UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Zawodowiec
575 144 22

Re: Obraz kontrolny W UPC

@GDA, w droższych modelach często można znaleźć oddzielne tryb "kino" dla dla ogladania w nocy oraz w dzień np isf dzień i isf noc. Podczas kalibracji oddzielnie kalibruje się profil do oglądania w dzień, a oddzielnie do oglądania w nocy.

@Matrix, myślę że po to jest tam aż tyle ustawień by każdy znalazł coś dla siebie. Dużo też zależy od kontentu który się ogląda i warunków oświetleniowych w pokoju.  Ja tam sobie chwalę kalibrację, pomijając już lepszą wierność barw to można uzyskać znacznie płynniejsze gradienty i przejścia tonalne. Za to wybieram inny tryb do oglądania kopanej czy innego kontentu na żywo. Po prostu potrzebuje więcej uplynniaczy by to 50i dało się jakoś oglądać na 120hz.  

Profil dynamiczny jest dla mnie zbyt sztuczny, zbyt jaskrawy i nienaturalny więc go omijam (pewnie za bardzo jestem przyzwyczajony do obrazu w kinie), ale po to o  jest, by z niego korzystać jak komuś pasuje. 

Omnibus
357 87 3

Źródło sygnału też może mieć wpływ na postrzeganie jakości obrazu.

Podczas gdy korzystam z Netflixa automatycznie przy 1080P ustawia mi się tryb Standard gdy HDR to tryb z HDR ( obraz bajka jeśli dodać jeszcze UHD).

HBO GO z aplikacji Kino Pro.

W telewizorze mam ustawiony według wzorca z Internetu Kino Pro tu jakość obrazu jest dla mnie najbardziej zadawalajaca i gdy zmieniam na Standard odrzucam ten tryb.

Przy Netflixie w tyb trybie standard jakość obrazu bardzo mi się podoba...a w UPC czy przez moduł czy dekoder nie odpowiada mi.

Inspirator
12 6 0

Bo ustawienie obrazu to jest jak ze smakiem rzecz gustu ! Najbardziej mnie śmieszy jak  w różnych testach artykułach autorzy zalecają wyłączenie wszystkiego tzn wszelkich ulepszaczy czy redukcji szumu , od góry do dołu ! Więc ja się zastanaiwam - kurcze o co tu chodzi- wielkie koncerny , studia , laboratoria oparcowywują nowe technologie , algorytmy poprawiające obraz , dają nowe procesory , a tu wychodzi jakiś ignorant i mówi wszystko wyłaczać ! Tak kupuje TV Sony z dodatkowymi opcjami , ulepszaczamii mam wszystko wyłączyć , to brzmi jak kiepski żart negujący rozwuj techniki , no to może wróćmy do Rubina albo Elektrona ? ! Dlatego ja podchodzę do tych zaleceń z dystansem . Oczywiście nie należy wszystkiego dawać na maxa i  ja mam ustaione nie żadne kino pro tylko standard , kolory żywe mam ustawione na poziom średni , wygaszanie lokalne też poziom średni, poprawa poziomu kontarstu poziom minimalny, redukacja szumów automat, ostrość mam podciągniętą trochę  i to mi odpowiada mam obraz jak w oledzie a nawet wolę, bo Oled moim zdaniem przesadza z czernią zbyt smolistą , takiej czerni nie ma nigdzie w przyrodzie, chyba czarna dziura !

Moderator
753 495 132

Straszny ze mnie ignorant bo o ile się nie mylę wszystko mam ustawione w auto/standard 

Inspirator
12 6 0

No i bardzo dobrze ! Co by nie powiedzieć każdy indywisualnie powinien dochodzić do najlepszego jego zdaniem obrazu, bo kazdy ma inne upodobania i preferencje. Natomiast statystycznie można powiedzieć, że ludzie wolą  patrzeć  na widokówki czy jakieś prospekty  fajnych miejsc na których zieleń jest soczysta , niebo lazurowe, a jezioro mocno zielone czy niebieskie, chociaż wiemy, że jest w rzeczywistości szare, no chyba, że się odbija zieleń , stąd też myślę spojrzenie na obraz TV większośc również ma podobne.,przynajmniej ja tak. Natomiast kalibracja profesonalna , ja jej nie neguje, natomiast trzeba mnieć świadomiość, że prawdopodobnie uczyni ten obraz uboższym czyli rzeczywsitym co nie każdemu będzie odpowiadać.

Omnibus
357 87 3

Czy obraz jest lepszy po kalibracji profesjonalnej czy nie, czy bierze w tym udział dedykowane urządzenie a może tylko moduł to efekt finalny może być lepszy lub gorszy w subiektywnym odczuciu.

Pewnie na to składa się wiele czynników nawet to czy sygnał pobierany jest światłowodem czy z satelity i dodatkowo skompresowany.

Z resztą są tu specjaliści , którzy lepiej znają się w tej tematyce.

GDA
Pan Abonent ;-)
1180 626 95

@Szeptacznapisał(a):

Czy obraz jest lepszy po kalibracji profesjonalnej czy nie, czy bierze w tym udział dedykowane urządzenie a może tylko moduł to efekt finalny

moduł nie ma żadnego wpływu na jakosc obrazu

moduł jedynie odkodowuje sygnał 

Omnibus
357 87 3

@GDA

Racja, zgodnie z tym jak napisałeś.

Dekoder bierze udział w odkodowaniu sygnału i obecnie w nowych (droższych) telewizorach nie wygląda to dobrze .

Niedługo się okaże czy w tym przypadku Horizon 4 zaskoczy pozytywnie .