UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Tytan
Tytan
1898 951 148

Re: Nowy abonent UPC - pikseloza i niska prędkość internetu

oczywiście 

zapewne masz jeszcze jakies tryby obrazu typu kino, naturalny, standard 

zacznij od kalibracji telewizora bo z sygnalem z UPC nic nie zrobisz - obraz albo jest albo zacina (szatkuje)

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Tytan
2062 813 71

@areq1987 

Link do softu (sprawdz jaki masz w tv i jak ten jest nowszy to wgraj):

https://www.download.p4c.philips.com/files/5/55pus7303_12/55pus7303_12_fus_pol.zip

Tu instrukcja jak to zrobić:

https://www.download.p4c.philips.com/files/5/55pus7303_12/55pus7303_12_fin_pol.pdf

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
1426 825 566

@areq1987 obserwuję ten temat od dawna. Od 4 stron otrzymujesz wskazówki od doświadczonych użytkowników forum i mam wrażenie, że chyba nawet nie czytasz ich wiadomości. Proponuję posłuchać dobrych rad @brodacz czy @GDA bo tutaj w mojej ocenie odpowiednia kalibracja tych wszystkich śmiesznych dodatków i ulepszaczy rozwiązałaby problem.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Inspirator
42 2 0

Powylaczalem wszystkie polepszacze i dalej rozmywające się ziarno.. Nie mam już siły do tego tv. :/ https://youtu.be/xSYA57rTWdk

Omnibus
336 120 6

Najgorsze, że ciągle zmieniasz zeznania używając niewłaściwej nomenklatury. Pikseloza to nie ostrość. Za ostrość odpowiedzialne są w tym telewizorze co najmniej 3 funkcje.

1. Ostrość

2. Redukcja szumu

3. Redukcja MPEG.

Pobaw się też dynamicznym kontrastem, pogłębiaczem czerni i wzmacniaczami koloru.

Jeśli to wszystko nie pomoże ,to mam wrazenie, że poprostu przesiadka z 39" FHD na 55" 4k spowodowała, że dostrzegasz coś, czego na mniejszym widać nie było. I nie jest to wina telewizora, lecz tej rozdzielczości. Telewizory UHD upskalują obrazy HD, jednak nie pozostaje to bez wpływu na wynik. Może się okazać, że zamienisz tv na inny, nawet dużo droższy a efekt będzie ten sam. 

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Nauczyciel
648 166 6

@areq1987 

Obejrzałem Twój filmik i nie widzę tu jakiejś tragedii.Akurat kanały TVP nie grzeszą super jakością ( szkoda , że np. podczas Mundialu pokazują na co ich stać i jest to w ramach wyjątku).

Próbowałeś znaleźć gotowca w necie dotyczącego ustawień i kalibracji Twojego telewizora?

Na moim przykładzie przewertwałem mnóstwo stron w tym zagraniczne fora zanim znalazłem to co mi obecnie pasuje i jestem zadowolony.

Swoją drogą producenci w tym  Sony proponują mnóstwo ustawień, tryby obrazu i zwykłemu użytkownikowi na zasadzie prób jest ciężko ustawić obraz w telewizorze.

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Inspirator
42 2 0

Powiem wam że wiem w czym tkwi problem. Sygnał ma za mały bitrate w stosunku do wielkości ekranu i odległości z której jest oglądany spróbowałem się trochę odsunąć  dalej na jakieś 2,5m i obraz wtedy jest naprawdę ok. Muszę chyba kupić mniejszy tv na ta moja odległość ok 1,8m - 50cali- mniejszy nie ma sensu? Ewentualnie wziasc pakiet start a kontent oglądać z innych źródeł niż UPC..

Tytan
Tytan
1898 951 148

I nalezy zalowac ze nie ma juz telewizorow FHD tylko wszędzie te 4K nie wiadomo po co komu skoro maja taki obraz

ja mam ostatni FHD 120Hz na matrycy VA od sony i nie zamienie go na zaden 4K 

---
Zawodowiec
405 154 30

Wszędzie wpychają tv 4k, a sporo kanałów nawet HD nie jest. Może sytuacja się zmieni z 4k, ale to jeszcze kilka lat będzie trzeba zaczekać. - kilka lat, bo nawet jak upc wprowadzi 4k to początkowo będzie to kilka kanałów i zanim większość będzie w wyższej rozdzielczości to na pewno sporo czasu minie :/

Tytan
Tytan
1898 951 148

@Informatyg otoz wlasnie

ale mi sie nie wydaje aby 4K weszlo w linearna telewizje za duze koszta i po co komu ogladac obrady sejmu w 4K

4K skonczy jak 3D wg mnie a tresci pozostana w serwisach ott

---
Naukowiec
1213 363 52

@GDA Pewnie masz rację,  jak będziesz wymieniał to już będą tylko 8k wzwyż. 

