UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Innowator
11 2 0

Re: Ogromne problemy z działaniem usług Google

Szanowny Panie moderatorze proszę nie kasować postów odnośnie tematu. Ale do rzeczy : za wizyte technika nawet jak problem google pozostanie - trzeba zapłacić 5 dych. 

Teraz dobrze panie moderatorze?

Inspirator
3 0 0

Horizon - niska prędkość wifi, tragicznie działający google

W ostatnim czasie przedłużyłem umowę z UPC - podbicie prędkości internetu ze 150 na 300Mb/s + horizon. W związku z tym mój modem i dekoder został zamieniony na Horizon. Od tego momentu obserwuje dwa problemy:
1. Wifi działa dosyć wolno 2.4Ghz ok. 60-80Mb/s, a 5Ghz ok 30Mb/s. Kanały są wybrane poprawnie (nie widać innej sieci na wybranym kanale). Na poprzednim modemie (z niższą prędkością internetu) działo to lepiej. Na kablu jest ok - 300Mbps

2. Usługi google działają jakbym łączył się z intenetem modemem z lat 90. Ładowanie gmaila/map potrafi zająć kilka minut (ale sporadycznie zdarza się, że działa dobrze) - na kablu jest tak samo.

Tu moje dwa pytania.
1. Czy da się obecnie uzyskać dodatkowy modem, żeby internet nie szedł przez horizona?
2. Czy jeżeli skorzystam z 14dniowego okresu rozwiązania umowy odzyskam stare usługi i sprzęt (z umową na czas nieokreślony) i wtedy na koniec miesiąca muszę zrezygnować i przejść do Vectry (gdzie mają normalny sprzęt), czy od razu rozwiązuje się też stara umowa i mogę z vecctrą rozmawiać od razu?

Tagi (3)
Profesor
1569 417 80

Re: Horizon - niska prędkość wifi, tragicznie działający google

1. Możesz napisać PW do @GMateusz to może się zgodzi

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
513 133 22

Re: Horizon - niska prędkość wifi, tragicznie działający google

@trocha

Ad1 tak jak napisał @MrPepka

Ad 2 jak odstąpienia od umowy to Twoja umowa będzie taka jaka była na czas nieokreślony i sprzęt powinien wrócić taki jaki byl. Umowe mozesz dalej kontynuowac lub rozwiązać to już jak uważasz.

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Moderator
914 596 148

@krizemone napisał(a):

Szanowny Panie moderatorze proszę nie kasować postów odnośnie tematu. Ale do rzeczy : za wizyte technika nawet jak problem google pozostanie - trzeba zapłacić 5 dych. 

Teraz dobrze panie moderatorze?

Podsumujmy: miałeś Horizona, zaproponowano Tobie instalację modemu zewnętrznego, zainstalowano CB i nie widać poprawy tak? Problem z usługami google nadal występuje?

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Inspirator
4 3 0

Zarejestrowałem się z  myślą o napisaniu takiego problemu, a tu proszę - cały temat. Dokładnie mam to samo. Horizon, internet bezpośredniu z kabla. Wszystko śmiga błyskawicznie i pełną prędkością, poza googlami. O ile wyszukiwarka czy poczta ma okresy sprawnego działania, to mapy są praktycznie nie do użycia... gdzieś znalazłem sugestię by adresy dns ustawić na 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Albo pomogło na chwilę, albo wstrzeliłem się akurat w okienko sprawnego działania usług google. Z godzinę już było dalej to samo... :/

Czy próby wszelkich resetów, reinstalacji sterowników karty sieciowej mają jakikolwiek sens skoro problem dotyczy tylko jednej strony? 

Innowator
20 4 0

@damianr

Nie mają sensu. Przerobiłem wszystko. Zgłaszaj na infolinię techniczną.

@all

Jestem po instalacji osobnego modemu ConnectBox.

Miałem i na Horizonie takie lepsze momenty, więc na razie ostrożnie powiem, że nastąpiła ogromna poprawa. Mapy działają tak, jak powinne.

