UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Naukowiec
1213 363 52

Re: Nowy abonent UPC - pikseloza i niska prędkość internetu

@areq1987 Niektóre kanały mają bitrate na poziomie 15mbs i do bardzo wysoka wartość (nawet Netflix  dla materiałów 1080p w x264 daje maks  w okolicach 6-8mbs, aczkolwiek stosuje też bardziej efektywny kodek i do tego ustawienia koderów doprowadzili do perfekcji i nie musi tego robić w czasie rzeczywistym). Dla 1080i x264 więcej nie trzeba. Inne kanały są dosyłne z satelity i sztuczne pompowanie przeplyności ponad to co na wejściu też nic nie da. I na koniec, pasmo nie jest gumy, by wprowadzić 1gbs też były potrzebne nowe częstotliwości.A Ty jeszcze trzeba zostawić miejsce na 4k. 

Nauczyciel
648 166 6

@areq1987napisał(a):

@zylx  a z jakiej odległości oglądasz te 65 cali? Bo u mnie przy 55 to niecałe 2 metry może dlatego tak to źle wygląda. Czemu nie potrafia podnieść bitrate u w czasach kiedy większość ludzi ma odbiorniki 50+ a wprowadzają net 1gb?

Podobny temat dotyczący kompresji, bitrate jest w tym wątku

https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/kompresja-kanalow-hd/td-p/26069

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Inspirator
42 2 0

Które kanały w upc mają te 15mbit coś chyba przeoczyłem?

Wyłączenie modemu nie poprawia obrazu.

Jakość na wspólnej gdzie nie ma zawrotnej akcji: https://youtu.be/gDq7hNLbO98

Tytan
Tytan
1898 951 148

Naklejke zdejmij 

a na powaznie to mogles nagrac blizej ten filmik nie w tak szerokim planie

problem jest po stronie telewizora a nie sygnalu UPC ja mam na 50 cali od sony zylete na wszystkich kanalach HD

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Tytan
920 577 77

Rozmawiamy o obrazie wiec na yym sie koncentruje, ta poswiata o ktorej pisalem to smuzenie ktore opisujesz.

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
42 2 0

Tutaj bliski kadr https://youtu.be/rIBdLGU2Bro ,a naklejki nie odlepiam bo jak tv kiepsko radzi sobie z sygnałem to pojedzie spowrotem skąd przyjechał.

A z internetem powtórka z wczoraj po 13 znowu tylko 30mbit :/

Tytan
Tytan
1898 951 148

To zrob inaczej

podlacz antene od naziemnej DVB-T jezeli nie masz to sam kabel koncentryczny jak najdluszy

zaprogramuj naziemna i sprawdz czy jest taki sam efekt jak w UPC

bedziesz mial ostateczna odpowiedź czy to wina ustawien telewizora

---
Omnibus
336 120 6

To może po kolei...

Kupiłeś najlepszy telewizor w tej klasie cenowej, jednak jest to 50Hz , więc problem z płynnością ruchu jest naturalny. Zapewne włączyłeś funkcję Natural Motion. Masz tam 4 poziomy mocy. Sprawdź jak obraz zachowuje się na każdym z nich. Kolejnym rozmazywaczem może być opcja "usuwanie zniekształceń MPEG". Tu też się pobaw mocą. Najlepiej w obu przypadkach wyłącz i po trochu załączaj. Jeśli te i inne ustawienia nie wpłyną na to co widzisz, to pozostaje zamiana na model 8303. Ten już ma 100Hz. 

Do sprawdzania netu najlepszy jest nie speedtest z końcówką .pl, lecz .net. Możesz tam bowiem wybrać test do najlepszych serwerów a nie przypadkowo wybranych najbliższych czy z najniższym pingiem. Przykładowo w W-wie połączenie z serwerem Orange zmasakruje ci wynik.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Wykładowca
815 196 10

Najlepszy speed test to ten z pro.speedtest.pl, po pobraniu aplikacji, założeniu konta i zrobieniu certyfikowanego testu.

Inspirator
42 2 0

Sprawa z internetem sie rozwiązała telefon łączył sie raz na 2,4ghz a raz na 5ghz. Telewizor też nie widział 5Ghz pomogła zmiana kanału i rozdzielenie sieci na 2 ssid przez konsultanta.

@brodacz

Tu nie chodzi o brak płynności tu chodzi o nieostry obraz jak na HD nawet w statycznych scenach. Konsultant zaproponował technika ale jeśli nie bedzie to wina UPC to mnie skasują na 50zł. Bosko. 

Tytan
Tytan
1898 951 148

No to zaplacisz piec dych 

musisz pobawic sie ustawieniami wszelkich ulepszaczy obrazu bo to one robia zla robote

btw sprobowales z naziemna jak sugerowalem?

---
Nauczyciel
648 166 6

@areq1987 

Korzystałeś wcześnie zanim podpisałeś umowę z UPC z usług innego opearotara?

Na początku miałem podobne wrażenie po przesiadce z Orange, że jakość obrazu jest słabsza.

Może to kwestia postrzegania wcześniejszych ustawień, które zmieniłem?

Moduł, czas zrobiły swoje i jakoś się przyzwyczaiłem.

Okazjonalnie korzystam z telewizji linearnej.Drażni mnie jakość kompresji na niektórych kanałach( wina też leży po stronie nadawcy) a do tej pory nie wszystkie nawet zostały podmienione do HD.

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Inspirator
42 2 0

@GDA 

Nie bo nie mam takiego długiego kabla ani anteny. Może jak wypowiem umowę ze względu na złą jakość to mi to za free zrobią.. ?

@Szeptacz 

Wcześniej mialem tylko DVB-T na 39 calach w innej lokalizacji. Może po prostu ta wielkość ekranu 55cali+ odległość niecale 2m i jest jak jest. Zastanawiam się czy może przez ten dekoder Horizon obraz nie będzie lepszy..

A może tv jakiś lepszy w podobnej cenie do tego sygnału tj 2400pln?

Tytan
Tytan
1898 951 148

Dekoder nic nie zmieni jezeli dalej bedziesz uzywal ulepszaczy obrazu ktore go tylko pogarszaja 

dopoki nie zaczniesz probowac zmieniac tych ustawien dopoty będziemy pisac tony postow o niczym

---
Inspirator
42 2 0

Czyli powylaczac redukcję szumu MPEG coś tam i booster kontrastu to są te bajery?