UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Innowator
37 5 0

Re: Nowy abonent UPC - pikseloza i niska prędkość internetu

Chyba kolega nie wie o czym pisze.

Proszę przeczytać o odświerzaniu obrazów  i częstotliwości odwierzania i tworzeniu dodatkowych obrazów

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/telewizor-hd-poradnik-jak-wybrac-3482/strona/12451.html

Jest to dość stary materiał i tam piszą o częstotliwościach odświerzania rzędu 600 Hz

Kolega ma rację. Nie cena odpowiada za jakość kabla HDMI, ale wykonanie kabli zgodnie ze standardami. Na rynku jest dużo kabli HDMI wykonanymi niezgodnie ze standardami organizacji a opisywanych symbolami HDMI. Miałem okazję przebadać kilka tysiecy kabli w ramach swoje pracy u jednego z operatorów.

Część producentów wykonuje i dostarcza kable "oszczędnośiowe" w których pomija część wyprowadzeń mas. Taki kabel oczywiście działa w ograniczonym zakresie częstotliwości i powoduje zakłócenia przesyłania danych. I takie kable, pomimo opisywania ich jako kable HDMI nie przeszły by testów zgodnosci i nie mogą być znakowane jako kable zgodne z wymaganiami organizacji opracowującej standardy HDMI

Patrz https://www.hdmi.org/learningcenter/trademark_logo_pub.aspx

Jeśli chodzi o wpływ kabli HDMI na jakość przesyłanych obrazów to należy przeczytać choćby:

https://www.rotronic.com/en/productattachments/index/download?id=140

Jest to bardzo dobre opracowanie pokazujące przykłady poprawnie wykonanych kabli oraz przykłady wersji "oszczędnościowych" z krótkimi opisami na co poszczególne "oszczędności" mogą mieć wpływ. Ta publikacja omawia różnego rodzaju kable, nie tylko HDMI.

Tytan
Tytan
1898 951 148

@KrzysiekF ale po co ta dyskusja na temat kabli hdmi? skoro w omawianym przypadku on nie występuje

mam Horizona ktorego traktuje jako MR i podlaczony jest kablem za 9 zl myslisz ze jak podlacze kablem za 150 zl to bede mial lepszy obraz? no ja cie proszę 

temat podsumowal wlasciwie @brtk 

duzy telewizor tzw 4K o slabych parametrach kiepsko radzi sobie z sygnalami o rozdzielczosci nizszej niz to "oslawione" 4K

wiec albo kupujemy mega drogi 4K albo zaden

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Naukowiec
1213 363 52

@KrzysiekFnapisał(a):

Chyba kolega nie wie o czym pisze.

Proszę przeczytać o odświerzaniu obrazów  i częstotliwości odwierzania i tworzeniu dodatkowych obrazów

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/telewizor-hd-poradnik-jak-wybrac-3482/strona/12451.html

Jest to dość stary materiał i tam piszą o częstotliwościach odświerzania rzędu 600 Hz

Takich telewizorów naprawde nie ma na rynku. Zresztą w tym artykule piszą o 600hz czysto teoretycznie. Na rynku są jedynie telewizory 56/60hz i 100/120hz. Znajdz mi prosze jeden telewizor o odświerzaniu 600 lub 1000hz. 

@KrzysiekFnapisał(a):

Kolega ma rację. Nie cena odpowiada za jakość kabla HDMI, ale wykonanie kabli zgodnie ze standardami. Na rynku jest dużo kabli HDMI wykonanymi niezgodnie ze standardami organizacji a opisywanych symbolami HDMI. Miałem okazję przebadać kilka tysiecy kabli w ramach swoje pracy u jednego z operatorów.

Część producentów wykonuje i dostarcza kable "oszczędnośiowe" w których pomija część wyprowadzeń mas. Taki kabel oczywiście działa w ograniczonym zakresie częstotliwości i powoduje zakłócenia przesyłania danych. I takie kable, pomimo opisywania ich jako kable HDMI nie przeszły by testów zgodnosci i nie mogą być znakowane jako kable zgodne z wymaganiami organizacji opracowującej standardy HDMI

Patrz https://www.hdmi.org/learningcenter/trademark_logo_pub.aspx

Jeśli chodzi o wpływ kabli HDMI na jakość przesyłanych obrazów to należy przeczytać choćby:

https://www.rotronic.com/en/productattachments/index/download?id=140

Jest to bardzo dobre opracowanie pokazujące przykłady poprawnie wykonanych kabli oraz przykłady wersji "oszczędnościowych" z krótkimi opisami na co poszczególne "oszczędności" mogą mieć wpływ. Ta publikacja omawia różnego rodzaju kable, nie tylko HDMI.