To nie wina telewizorów że nadawcy kontentu linearnego nie nadążają za rozwojem technologii. I zarazem kolejny kamyczek do końca tradycyjnej telewizji, w sVOD nie ma problemu z rozdzielczością. Masz FHD dostajesz natywny materiały  FHD, masz 4k, dostajesz natywne 4k. 

I zgoda, sama rozdzielczość nie wpływa jakoś rewolucyjne na user expirience, ale już to co jej towarzyszy czyli HDR, WCG i HFR czy dźwięk Atmos są w wręcz przełomowe. Tylko by tego doświadczyć potrzeba już naprawdę dobrego sprzętu.

@areq1987 To naprawdę o bitrate nie chodzi. Zresztą przepływności nie dobiera się do rozmiaru ekranu, a do rozdzielczości.O ile to co wcześniej wrzuciłeś to kanały dosyłane z satelity poddane rekompresji o bitrate na poziomie 7 do 9 mbs, to już TVP2 jest dosyłany światłowodowo i nadawany z bitrate ~15mbs, a to wystarczająca wartość. 

Chcesz lepszej jakości, to niestety musisz czekać na kanały 4k, gdzie będzie większy bitrate, lepszy kodek, HDR, szerszy zakres kolorów. A przedewszystkim brak interelacingu. Niestety tutaj oferta nadawców, zwłaszcza jeśli chodzi o kontakt filmowy  jest jeszcze uboga, a i samo UPC trochę zaspało i zostało w tyle za konkurencją. 

Innowator
37 5 0

Typowy sygnał tv nadawany jest w postaci 25 lub 50 obrazów na sekundę w Europie i 30 lub 60 obrazów na sekundę w USA. Dotyczy to też większości płyt DVD. Natomiast
wyświetlacze telewizyjne, szczególnie dużych rozmiarów, pozwalają na wyświetlanie
obrazów z częstotliwościami przekraczającymi 600 obrazów na sekundę (obecnie tanie
telewizory mają częstotliwość pracy 100 lub 200Hz). Zbyt mała częstotliwość
odświeżania powodowałaby odczuwanie ruchu na dużych ekranach jako skokowego
(duże przemieszczenia liniowe szybko poruszających się przedmiotów na ekranie).
Dlatego telewizory są wyposażone w procesory, analizujące przychodzące obrazy
wideo i oprogramowanie z algorytmami pozwalającymi na wytwarzanie samodzielne
obrazów uzupełniających, wstawianych pomiędzy sąsiednie obrazy z przesyłanych
(np. z 50 na sekundę) i tak dla częstotliwości wyświetlania np. 200Hz wytwarzają po
3 dodatkowe obrazy pomiędzy obrazami przesyłanymi – odpowiednio przesuwając
szybko przemieszczające się elementy. W związku z tak wprowadzonymi metodami
zaawansowanej analizy i modyfikacji obrazu, algorytmów poprawiających jakość
postrzegania wyświetlanego obrazu, pewne zakłócenia nie będą zbytnio widoczne.
Powyższy opis jest oczywiście bardzo dużym uproszczeniem ułatwiającym
zrozumienie (ale nie uwzględniającym problemów z systemem kodowania i
kompresji obrazu).
W większości nowoczesnych telewizorów można automatycznie wyświetlać
obraz na ekranie w większej rozdzielczości niż dostarczany sygnał. Telewizory mają
wdrożone mechanizmy upscalingu, czyli dostosowywania obrazu niskiej
rozdzielczości do wyświetlania na ekranach o dużej rozdzielczości z jednoczesnymi
wspomaganiem algorytmami poprawiania jakości wyświetlania (wyostrzanie
krawędzi, uzupełnianie braków, zmiana skali, przesuwanie niektórych elementów w
kolejnych wytwarzanych obrazach w celu upłynnienie ruchu na ekranie)). Te metody
są zależne od własnych opracowań producentów i możliwości procesorów
graficznych zastosowanych w telewizorze. Im nowsze tym lepsze......
W związku z zastosowaniem takich zaawansowanych metod poprawiania
obrazu możemy nie zauważać złej lub pogorszającej się jakości transmisji obrazu do
telewizora. Dopiero zestawienie obok siebie takich samych zestawów z dobrym i
złym kablem może nam pokazać różnicę, szczególnie jeśli źródłem obrazu są
odbiorniki satelitarne, Internet lub odtwarzacze DVD z materiałami emitowanymi w
wysokiej rozdzielczości.

