UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Nauczyciel
666 167 6

Re: Nowy dekoder UPC KIEDY ?

@Informatygnapisał(a):

Poza instalacją w lokalu ma też znaczenie sieć w okolicy, sam się o tym przekonałem po pracach modernizacyjnych, bo się poprawiło.

Czy w takim przypadku nie powinno być furtki do rezygnacji z takiej umowy?Czy klient ma zmodernizowaną sieć w okolicy, czy nie płaci tyle samo...To są rzeczy niezależne od abonenta: jakość sieci, źle działającą chmura.

Nowy HZN (4) nie poprawi sytuacji.

O tym , że w trybie szybkim dekoder działa jak powinien i nie należy używac innych trybów dowiedziałem się dopiero z forum.

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Inspirator
7 2 0

@Szeptacznapisał(a):

@Informatygnapisał(a):

Poza instalacją w lokalu ma też znaczenie sieć w okolicy, sam się o tym przekonałem po pracach modernizacyjnych, bo się poprawiło.

Czy w takim przypadku nie powinno być furtki do rezygnacji z takiej umowy?Czy klient ma zmodernizowaną sieć w okolicy, czy nie płaci tyle samo...To są rzeczy niezależne od abonenta: jakość sieci, źle działającą chmura.

Nowy HZN (4) nie poprawi sytuacji.

O tym , że w trybie szybkim dekoder działa jak powinien i nie należy używac innych trybów dowiedziałem się dopiero z forum.

Nie o to chodzi aby sie ich pozbyć wypowiedzenie można złozyć i z racji usterek pewnie przyjmą,pozatym mnie i tak się kończy umowa jestem z nimi lata i ogólnie jestem zadowolony tylko czemu UPC olewa zupełnie sprawe HORIZONA od kad się pojawił były problemy i wiele z nich jest nadal.Czemu UPC nie zgłasz problemów producentowi tego sprzętu (hyba ze maja jakieś dziwne umowy z producentem  ).Po prostu olewanie klientów zupełne,od lat tak jak wielu tu pisze żadnego nowego softu który cos by zmienił.

Inspirator
7 2 0

@Pablonapisał(a):

@frugo001napisał(a):

@MrPepkanapisał(a):

Dodatkowo muszę też przyznać, że HZN kiepsko działa w trybie Eco lub Normalnym dlatego zalecam używanie go w trybie Szybkim

No ja mam właśnie w trybie eco.

Przełącz na tryb szybki, zrestartuj HZN i problem powinien ustąpić.

No to takie pobierzne rozwiązanie (ale zawsze jakieś ),bo nie poto ma tryb Eco ba czy standard który no niestety upośledza dekoder.

Ciekawe czy UPC faktycznie nie chce,nie jest w stanie tego naprawić ?

Tytan
966 578 81

Jeszcze nie ustaliliśmy czy w tym przypadku chodzi o lokalizacje czy o to w jakim trybie działa dekoder. Nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi czy tryb szybki rozwiązał problem u @frugo001 .

@Informatyg w jednym poście zmieszałeś z sobą kilka wątków k w końcu nie wiadomo o co chodzi, według mnie mogą one wprowadzać  czytelników tematu w błąd.
Wykluczajmy potencjale problemy po kolei żeby nie tworzyć niespójnego bełkotu.
Według mnie tylko taka metodyka może pozwolić ustalić przyczynę tych konkretnych problemów z dekoderem.

@frugo001 czekamy na info czy w trybie szybkim wszystko wróciło do normy.

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
7 2 0

@Pablonapisał(a):

Jeszcze nie ustaliliśmy czy w tym przypadku chodzi o lokalizacje czy o to w jakim trybie działa dekoder. Nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi czy tryb szybki rozwiązał problem u @frugo001 .

@Informatygw jednym poście zmieszałeś z sobą kilka wątków k w końcu nie wiadomo o co chodzi, według mnie mogą one wprowadzać  czytelników tematu w błąd.
Wykluczajmy potencjale problemy po kolei żeby nie tworzyć niespójnego bełkotu.
Według mnie tylko taka metodyka może pozwolić ustalić przyczynę tych konkretnych problemów z dekoderem.

@frugo001czekamy na info czy w trybie szybkim wszystko wróciło do normy.

Dobra wieczorem włącze tryb szybki potestuje parę dni i dam znać.

Zawodowiec
233 82 1

Pamiętaj tylko że tryb szybki to zużycie prądu około 16-17 W.

I także w trybie czuwania.

Tytan
966 578 81

@Krzysztof11110 napisał(a):

Informacje na temat zużycie znajdowały się w tym poście https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/nowy-dekoder-upc-kiedy/m-p/32809#M3055

-------------------------------------------

hosting
Omnibus
348 129 7

@Krzysztof11110napisał(a):

Uczciwiej by było podać o ile więcej będą zużywać, bo nie wiemy czy w trybie eko biorą 1 czy 15 W. Może ta różnica jest finansowo nieistotna?

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Zawodowiec
233 82 1

Wiem y ile pobierają w ECO.

Około 1 W.

Więc różnica jest ogromna.

Ktoś policzył ile to jest w zł w innym wątku:

"500 tysięcy dekoderów * różnica 14W (15 tryb szybki-1W tryb ECO)* 20h/ dobę (czuwanie)= 500000 * 14 * 20 = 140000kWh * około 0,55 zł (średnio dla G11)= 77000 zł / dobę wyrzucają do śmietnika wszyscy użytkownicy HORIZONA * 365 dni w roku = 28.105.000 zł rocznie - dużo czy mało ?