UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Profesor
1473 641 61

Re: Ogromne problemy z działaniem usług Google

@leszekglasnernapisał(a):

1. Pierwszy telefon w tej sprawie wykonałem w połowie grudnia.

2. Ani ja ani UPC nie ma co uznawać. Takie rzeczy określa regulamin, który mówi czym jest awaria i usterka. Sądzisz, że abonent nie ma tu nic do mówienia? Prezentujesz dziwne podejście.

3. Złamany jest §36 pkt 3 regulaminu.

1 I jak zostało to zaklasyfikowane? - piszesz, że otrzymałeś nr zgłoszenia.

2 Dla UPC nie jest to awaria (wspomniał o tym Moderator). Czy jest to usterka, zależy czy tak to zaklasyfikowano. Twoje odczucia nie mają tu nic do rzeczy.

3 Na regulamin możesz się powoływać kiedy masz w ręce atut w postaci konkretnej odpowiedzi (przypominam, Ty masz tylko przyjecie zgłoszenia i złożoną reklamację).

Przypominam, że na odpowiedz na reklamacje UPC ma 30 dni - zatem proszę się wstrzymać do tego czasu ze Swoją oceną sytuacji.

Pytanie co zawarłeś w tej reklamacji...

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
22 9 0

Pracujesz dla UPC?

Nauczyciel
573 157 23

Pracujesz dla UPC?

Czy @KOCUREK1970 pracuje dla UPC to akurat nie ma znaczenia w tej sytuacji. Powinieneś spróbować dostać compal i sprawdzić czy za działa. A tak masz jak masz. Klutnie raczej nie pomoga

.......................................................................................................................................................................................Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Innowator
22 9 0

Kiedy ktoś mówi, że jesteś na łasce dostawcy, że regulamin może dopasowywać do siebie dostawca, zapisy w nim i tak ostatecznie interpretuje dostawca, a w międzyczasie próbujesz otworzyć Gmaila, który ładuje się już 3 minuty, a sytuacja trwa od ponad miesiąca to można się wściec.

Profesor
1473 641 61

Pracujesz dla UPC?

A powinienem?

Mnie się zawsze wydawało, że klient powinien znać regulamin świadczenia usług i umowę którą podpisuje, zanim się na coś powoła z paragrafów tam zawartych.

Dziwne rzeczy się w internetach dzieją - powiedz tylko, że klient jest w błędzie, że nie ma racji a już musisz dla kogoś pracować. Ale zacznij tylko zachwalać towar czy usługę, to już pracować dla nikogo nie musisz, ot służysz tylko dobrą radą, a wtedy wiadomo nikt pretensji do ciebie mieć nie będzie choćbyś go na minę władował.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
643 439 59

Uwielbiam być tym złym.

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG PRZEZ U P C POLSKA SP. Z O. O.

§ 2

29) Usługi Internetowe – zapewnienie transmisji danych, w tym dostępu
do Internetu za pośrednictwem Sieci;

Nie wiem jak wy ale ja tu o googlach nic nie widzę, natomiast widzę transmisji dancyh która jest, oraz widzę dostęp do internetu który także jest.

§ 3

2. Zakres oferowanych Usług jest uzależniony od posiadanych na danym terenie
możliwości technicznych i organizacyjnych Dostawcy usług. Ograniczenia w dostępie
lub w korzystaniu z Usług mogą wynikać z zasięgu Sieci, ograniczeń technicznych
Urządzeń Końcowych, a w zakresie Usług świadczonych w sieci telefonii komórkowej
- z obciążenia stacji nadawczych, siły odbieranego sygnału oraz warunków
atmosferycznych, ukształtowania terenu, uwarunkowań urbanistycznych a także
innych czynników wpływających na propagację fal radiowych.

To moja wisienka na torcie, @leszekglasner, przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem.

---------------------------------------------------------------------

A teraz tak juz ode mnie.

Według mojej opinie nie pojawiłeś się tutaj aby pozyskać pomoc, zachowujesz się jak zwykły pieniacz a tak samo tutaj jak i życiu prywatnym nie mam zamiaru znosić tego typu podejścia.

Chcesz pomocy ?
Zmień ton, zacznij czytać i wyciągać wnioski. Jak do tej pory wszystko co ci zostało zaproponowane spotkało się z krytyką z twojej strony.

