150 mbps PO KABLU, na wifi nie ma żadnych gwarancji (jak u każdego operatora), 70% średnia dobowa minimum powinna byc, ale z reguły jest dostępne praktycznie 100% , a nawet minimalnie więcej

@MrPepka  całe 2 sekundy mnie uprzedziłeś

Inspirator
42 2 0

Speedtest.pl przez kabel pokazuje 44mbit przez wifi 30mbit wysoki jitter często 56ms. ale czasem też 1ms dziwne że tak cały czas jest powtarzalne to 30mbit może łącze się synchronizuje na jakąś niższa prędkość albo coś?

Tv to Philips pus7303 55cali ta piskeloza taka typowa dla zanikającego sygnału to była przedtem na kanale fox np. w dynamicznych scenach wygląda jakby okropnie dużą była kompresja obrazu..

Tytan
Tytan
1896 951 148

@areq1987napisał(a):

Jestem świeżo po instalacji usług upc. Niestety mimo modułu ci+ jakość obrazu jest tragiczna

Podstawowa sprawa - modul CI+ nie ma.nic wspólnego z jakoscia obrazu, ma za zadanie jedynie rozszyfrować sygnał kanałów kodowanych

jakosc obrazu zalezna jest wylacznie od telewizora, i piszesz ze dzieje sie tak tylko przy dynamicznych scenach wiec tutaj musisz szukac ustawien ktore to skoryguja

jezeli bylby to.problem z sygnalem to pikseloza bylaby nie zaleznie od scen - mrozenie obrazu i wstrzymywanie - jezeli tak sie dzieje to podaj z danych technicznych kanalu ktory sie tnie - jakie masz wskazania wspolczynnika BER

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Tytan
Tytan
1896 951 148

co do internetu

wykalaczka/dlugopis w reke i wciskajac z tylu modemu maly przycisk przez conajmniej 30 sek. dokonaj resetu

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Inspirator
42 2 0

Mnie dziwi ten obraz bo Netflix czy YouTube w fhd jest żyleta. a tu takie zdziwienie, może jednak przez ten dekoder Horizon będzie lepszy obraz? Nie wiem co to ten BER jest .

Inspirator
42 2 0

Po resecie dalej magiczne 30mbit i ani Mbit mniej czy wiecej. Odkręcalem w między czasie koncentryk od modemu żeby kable puścić tylem przez szafkę i potem przykręcane mogłem cos zepsuć przez ten zabieg?

Wykładowca
815 196 10

Mogłeś. Spróbuj jeszcze raz odkręcić i wkrecic. Zaloguj się też na modem, 192.168.0.1 i podaj wartości sygnału dla Downloadu i Uploadu.

Najlepiej zrób zrzut ekranu, a jak nie potrafisz, to zdjecie z zakładek.

Tytan
920 577 77

Wszystko sie moglo zdarzyc, nie wykonales jakiegos zbyt duzego giecia?

-------------------------------------------

hosting
Nauczyciel
648 166 6

@areq1987napisał(a):

Mnie dziwi ten obraz bo Netflix czy YouTube w fhd jest żyleta. a tu takie zdziwienie

Nie ma sensu w ten sposób porównywać, bo takiej jakości jak w streamingu w UPC na kanałach linearnych nie zobaczysz.

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Inspirator
42 2 0

Wkrecanie i wykręcanie nie pomogło dalej 30mbit.. 

Zrobiłem screenshotyScreenshot_20190703-220945_Chrome.png

Screenshot_20190703-221001_Chrome.png

Screenshot_20190703-221008_Chrome.png

Screenshot_20190703-221015_Chrome.png

Tytan
2337 534 105

@areq1987napisał(a):

Speedtest.pl przez kabel pokazuje 44mbit przez wifi 30mbit wysoki jitter często 56ms. ale czasem też 1ms dziwne że tak cały czas jest powtarzalne to 30mbit może łącze się synchronizuje na jakąś niższa prędkość albo coś?

Ale test był u Ciebie certyfikowany czy nie? Co pokazał ten speedtest poza wynikami?

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

zrób zdjęcia jak masz położona instalacje, jak masz trójnik to zdejmij go na chwile i bezpośrednio podłącz do connect boxa i wtedy sprawdz jak wypada speedtest 

Inspirator
42 2 0

Instalacja raczej jest ok skoro zaraz po instalacji sprawdzałem po wifi w telefonie wyciągało nawet 138mbit..