Box AndroidTV w końcu działa tak jak powinien.

Będę obserwował sprawę i potwierdzę jutro/pojutrze.

Inspirator
4 3 0

Może ktoś zupełnemu laikowi wytłumaczyć jak to ma pomóc z bezpośrednim połączeniem do karty sieciowej? Rozumiem, gdyby problem dotyczył bezprzewodowych połączeń.

No nic, będę czekał na opinię kolegi wyżej, tym bardziej, że momenty dobrego działania zdarzają się tak czy owak. Zatem wolę się upewnić że to jest ostateczne rozwiązanie.

Jak to dobrze, że w tych czasach telefony dają równie szybki internet i z obłędnymi wielkościami gb do wykorzystania

Nauczyciel
551 131 6

@damianr może to być związane z oprogramowaniem danego sprzętu, stad na jednym może działać wszystko dobrze, a na drugim nie. Strzelam, że to ma tu miejsce właśnie.

Moderator
914 596 148

Bardzo istotna prośba ze strony naszej firmy.

Wszyscy użytkownicy, którzy nie korzystają z Horizona, lecz z innych modemów dostępnych w naszej sieci i obserwują problem z działaniem usług Google są proszeni o niezwłoczny kontakt ze mną poprzez wiadomość prywatną. Proszę Was o dane, które pozwolą na identyfikacje Waszych kont abonenckich w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko). Każdy taki przypadek przybliży nas do rozwiązania utrudnień, które obecnie występują jak się okazuje nie tylko na platformie Horizon.

Pozdrawiam,
Mateusz,
Moderator Społeczności UPC

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Inspirator
6 5 0

@Pablonapisał(a):

@Kuras77napisał(a):

Niestety nie widzę wersji na Mac OSX.

Problem wciąż doskwiera...

Wydawało mi się że jak ktoś ma mac-a to jest świadomym użytkownikiem

https://pl.godaddy.com/help/sledzenie-trasy-w-systemie-mac-os-x-3366

Jestem świadomym użytkownikiem Maca  ale w zakresie jaki mnie interesuje a internet ma działać - nic więcej mnie nie obchodzi w tym temacie więc proszę daruj sobie kolego takie uwagi. Płacę ponad 215zł miesięcznie między innymi za szybki dostęp do sieci i nie zamierzam z powodu przeciągających problemów technicznych firmy UPC kształcić się teraz na informatyka...

Żeby było "śmieszniej" pracowałem ostatnio przy tworzeniu reklamy telewizyjnej dla UPC i podczas rozmów z klientem nieomieszkałem wspomnieć o tym problemie - była to dla nich nowość i niezbyt miła informacja

BTW, problem dalej doskwiera, Gmail ładuje się minutę albo wcale...

Inspirator
6 5 0

Z taką zawrotną prędkością ściągał mi się dziś mały plik z muzyką mp3 gdy za plecami miałem klientów... Musiałem ich zagadywać jakieś 7 minut 

Wrzucam też screeny z programu Network Utility kilku serwisów google - mam nadzieję, że będą przydatne.

Screen Shot 2019-01-18 at 21.17.51.pngScreen Shot 2019-01-18 at 21.15.14.pngScreen Shot 2019-01-18 at 21.13.01.pngScreen Shot 2019-01-18 at 21.03.45.png

Nauczyciel
551 131 6

Widać, że do google są jakieś problemy, bo ewidentnie ping rośnie do niedopuszczalnych wartości. Musicie dać czas na rozwiązanie tego problemu.

Ja na szczęście u siebie takich problemów nie mam.

Innowator
20 4 0

Już pisałem, ale chyba umknęło - w moim przypadku dekonsolidacja i instalacja ConnectBOX wyeliminowała problemy z Google. 

@Kuras77

Zrób zgłoszenie na infolinię techniczną. Skoro zaproponowali mi, to zaproponują tobie. Warto sprawdzić.

Innowator
22 9 0

Wciąż to samo, od ponad miesiąca ani krzty poprawy. To są jakieś kpiny i niedotrzymywanie warunków umowy.