UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Omnibus
201 46 24

Obraz kontrolny W UPC

Tutaj wzyscy sie spieramy czy CI+ daje lepszy obraz czy dekodery? Ja punkt odniesienia mam Netflix  ale i TV napowietrzna jest lepsza od tych mediaboxów,pewnie w Sony jest dobra głowica i widze różnice. Ale dla wszystkich przydałby się obraz kontrolny z prawdziwym HD a potem 4k. i dzwiękiem stero dolby. Kazdy by mógł sobie skalibrować swój odbiornik. czy ostrość czy inne parametry obrazu, jak geometria .Dzwięk też by mozna było ustawić na stereo dolby  i nie szukać na kanałach czy jest przy filmie czy teraz go nie ma.Tu na kanale Kontrolnym przetestował bym sobie wszystkie ustawienia. Mozna by zrezygnować z jednego kanału z fikołkami i dać abonentom prawdziwy punkt odniesienia dobrej jakości. Co sądzicie

37 ODPOW. 37
GDA
Pan Abonent ;-)
1220 639 101

Re: Obraz kontrolny W UPC

@Fredek50 ja Cię proszę uparles się na ten Netflix a to akurat nie jest żadnym punktem  odniesienia do sygnału video z dekodera 

Netflix masz w telewizorze i jeżeli wybierzesz tryb obrazu MultiMedii taki jak sygnału DVB-C to będziesz miał taki sam obraz 

Ale w Sony w każdym źródle sygnału można ustawić różne tryby i za pewne tak masz poustawiane skoro widzisz aż takie różnice 

Dla testu znajdź sobie na Youtube w telewizorze obraz kontrolny i taki sam popzez Youtube w Horizonie i porównaj

Zawodowiec
221 101 5

@Fredek50 napisał(a):

Tutaj wzyscy sie spieramy czy CI+ daje lepszy obraz czy dekodery? Ja punkt odniesienia mam Netflix  ale i TV napowietrzna jest lepsza od tych mediaboxów,pewnie w Sony jest dobra głowica i widze różnice. Ale dla wszystkich przydałby się obraz kontrolny z prawdziwym HD a potem 4k. i dzwiękiem stero dolby. Kazdy by mógł sobie skalibrować swój odbiornik. czy ostrość czy inne parametry obrazu, jak geometria .Dzwięk też by mozna było ustawić na stereo dolby  i nie szukać na kanałach czy jest przy filmie czy teraz go nie ma.Tu na kanale Kontrolnym przetestował bym sobie wszystkie ustawienia. Mozna by zrezygnować z jednego kanału z fikołkami i dać abonentom prawdziwy punkt odniesienia dobrej jakości. Co sądzicie

@Fredek50

Niestety muszę Ciebie zmartwić. Taki obraz kontrolny wyświetlany przez UPC wyglądał by u każdego z nasz inaczej. Mniej ostro, bardziej ostro, bardziej nasycone kolory, mniej nasycone kolory itd. Wszystko przez to, że każdy w domu ma inny telewizor i w każdym z nich obraz będzie wyglądał lepiej lub gorzej już na starcie. Dochodzi do tego jeszcze tryb obrazu który używamy. Bo nawet na dwóch tych samych telewizorach obraz kontrolny będzie się różnił. Idąc dalej to w kaźdym telewizorze możliwośći zmiany i poprawy obrazu są inne, w jednym idzie to zrobić inaczej np. mniej albo gorzej,  a w innym natomiast lepiej lub więcej. W tym momencie każdy wyreguluje też sobie obraz kontrolny pod swoje upodobania własnego oka czyli na "oko". Przechodząc do sedna tej sprawy taki obraz kontrolny jak był by to był by znikomo użyteczny bo wystarczy zrobić zdj aparatem lub wgrać coś gotowego na TV i sprawdzić jak to ustawić by wyglądało najbardziej zbliżone do realnego świata. Tak więc jak UPC nie wprowadzi takiego czegoś to żadna strata

Co do samej regularcji obrazu to można wyróżnić właśnie dwa sosoby na zmianę i ustawianie tego:

1. Kalibracja gotowymi trybami i ustawieniami w TV "na oko".

2. Profesjonalna kalibracja = 400 zł. http://skalibrujtv.pl/

Pierwszy sposób możemy jeszcze zrobić na punkt a) i b) czyli:

a) Kalibracja "na oko" robiona przez nas własnoręcznie na gotowym zdj czy obrazie kontrolnym.

b) Kalibracja gotowymi ustawieniami TV wziętymi od kogoś co już konkretny taki sam model telewizora jak nasz skalibrował profesjonalnie i ludzie co się na tym znają przetestoali które ustawienia psują obraz, a które polepszają jego wyświetlanie oraz poszczególne paramerty jak ustawione wypadają najlepiej na najwięcej % sztukach tego telewizora i w tym momencie mamy taką pół-profesjonalną kalibrację opartą już chociaż na czym kolwiek niż tylko na naszych oczach i guście. Jeśli ktoś zainteresowany to w internecie szukać trzeba na polskich i angielskich stronach. Nie wszystkie TV i nie wszystkie modele są, ale jak się trafi to zawsze fajnie.