Wracając do meritum sprawy. Na dużym ekranie z oglądanym z bliska będą widoczne wszelkiego rodzaju  wady obrazu, w tym szczególnie na ekranach, wyświetlających25/30 klatek na sekundę. Taki obraz będzie, przy szybkich ruchach na wideo, wydawał się rozmyty ze względu na przemieszczenia się szybko poruszających się elementów na ekranie. Na dodatek będzie odczucie drgań. Dopiero telewizory które wyświetlają obrazy z częstotliwością wielokrotnie wyższą nie będą miały tej wady. Dlatego tego typu duże ekrany powinny być oglądane z większej odległości, szczególnie te mające minimalną liczbę klatek na sekundę. W lepszych telewizorach wyświetlających 300 -1000 obrazów na sekundę obraz zostanie poprawiony przez oprogramowania. Tak więc jakość postrzeganie jakości obrazu zależy od  odległości oglądania a duża rozdzielczość i duży wymiar ekranu (duże odległości pomiędzy przemieszczającymi się elementami na dwóch kolejnych klatkach) powoduje odczucie rozmycia i słabej ostrości.

Naukowiec
1213 363 52

@KrzysiekF 

O tempora, o mores!

Napisałeś tak dużo bzdur, że nawet nie wiem jak się do tego odnieść. Nie ma na rynku telewizorów z częstotliwością oświerzania większą niż 120hz. To co podają producenci, to tylko marketing i nazwa handlowai z częstotliwością odświerzania nie ma nic wspolnego. W specyfikacji zawsze znajdziesz prawdziwą częstotliwość danego panelu.

I naprawdę, kabel HDMI nie ma wpływu na jakość obrazu. Jeśli tylko spełnia dany standard, to obraz będzie taki sam na kablu za 50zł jak i za 5000. Poczytaj tutaj z zrozumieniem: https://hdtvpolska.com/wplyw-kabla-hdmi-na-jakosc-obrazu-jednoznaczne-wyjasnienie/

Inspirator
42 2 0

Czyli co sugerujecie w mojej sprawie mniejsza przekątna i matryca 100hz i powinno być lepiej? Bo źródło mojego problemu jest już znane a rozwiązanie nie wiem czy dobre podałem?

Możliwe że sam telewizor nowe jest bez winy, to wypowiedź jednego z użytkowników tego tv z innego forum: 

Ja bym na twoim miejscu oddal to badziewie. Zrobilem glupote bo od razu wyrzucilem pudelko, a bez tego nie da rady zwrocic sprzetu.

O ile obraz wyglada swietnie przy dobrym zrodle (wysoka rozdzielczosc to nie wszystko, wazny tez jest bitrate na odpowiednim poziomie) http://www.hdtv.com.pl/forum/1535280-post1827.html to niestety przy gorszym jest ziarno. Przejrzalem caly temat i wiele osob zwracalo na to uwage. Pisali, ze na starszych telewizorach jakosc obrazu w nizszej rozdzielczosci byla o wiele lepsza. Jedna osoba wrzucila nawet zdjecia porownawcze z tego philipsa i jakiegos innego i roznica na niekorzysc philipsa byla kolosalna.

Wykładowca
815 196 10

Kupiłeś po prostu telewizor kiepski i nie potrafisz go jako tako ustawić.

Lepiej kupić dobrej klasy telewizor FullHD niż jeden z najtańszych 4K. Różnica jest ogromna. Dla mniej mniej rozeznanych w telewizorach, można ustalić, że dobre telewizory zaczynają się od 3-4 tysięcy w górę.