UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Wykładowca
724 174 26

Re: Obraz kontrolny W UPC

@GMateusz, rozumiem za są to decyzję biznesowe, napisałem tylko jaką jest moja opinia na ich temat. 

Co do straty, to chodziło mi o sytuacje gdy użytkownik potrzebuje jedno urządzenie, a dostaje dwa i jedno leży w szafie nieużywane. 

Omnibus
472 99 3

W 100% mogę potwierdzić, że mediamoduł  pozwala cieszyć lepszym obrazem.

Coś jest na rzeczy, że w pierwszej kolejności nowemu klientowi jest proponowany Horizon a oferowane warunki promują ten sprzęt.

Jedyny minus to utrudnienia w nagrywaniu.

Może aplikacja Horizon GO i funkcja replay i VOD w jakiś sposób  poprawiłaby tą niedogodność.

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
GDA
Pan Abonent ;-)
1274 658 101

@Matrixnapisał(a):

Niestety o możliwości podłączenia modułu mało kto wie

Wystarczy wejść na stronę www i wszystko wiadomo

https://www.upc.pl/telewizja/kup/pakiety-dodatkowe/multiroom-hd/

ale faktem jest że brak możliwości wzięcia CI+ jako jedyne "urządzenie" w umowie to ograniczenie w UPC

GDA
Pan Abonent ;-)
1274 658 101

@Szeptacznapisał(a):

W 100% mogę potwierdzić, że mediamoduł  pozwala cieszyć lepszym obrazem.

nie ma co generalizować

bo na tanich marketowych elcidikach obraz z Horizona będzie lepszy

Profesor
1580 418 80

@Matrixnapisał(a):

Niestety o możliwości podłączenia modułu mało kto wie , więc biorą to badziewie i zyją w nieświadomości

Nie do końca się z tym zgadzam. Sam znam osoby które choć nie znają się na telewizji od strony technicznej (oczekują, że dekoder ma działać) to wiedzą o tym, że istnieje coś takiego jak moduł CI+. Zazwyczaj jednak takie osoby nie biorą modułu bo chcą np. nagrywać więcej niż jeden kanał (dlatego też biorą Horizona)

https://zanimnapiszesz.info
Omnibus
472 99 3

Dodać należy, że takie rozwiązanie moduł i Horizon to + 10 zł do rachunku.

Uważam, że na obecną chwilę warto.

...................................................................................................................................................
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
GDA
Pan Abonent ;-)
1274 658 101

@Szeptacznapisał(a):

Dodać należy, że takie rozwiązanie moduł i Horizon to + 10 zł do rachunku.

Uważam, że na obecną chwilę warto.

sam jestem takim abonentem

głowny telewizor chodzi z mediamodułem

a HZN robi za MR w pokoju syna

Omnibus
472 99 3

Wiem, wiem pobożne życzenia.

Czy taka aplikacja Horizon GO z 1080i/p z funkcją Replay na kanałach w opłaconym abonamencie  nawet za pewną dopłatą jako multiroom byłaby ciekawą alternatywą w sytuacji braku chęci że skorzystania dodatkowego sprzętu w myśl wolności wyboru.

Technicznie to chyba jest możliwe czy to science fiction?

Profesor
1580 418 80

Zależy co będziesz chciał oglądać bo nie wszystkie kanały są tam dostępne. Ale jeśli kanały które na codzień oglądasz są w Horizon Go to tak. Taka apka mogłaby być alternatywą doskonałą dla Ciebie

Innowator
21 10 0

Ja wiem, że żadną tajemnicą nie jest, nie mniej jednak , jak wchodzi się na strony UPC, to oferta  i pakiety zawierają na pierwszy rzut oka dekoder, za modułem trzeba prawdopodobnie "kopać głębiej " ,po prostu jest schowany , myslę, że to dlatego, że z braniem dekodera wiązą się też ewentualne dalsze korzyści , czyli  liczy się, że klient będzi za jego pomocą dokonywał dalszych zakupów i zamówień, co nie jest możliwe przy pomocy CI+.. Moduł CI po prostu nie jest reklamowany, żaden z moich znajomych nie ma go, wszyscy dekodery i wszyscy narzekają na minusy z tego wynikające- jak dwa piloty i bałagan w programach o jakości obrazu nie wspomnę - bo zazwyczaj mają szajsungi albo LG za 2 tyś i nie zwracają tak na jakoś obrazu,  może ich TV nie wychwytuje, albo nie mają porównania !

