UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
1 1 0

nowy klient UPC - realna przepustowość dla 500Mbps...?

Cześć,

Od 30.12 jestem nowym użytkownikiem UPC.

Przesiadam się z adresu z neostradą i światłowodem 100Mbps na UPC 500Mbps.

Pierwsze wrażenia - zaraz po instalacji, całkiem pozytywne. Prędkości testowane oscylują pomiędzy 300Mbps i 460Mbps. W tą niedzielę natomiast, odpaliłem komputer, komórkę i coś wszystko strasznie muli.... sprawdzam prędkość - 7-9Mbps. Dzwonię do UPC i technik mówi, że jest bardzo wielu użytkowników na moim kanale i że to normalne. I że on mnie przepnie na inny kanał i jeśli po 10 minutach nic się nie poprawi, to żebym zrestartował router....

Po 10 minutach restartowałem router. Sytuacja faktycznie się poprawiła. Najpierw pokazywał 80Mbps, czasem jak dobrze poszło nawet powyżej 200Mbps.

Teraz pytanie do użytkowników.... czy to normalne? Przy Neostradzie 100Mbps, prędkość testowana przez fast.com czy speedtest prawie zawsze pokazywała 110Mbps.

Przesiadłem się na UPC i technik mi mówi, że 8Mbps dla umowy 500Mbps jest normalna gdy wielu użytkowników korzysta... cisną się słowa na usta - wtf.

Czy u tego ISP to jest faktycznie normalne? jeszcze mam czas zrezygnować z umowy, ale neostrada pod nowym adresem oferuje tylko 20Mbps.... jednak zawsze więcej niż 8 od UPC.

5 ODPOW. 5
Tytan
2490 551 121

Re: nowy klient UPC - realna przepustowość dla 500Mbps...?

A korzystasz z neta po Wi-Fi czy po kablu?

Użytkownik
5 0 0

Na moje oko przełącza ci się wifi między pasmami 2.4 i 5 ghz. Ja wyłączyłem na Connect boxie smart wifi i teraz wiem do której sieci łącza się urządzenia. Na 2.4 ghz max osiagniesz 80mb/s w praktyce. Na 5ghz między 200-450mb mam. A na kablu lekko ponad 500mb

Innowator
29 5 1

Ustaw na stałe 5 ghz i zobacz ile będzie

Tytan
Tytan
2151 1009 178

Realna przepustowosc dla predkosci 500 Mb/s wynosi 500 Mb/s korzystając z połączenia kablowego

Ty masz problemy na WiFi i jest tyle zależności na tym medium że nikt nie da Ci zadnych gwarancji prędkości

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Innowator
54 10 0

Wszystkie testy robimy tylko na połączeniu kablowym LAN...