UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 0

Re: Ogromne problemy z działaniem usług Google

Ten sam problem. Czy są użytkownicy, którzy skorzystali z dekonsolidacji, a ta spowodowała rozwiązanie problemu?

Innowator
20 4 0

Konsolidacji czy dekonsolidacji?

Jeśli to drugie, to ja skorzystałem i pomogło.

Highlighted
Moderator
838 551 141

Miło mi Was poinformować, że fix oprogramowania części modemowej dla dekoderów Horizon wdrożony dzisiaj w nocy na wybranych MAC adresach pomyślnie rozwiązał utrudnienia w dostępie do serwisów Google. Pierwsi klienci potwierdzają nam prawidłowe działanie stron, z którymi dotychczasowo problem występował. 

Zachęcam wszystkich do weryfikacji działania serwisów Google po wcześniejszym zresetowaniu dekodera Horizon poprzez odłączenie go z zasilania na minutę. 

Jeśli takie działanie nie przyniesie poprawy to proszę o zresetowanie części modemowej dekodera Horizona. Jak to zrobić, już tłumaczę. W tym celu należy przytrzymać przez 30 sekund przycisk z tyłu dekodera Horizon opisany jako "MODEM RESET". Następnie odczekać około 5 minut aż Horizon ponownie zacznie nadawać łącze internetowe (najlepiej, aby w tym czasie Wasze komputery/telefony nie były połączone z siecią dekodera Horizon). Potem połączyć się z siecią Horizona i sprawdzić działanie serwisów Google.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

Pozdrawiam,
Mateusz,
Moderator Społeczności UPC

Użytkownik
2 2 0

@GMateusz Dzięki. Po zresetowaniu modemu i sparowaniu wszystkich urządzeń ponownie z wifi, usługi Google działają poprawnie. Dobrego dnia!

Użytkownik
1 1 0

@GMateusz Ja również dziękuję za informację. Po odłączeniu zasilania na kilka minut i ponownym włączeniu Horizona w końcu powrót do internetowej normalności - wszystko znowu działa jak powinno. Dobrego dnia.

Użytkownik
1 1 0

Teraz wszystko działa ok. Pozdrawiam

Nauczyciel
522 124 6

@GMateusz zdradzisz, co było problemem? Bo pewnie drobnostka

Moderator
838 551 141

@brtk problem pojawił się w momencie gdy z dnia na dzień Google wprowadził zmiany w oznaczaniu ruchu. Konieczna była modyfikacja części oprogramowania dla modemu Horizona, tak aby wszystko prawidłowo współgrało. Źródłem problemu owszem był soft części modemowej Horizona jednakże bez zmiany, którą wprowadził Google nie doszłoby do takiej sytuacji. Więcej szczegółów zdradzić nie mogę bo to informacje poufne.