Z kablami sprawa jest bardzo prosta przy HDMI. Kabel albo działa i obsługuje daną rozdzielczość/częstotliwość, albo nie działa. Dwa kable które działają, będą miały taką samą jakość. To już nie czasu transmisji analogowej. 

Innowator
37 5 0

Chyba nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Nie pisałem nic o kablach za duże pieniądze, tylko o tym że na rynku jest dużo kabli niespełniajacych wymagań. Jeśli trafisz na taki kabel to masz przechlapane. Mój znajomy ma telewizor w odległości 2 m od modemu Horizon. Kabel dołączony do modemu był za krótki. Kupił więc kabel w sklepie. Kabel miał napisy High speed HDMI with Ethernet. I co z tego. Był nawet drogi. Okazało się że tylko jeden z portów HDMI w telewizorze działa po tym kablu oraz że ma bardzo kiepski obraz. Był u niego serwisant z UPC który instalował modem. Jego diagnoza uszkodzony telewizor. Po wymianie kabla na inny wszystkie porty w telewizorze działają poprawnie, a obraz jest znacznie lepszy. 

Przy analizie problemu warto podawać kilka różnych potencjalnych przyczyn i wskazać jak to sprawdzić. To tyle chciałem powiedzieć w swoich wpisach.

Naukowiec
1213 363 52

@KrzysiekF Więc jest dokładnie tak jak napisałem. Kabel HDMI albo działa, albo nie działa. Nie ma że działa lepiej lub gorzej. W przypadku Twojego kolegi, kabel był zwyczajnie wadliwy i nie działał. Kabel HDMI nie ma wpływu na jakość!

PS: Jak z tymi telewizorami 600hz?

Tytan
Tytan
1898 951 148

Nie, nie i jeszcze raz nie!

kabel HDMI nie ma wplywu na jakosc obrazu!

proszę nie powtarzac takich bzdur

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Wykładowca
815 196 10

Te wszystkie 600Hz to tylko slang reklamowy, po prostu powtarzane są klatki.

Zawodowiec
405 154 30

Panowie chyba trochę odbiegliście od tematu i autorowi nie posiadającego dekodera i tym samym kabla hdmi nic to nie pomoże

PS: Owszem kabel hdmi nie ma wpływu na jakość obrazu, ale już może mieć wpływ na przerywanie, sam miałem kiedyś jeden z najtańszych kabli hdmi to obraz mi przerywał jak tylko w okolicy był tel komórkowy i przyszedł sms / ktoś dzwonił. Kupiłem "lepszy" kabel za całe 30 zł i problem nie występuje, także nie polecam tych takich naj naj naj tańszych kabli, tylko właśnie takie za ok 30-50 zł.

Tanie kable hdmi mają to do siebie, że mogą też powodować problemy z hdcp i częst otrzeba na nich kombinować, żeby wyświetlał się obraz, bo widać tylko gui dekodera, ale programu  już nie widać i nie słychać, a wymiana kabla na taki minimalnie lepiej wykonany już pomaga.

Innowator
37 5 0

Problem odświeżania na przykład dobrze jest opisany w

http://www.gryguc.pl/odswiezanie-obrazu-w-telewizorach-4k/

Generalnie do 200 Hz wstawiane są ramki pośrednie a powyżej to inne metody polepszania obrazu typu migotanie podświetleniem, czarne ramki itp.

Każdy producent poprawia obrazy inaczej i z różnymi efektami na końcu - oczywiście jest w tym duży komponent marketingu.

Proszę zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem. Kino używa 24 klatek na sekundę. Telewizja 25 lub 30 klatek (a faktycznie 50 lub 60 półobrazów - każdy półobraz wyświetla inne linie - na zmiane parzyste i nieparzyste). Każde przeniesienie materiału natywnie kinowego do telewizji wymaga zmiany z 24 klatek na 25 lub 30. Czyli wytworzenia pośrednich obrazów które w żródle nie istnieją. Inaczej jest z nowymi kamerami (amatorskimi) które są dostosowane wspólpracy z TV (na ogół  jest to ukrywane pod hasłami PAL i NTSC - co w przypadku materiału cyfrowego odpowiada liczbie klatek.