Innowator
21 10 0

No cóż, ja tylko napisałem, że moduł CI daje lepszy obraz z racji tej, że w użyciu jest cały TV a nie tylko jego część końcowa ( oczywiście wiele zależy od jakości TV ) i jestem tego pewny bo sprawdziłem to osobiście i wynika to też ze zdrowego rozsądku tzn cały sygnał wizyjny jego wydzielenie obróbka ma miejsce w Twoim TV ! Wybór należy do Ciebie ! Dla mnie osobiście co najmnie dziwną rzeczą jest kupowanie super TV ZA 8- 12 tyś czy OLEDA i pozbywanie się jego jakości na rzecz skrzyneczki made in CHINA . Dla kogoś dla kogo ważna jest jakoś obrazu  wybór jest oczywisty ! Teraz czekam na programy 4K, bo w Japonii już dawno są !

Wykładowca
724 174 26

@Matrix, CI+ to świetne rozwiązanie zarówno dla klientów mało wymagajacych, którzy rzadko oglądają TV, jak i tych najbardziej wymagających, chcących mieć jak najlepszy obraz i jak największą kontrolę chociażby nad nagraniami. Jest to też, rozwiązanie zdecydowanie tańsze dla operatora. Przykładowo przy wprowadzaniu 4k nie pociągnęło by za sobą żadnych kosztów związanych z inwestycją w CPE. 

Mali operatorzy już dawno to zrozumieli i działają głównie w oparciu o CI+.

UPC poszlo w dekoder  w momencie gdy może 40% ich klientów było gotowych na CI+ i teraz trudno było by zawrócić.  Mocno  ciagle promuje horizona głównie po to by co kwartał się chwalić ile to już klientów przeszło na nową/przestarzałą platformę.

Innowator
21 10 0

Ja bym przestrzegał przed profesjonalnym kalibrowaniem, ażeby nie wyrzuić pieniędzy w błoto ! Znam przypadki gdzie ktoś zapłaxcił kilka  stówek a po jakimś czasie wrócił  do własnych ustawień, bo po prostu nie odpowiadał mu ten obraz. Przykład ? Zachwalany wszędzie  jest tryb Kino, czy Kino PRO, różnie to się nazywa w zaleśności od modelu, a mnie np ten tryb nie odpowiada- obraz jest przyciemniony, kolory mniej nasycone, wolę więc swoje ustawienia. Owszem są ludzie którzy chcą mieć obraz jak najbardziej zblizony do rzeczywistości , czyli dla mnie ubogi ! Ja jestem zwolennikiem ulepszonego obrazu- dynamicznego , podkreślającego kolor jak na widokówkach wszyscy wiemy, że różnią się one od rzeczywistości, są po prostu piękniejsze i chętnie się na nie patrzy.. Niestety obraz po kalibracji profesjonalnej to ta pierwsza wersja- naturalny ale nie za bogaty, nie każdemu a podejrzewam większości nie przypadnie do gustu !

GDA
Pan Abonent ;-)
1274 658 101

Dokładnie mam takie same odczucia 

jak kupiłem nowy telewizor kilka lat temu to szukałem oczywiście opisów jak ustawić obraz 

wszędzie proponowano wzorzec Kino PRO i o ile nadaje się on rzeczywiście do oglądania filmów w nocy o tyle w dzień używam ustawień Standard

Profesor
1580 418 80

Dołączam się do Was Panowie. Ja bowiem na swoim TV też mam obraz ustawiony na dynamiczny. U mnie to tego Kino PRO nawet nie ma