Skoro wiesz wszystko lepiej to weź sprawy w swojej ręce, zrób to co ci tam twoja wyobraźnia podpowiada ale nie zatruwaj nam życia.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
22 9 0

@KOCUREK1970napisał(a):

Pracujesz dla UPC?

A powinienem?

Mnie się zawsze wydawało, że klient powinien znać regulamin świadczenia usług i umowę którą podpisuje, zanim się na coś powoła z paragrafów tam zawartych.

Dziwne rzeczy się w internetach dzieją - powiedz tylko, że klient jest w błędzie, że nie ma racji a już musisz dla kogoś pracować. Ale zacznij tylko zachwalać towar czy usługę, to już pracować dla nikogo nie musisz, ot służysz tylko dobrą radą, a wtedy wiadomo nikt pretensji do ciebie mieć nie będzie choćbyś go na minę władował.

Przecież cały czas wykazuje, że to UPC nie dostosowuje się do regulaminu przy tym sam świadcze o mojej jego znajomości podając paragrafy. Ty natomiast mówisz o rzeczach, których w regulaminie nie ma.

Profesor
1473 641 61

@leszekglasner

To napiszę teraz to jeszcze raz tylko wolniej.

Jak to zaklasyfikowało UPC?

Powiedzieli, że to awaria czy usterka? (nie interesują mnie Twoje interpretacje).

Co dostałeś w odpowiedzi na to zgłoszenie?

Powołujesz się na paragraf z umowy nie znając stanowiska operatora?

To na co Ty złożyłeś reklamację, skoro firma jeszcze się nie określiła czy to awaria czy usterka?

Innowator
22 9 0

@Pablonapisał(a):

Uwielbiam być tym złym.

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG PRZEZ U P C POLSKA SP. Z O. O.

§ 2

29) Usługi Internetowe – zapewnienie transmisji danych, w tym dostępu
do Internetu za pośrednictwem Sieci;

Nie wiem jak wy ale ja tu o googlach nic nie widzę, natomiast widzę transmisji dancyh która jest, oraz widzę dostęp do internetu który także jest.

§ 3

2. Zakres oferowanych Usług jest uzależniony od posiadanych na danym terenie
możliwości technicznych i organizacyjnych Dostawcy usług. Ograniczenia w dostępie
lub w korzystaniu z Usług mogą wynikać z zasięgu Sieci, ograniczeń technicznych
Urządzeń Końcowych, a w zakresie Usług świadczonych w sieci telefonii komórkowej
- z obciążenia stacji nadawczych, siły odbieranego sygnału oraz warunków
atmosferycznych, ukształtowania terenu, uwarunkowań urbanistycznych a także
innych czynników wpływających na propagację fal radiowych.

§ 2 Poszedłbyś do sprzedać klientowi usługi z moimi Googlami i powiedział, że "transmisja jest, dostęp do internetu jest"? 

§ 3 Ciekawe, że u sąsiada wszystko działa

Zacząłem grzecznie miesiąc temu, teraz wysuwam punkty z regulaminu, które świadczą na niekorzyść UPC i okazuje się, że jestem niegrzeczny. Żadne z rozwiązań nie okazały się pomocne, nie chcę chwilowych rozwiązań typu dodatkowy modem, bo nie na to się godziłem w umowie i nie mam na dodatkowy sprzęt miejsca. 

Równolegle zapytałem co sądzi o tym UOKiK, czekam na odpowiedź.

Innowator
22 9 0

@KOCUREK1970napisał(a):

@leszekglasner

To napiszę teraz to jeszcze raz tylko wolniej.

Jak to zaklasyfikowało UPC?

Powiedzieli, że to awaria czy usterka? (nie interesują mnie Twoje interpretacje).

Co dostałeś w odpowiedzi na to zgłoszenie?

Powołujesz się na paragraf z umowy nie znając stanowiska operatora?

To na co Ty złożyłeś reklamację, skoro firma jeszcze się nie określiła czy to awaria czy usterka?