Tak więc temat jest szeroki.... A konkluzja - jakość oglądanego obrazu jest zależna od matrycy - im większa częstotliwość odtwarzania tym szanse na lepsze postrzeganie obrazu są większe. Ale mimo wszystko najbardziej od oprogramowania poprawiającego obraz i przetwarzającego odbierane 25 lub 30 klatek na sekundę (pełnych) na natywną dla matrycy częstotliwość pracy. Proszę zwrócić uwagę na dodatkowe pojęcie przeplotu (interlaced). Obraz w telewizji analogowej był 50/60 Hz i działał z przeplotem (na przemian linie parzyste i nieparzyste). Obraz w tetewizorach cyfrowych może być wyświetlany bez przeplotu. To znaczy że dla 50Hz  matrycy możemy wyświetlić 2 pełne obrazy, dla 100Hz 4 obrazy a dla 200 8 obrazów - czyli pomiędzy każde 2 odebrane pełne obrazy musimy wstawić  od 1 do 7 dodatkowych wytworzonych obrazów na podstawie dwóch sąsiadujących odebranych obrazów. Taki proces upłynnia ruch. Ponieważ cały proces jest dostosowany do fizjologii postrzegania wzroku ludzkiego to wydaje się, że nawet 100 Hz matryca jest całkowicie wystarczająca do oglądania na typowych rozmiarach ekranu, a z odległości w której nie widzimy struktury wyświetlanych punktów.

Naukowiec
1213 363 52

@KrzysiekF pokaż mi w końcu ten telewizor o częstotliwości większej niż 120hz. Proszę Cię. 

Innowator
37 5 0

https://community.sony.pl/t5/wskazowki-i-faq-telewizory-i-kino-domowe/telewizory-600-hz-i-200-hz/ba-...

Każdy telewizor Sony pracujący z technologią Motionflow 200Hz

Płynne sceny akcji dzięki technologii Motionflow

Technologia Motionflow telewizorów BRAVIA tworzy całkowicie nowe klatki na podstawie analizy różnic między oryginalnymi obrazami – pozwala przewidzieć ruch we wszystkich kierunkach, a następnie tworzy nowe obrazy, które można wstawić między pierwotne klatki. Są one realnymi obrazami zwiększającymi ilość szczegółów w dynamicznych scenach. Nie są powtórzeniami poprzednich klatek. W tym przypadku motocykl jest „przenoszony” w powietrzu. Technologia Image Blur Reduction dodatkowo czyści każdą klatkę, aby była ona jak najostrzejsza.

Dzięki dodaniu trzech nowych klatek na każdą odebraną technologia Motionflow 200Hz zapewnia ruch bez drgań, bez względu na tempo akcji na ekranie. Technologia Motionflow 100Hz wzbogaca sceny akcji poprzez dodanie jednej nowej klatki dla każdej odebranej, co podwaja liczbę widzianych obrazów.

Inspirator
42 2 0

No i kontynuuje temat. Jednak to nie tv okazuje się badziewiasty ale badziewiasty jest sygnał UPC żaden telewizor nie zrobi cudow z g... źródła. A już tłumaczę czemu tak sądzę. 

Pogodziłem się że mój 55 calowy Philips jest do bani więc go spakowałem i przygotowałem do zwrotu. Na salony wrócił mój stary poczciwy 39 calowy fhd tcl. Nawet karta ci+ zadziałała z moim antykiem. I tak przyjrzałem się dokładnie temu co UPC zapodaje na moje natywne fhd 39 cali i to maskara widać rozmycia dalej w dynamicznych scenach ale nie tylko. Obraz porównalbym do HD z DVB-T tak a czasem nawet gorzej. Nie wiem może za dużo oczekiwałem ale myślałem że fhd z kabloeki to będzie obraz żyleta niestety bardzo się zawiodłem. A Philips 55 cali tylko ten ***** sygnał jeszcze uwypuklił. Chciałem kupić jakiś 49 cali tv ale i to będzie za dużo dla tego sygnału.. Może lepiej odpuścić tv od UPC i albo przerzucić się na vody albo zmienić operatora.. 

Nauczyciel
648 166 6

To zależy czego szukasz na kanałach telewizyjnych?Jeśli to nie jest sport, to pakiet start i porządne serwisy streamingowe.Tu wielkość ekranu i rozdzielczość ( UHD)  ma wpływ na  przyjemność z tego rodzaju rozrywki. Po co dopłacać i narzekać na kiepski obraz, skoro tak Ci to przeszkadza?

Nie znam operatora , który oferuje idealny obraz.

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Inspirator
42 2 0

O to chodzi że nawet kanały sportowe wyglądają żałośnie. https://youtu.be/1V-q57M9t_4

Zawodowiec
405 154 30

Jakoś nie spotkałem operatora który jakoś miałby lepszą jakość obrazu, w końcu mają praktycznie to samo od nadawcy i różnice w odbiorze jak już jakieś są to raczej kosmetyczne. 4k oczywiście pomijam, nan ich może i lepsza jakość, ale ile tych kanałów jest ? 3 ?

Przez internet ne netflixach itd zawsze będzie lepszy obraz  i dźwięk

PS: Ale patrząc na tv fullhd i tak nawet patrząc na obecny obraz z dekodera horizon jakoś narzekać nie można, oczywiście widać róznice, że sa kanały które potrafią nadawać w odpowiedniej jakości i w ogóle inaczej się to ogląda