Drugi sposób także możemy rozdzielić na punk a) i b) dlatego, że:

a) Możemy kupić własny kalibrator za 600zł-1200 zł lub droższy i skalibrować sobie TV "profesjonalnie" urządzeniem. Ale i tak kupując taki tani kalibrator i nie mając wiedzy oraz możliwości technicznych kontroli i testów parametrów po kalibracji ten obraz polepszymy w 50% zamiast w 100% możliwych. To co nam kalibrator ustawi to będzie.

b) Profesjonalna firma przyjeżdza z kalibratorem wartym więcej niż topowe telewizory z masą urządzeń pomiarowych i na bazie swoich testów i doświadczeń dobiera odpowiednio wszystko by w 100% wycisnąć z naszego modelu telewizora wszystko co najlepsze. Na koniec mierzy parametry i dostajemy to na papierku

Jeśli o mnie chodzi to zawsze kalibrowałem sobie czy to telewizor czy to monitor "na oko" nigdy tego nie robiłem kalibratorem. Większość to moje własne upodobania, a od pewnego czasu szukam czy jest coś z gotowych polecanych ustawień w internecie.

Natomiast jeśli bym już miał np. droższy i wyższy dobry model TV od Sony LCD, Panasonic Pazma, lub OLED LG to myślał bym tylko by wydać te 400 zł +/- i cieszyć się pełnią możliwości.

Ja osobiście i moje oczy widzą wszelkie różnicę w jakości. Są osoby co nie widzą różnicy między SD a 4K więc dla nich totalnie nie potrzebne są takie poprawy itd

Btw. YouTube odradzam do kalibracji. Najlepiej nagrać jakiś obraz kontrolny z internetu lub własne zdj które wiemy w jakich warunkach realnych zostało zrobione i na tej podstawie się bawić Na YT kompresja niszczy wszystko nawet w 4K / 8K. To już lepiej coś z płyty blu-ray czy nagrany jakiś filmik w HD /  Full HD nie skompresowany na pendrive i ciach w TV.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Omnibus
201 46 24

@Remix151mam taki ze strony Sony na pendrive i on pasuje i do kompa i na inne marki telewizorów .Chodzi mi więcej jak przez sieć idzie obraz pomijając stacje telewizyjne. Taki wzorcowy, bym wiedział że kablem idzie dobrze i miał punkt odniesienia.

Zawodowiec
221 101 5

@Fredek50 napisał(a):

@Remix151mam taki ze strony Sony na pendrive i on pasuje i do kompa i na inne marki telewizorów .Chodzi mi więcej jak przez sieć idzie obraz pomijając stacje telewizyjne. Taki wzorcowy, bym wiedział że kablem idzie dobrze i miał punkt odniesienia.

Niestety to nie jest możliwe. A dlaczego opisałem w poprzednim poście.

Możliwe rzeczy jakie moglibyśmy sprawdzić to czy mamy dźwięk z dolby czy bez, czy rozdzielczość to SD, HD czy 4K oraz w ilu FPS odtwarzane. A kolory, ostrość, barwa i inne już nie da rady sprawdzić w żaden sposóv czy idzie dobrze czy nie.

Profesor
1341 600 50

@Fredek50

Tylu ilu jest ludzi, tyle wszelakich preferencji i możliwych kombinacji a żadna nie jest powtarzalna.

Nawet z wiekiem zmieniają się nam preferencje.

@Remix151

W żadne mechaniczne kalibracje nie wierzę.

Poza tym, będziesz musiał tv zresetować, zapomnisz zrobić sobie kopii ustawień do pliku (jeśli w ogóle to możliwe w danym tv będzie) zrobisz reset i się popłaczesz, że 4 stówki poszły na spacer...

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
201 46 24

@KOCUREK1970  mnie bardziej chodzi o takie zjawisko ze np.duże opady pikseloza na kanałach z satelity ,a ja sobie pyk na obraz i widze że to nie moje kable po drodze nawalaja lub TV.Gla uspokojenia.troche mnie oświeciliście  ale mnie interesuje czy w świecie w kablówkach stosują obrazy kontrolne i po co? to na tyle w tym temacie.

Profesor
1341 600 50

@Fredek50 napisał(a):

mnie interesuje czy w świecie w kablówkach stosują obrazy kontrolne i po co?

Pomyśl tak - przykład w Polsce: - 3 MILIONY ludzi ma różnego rodzaju kablówkę, do tego pewnie kilkanaście tys tv, każdy ma inne oczy, wiek i preferencje.

To teraz pytanie, obraz kontrolny czego, skoro jest tyle uwarunkowań?

Co chcesz kalibrować, jak przed tv siedzisz Ty, wnuk, i Twój syn - i każdy z WAS jest INNY w odbiorze bodźców.