Zostało to określone jako sprawa otwarta, a więc nierozwiązane zgłoszenie. Nie wiem co zaznacza w systemie operator, nie siedzę obok niego. W którym miejscu w regulaminie jest napisane, że to UPC decyduje czym jest usterka? Bo ja widzę tylkop definicję usterki, którą akceptują obie strony umowy. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1362 681 107

klasyka gatunku

sprawdz najpierw czym zajmuje sie UOKiK bo na pewno nie indywidualnymi sprawami a juz napewno brakiem dostepu do google

zgadzam sie z @Pablo nie szukasz pomocy tylko probujesz cos udowodnic a nie masz zupełnie racji

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Profesor
1668 424 87

§ 2 Poszedłbyś do sprzedać klientowi usługi z moimi Googlami i powiedział, że "transmisja jest, dostęp do internetu jest"? 

Niestety, ale według zacytowanego przez Kolegę @Pablo punktu wynika, że internet działa OK bo reszta stron czy tam programów wymagających do działania netu działa OK, a więc technicznie rzecz ujmując dostęp do Internetu jest. Google nie jest potrzebne do funkcjonowania (wyszukiwarkę Google można zastąpić chociażby DuckDuckGo, GMail Proton Mailem itp). Sam widzisz, że bez Google da się żyć

A sąsiad mieszka u Ciebie w mieszkaniu czy tam w domu?

Zacząłem grzecznie miesiąc temu, teraz wysuwam punkty z regulaminu, które świadczą na niekorzyść UPC i okazuje się, że jestem niegrzeczny. Żadne z rozwiązań nie okazały się pomocne, nie chcę chwilowych rozwiązań typu dodatkowy modem, bo nie na to się godziłem w umowie i nie mam na dodatkowy sprzęt miejsca. 

Zacząłeś grzecznie więc dostałeś wskazówki na temat tego jak problem rozwiązać. Niestety zamiast posłuchać się doświadczonych użytkowników zacząłeś oskarżać UPC powołując się na paragrafy nie mające w tej sprawie znaczenia, a dodatkowo niepotrzebnie zaangażowałeś w to instytucję publiczną która raczej Ci nie pomoże bo tylko Ty zgłosiłeś to instytucji publicznej jaką jest UOKiK. Życzę Ci wytrwałości aczkolwiek Twoje działania to droga do nikąd. A to, że dodatkowy modem zabiera miejsce no cóż życie. Ważne jest, że Twój problem być może rozwiąże

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1473 641 61

Czyli sam widzisz, że to jednostkowe przypadki - to jak mają ogłaszać awarię czy usterkę (jak określić z góry kogo ona dotyczy, jak zgadnąć kto co i czy w ogóle to zgłosił, skoro dotyczy to niewielkiej grupy klientów).

A tak przy okazji - skoro u niego jest ok, to zamień na czas testu sprzęt, albo swój zabierz do niego i sprawdz.

Co ma do tego UOKiK? - skoro się nie zajmują sprawami indywidualnymi.

Juz pomijam fakt, że nie masz nic w ręce na poparcie Swoich tez - a z tym co masz to nawet Rzecznik Konsumentów Cię wyśmieje.

A jeśli pytasz co jest awarią a co usterką i jak to UPC klasyfikuje i dlaczego tak a nie inaczej - to ich pytaj a nie mnie.

Trzeba było o to pytać przed podpisaniem umowy - nie pytałeś, podpisałeś - tyle.

Tyle osób Ci wskazuje, że nie masz racji, że toczysz działa nie mając tak naprawdę nic w ręce - A Ty nadal swoje.

A z drugiej strony - znaleść co to powoduje to jedno, a potem jeszcze potrzeba czasu ba na to coś zaradzić (bo UPC samo w tym udziału nie bierze - muszą współpracować z producentem sprzętu czy softu).

Innowator
22 9 0

Więc wszystko OK 

...poza tym, że UPC nie radzi sobie z najpopularniejszymi na świecie usługami internetowymi. 

GDA
Pan Abonent ;-)
1362 681 107

Więc wszystko OK 

...poza tym, że UPC nie radzi sobie z najpopularniejszymi na świecie usługami internetowymi. 

dodaj u ciebie tylko

bo jak.sam stwierdzieles u sasiada jest ok

ja cie tez zapewniam ze u mnie rowniez wszystko smiga

wiec jak widzisz pisanie "ze UPC nie radzi sobie" jest nad wyrost

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...