No chyba, że każdy ma swój własny tv i tylko on i nikt więcej go nie ogląda - to wtedy sobie indywidualnie go ustawić.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
201 46 24

@KOCUREK1970tu masz racje ,ale obraz kontrolny nie tylko do ustawiania kolorów ale pokazywanie jak działaja moduły wewnętrzne telewizora .Ale troche sugerujesz ze ja starzec już żle widze.

Zawodowiec
221 101 5

@KOCUREK1970 napisał(a):
@Remix151

W żadne mechaniczne kalibracje nie wierzę.

Poza tym, będziesz musiał tv zresetować, zapomnisz zrobić sobie kopii ustawień do pliku (jeśli w ogóle to możliwe w danym tv będzie) zrobisz reset i się popłaczesz, że 4 stówki poszły na spacer...

Mechaniczne kalibracje tzn jakie? Walenie młotem mechanicznym po ekranie? Istnieją tylko możliwe kalibracje softarowe i hardwarowe.

Z tym resetowaniem TV itd tak nie jest, że jak się zresetuje to kalibracja znika i potem trzeba znowu 400 zł wydać by mieć. A jak jest dokładnie to pytajcie się już profesjonalistów. Polecam tych z stronki co podawałem wcześniej.

Profesor
1341 600 50

@Fredek50

To o czym piszesz było by możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy istniałby tylko jeden tv wzorcowy - a tego stworzyć się nie da, bo każdy producent tv forsuje swoje rozwiązania.

@Remix151

Bardziej to - że jakakolwiek kalibracja to wywalenia kasy w błoto.

My ludzie jako organizmy się zmieniamy, więc z biegiem czasu musiałbyś co 5/10 lat skalibrować tv ponownie.

Innowator
21 10 0

Spieramy się ? Ja myslę, że ten kto miał dekoder i zmienił go na kartę dostępu CI+ doskonale wie, co jest lepsze ! Po zakupie telewizora Sony 65 cali  dobrej jakości postanowiłem przejść z naziemnej na kablówkę, dostałem dekoder i  jakież było moje zaskoczenie, jak zobaczyłem , że w porównaniu z naziemną obraz stracił i to dosyć znacznie na jakości- kolory bardziej wyblakłe, delikatny szum , mniejsza dynamika a przy zgaszonym świetle ciąnące się jasne smugi od napisów z dekodera - szok ! Zacząłem się zastanawiać czemu tak jest i szybko znalezłem odpwiedź - Trzeba przecież być niespełna rozumu, żeby 60 % toru jakim przebiega sygnał z  kablówki w TV SONY za prawie  8 tyś zamieniać  na skrzynkę  made in China ! Tak , korzystając z dekodera, TV jest wykorzystywany tylko jako monitor....profanacja ! Nie trzeba mówić jak ważne są także wcześniejsze tory wizyjne. Uprzytomniłem sobie wtenczas, że przecież mój TV ma slot na moduł dostępu , po coś on jest ! Zacząłem szukać w internecie i znalazłem - w UPC można zamiast dekodera   zainstalować CI+ i tak zrobiłem ! Tak więc cały TV wykorzystany-  Obraz brzytwa lepszy jak z naziemnej , dodatkowe wygody- jeden pilot i możliwość układania kanałów według swojej kolejności  ! Czy trzeba coś więcej  ? Niestety o możliwości podłączenia modułu mało kto wie , więc biorą to badziewie i zyją w nieświadomości, a to mniej więc tak jakby silnik z trabanta włożyć do mercedesa, oczywiście jak ktoś ma słaby TV pewnie tego tak nie widać, ale przy dobrym tylko moduł CI !

Moderator
914 596 148

@Matrix przecież mediamoduł CI+ to żadna tajemnica, wszystko jest opisane na naszej stronie.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Wykładowca
711 168 26

Mediamoduł tajemnicą nie jest, aczkolwiek w wielu ofertach/promocjach jest niedostępny. W efekcie dochodzi do paradoksalnych sytuacji, gdzie taniej jest mediamoduł dobrać jak multiroom do horizona (nawet jeśli multiroom jest niepotrzebny) niż sam mediamoduł. A szkoda, bo operator tylko na tym traci. 

CI+ jest też dużo słabiej reklamowany. 

Moderator
914 596 148

@zylx napisał(a):

Mediamoduł tajemnicą nie jest, aczkolwiek w wielu ofertach/promocjach jest niedostępny. W efekcie dochodzi do paradoksalnych sytuacji, gdzie taniej jest mediamoduł dobrać jak multiroom do horizona (nawet jeśli multiroom jest niepotrzebny) niż sam mediamoduł. A szkoda, bo operator tylko na tym traci. 

CI+ jest też dużo słabiej reklamowany. 

Są to decyzje biznesowe naszej firmy i nie odczuwamy z tego powodu żadnej straty. CI+ cieszy się dużym zainteresowaniem naszych klientów.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz