UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Innowator
22 9 0

Re: Ogromne problemy z działaniem usług Google

Przecież to nie ja założyłem ten wątek i kilka osób już tu się zgłosiło. Konsultant też mówił, że znają ten problem.

Nauczyciel
551 131 6

I któraś z osób, co tu napisała, oświadczyła, że problem z usługami google zażegnał dekonsolidacją, której na siłę nie chcesz, bo lubisz sobie popisać i nic nie robić w tej sprawie. I proszę nie wciskać kitu, że sam godziłeś się na urządzenie 3w1, bo widać po tobie, że jesteś słaby w tych sprawach i jakby technik przyszeł Ci podczas instalacji z Horizonem i ConnectBoxem, to nawet byś się nie zająknął, że chcesz mieć internet na Horizonie a ConnectBoxa niech sobie zabiera.

Ja proponuję zaprzestać dyskusję z tą osobą, bo niepotrzebny śmietnik się robi w tym temacie i chyba trzeba poprosić @GMateusz o interwencję w sprawie tego ot.

Profesor
1569 417 80

@leszekglasnernapisał(a):

Przecież to nie ja założyłem ten wątek i kilka osób już tu się zgłosiło. Konsultant też mówił, że znają ten problem.

I widzisz. Ty też zgłosiłeś ten problem, ale zamiast skorzystać z rozwiązania zacząłeś swoje pieniactwo TYLKO dlatego, że dodatkowy modem zabiera Ci miejsce. Życie to nie jest bajka i rozwiązanie problemu może się wiązać z niedogodnieniami. A jakby problem był w sygnale, a żeby go naprawić potrzebny byłaby ingerencja w instalację u Ciebie w mieszkaniu której musieliby dokonać technicy? Życie jest brutalne, a w tej sytuacji albo przyjmujesz takie, a nie inne rozwiązanie albo siedzisz i dalej narzekasz na problem

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
22 9 0

Spokojnie, jakoś sobie radzę, nie siedzę w kącie ze zżędliwą miną Polecam zamknąć temat. Albo firmę.

Profesor
1569 417 80

W takim razie niepotrzebnie wywołałeś zamieszanie skoro sobie radzisz

Inspirator
5 4 0

Witam, mam dokładnie ten sam problem o którym pisze na poczatku Krzysiek. Google dziłają dramatycznie, z ma nie da się korzystać na łączu UPC.

Kontaktowałem się z UPC perzez czat i zostałem poinformowany że problem lezy po stronie google i pracują nad tym. Powiedziano mi żebym czekał. Nie zasugerowano żebym wysłał jakiekolwiek złgoszenie usterki lub reklamacji.

Dostłem tylko informację że takie same problemy wystepują w Orange i Netii.

Chciałem tylko zapytać czy to prawda bo poważnie rozważam zmianę dostawcy usługi ale nie chziałbym wpaść z deszczu pod rynnę ?

A może problem jest lokalny  z tego co widzę Krzysiek przysłał zrzut mapy z lokalizacją Kraków Czyżyny. To moj rejon zamieszkania może to tylko tutaj jest problem bo wpisów o tej usterce jest jednak bardzo mało jjak na firmę mającą miliony klientów.

Nauczyciel
513 133 22

@leszekglasner przecież compal możesz wziąć do czasu rozwiazania problemu

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Profesor
1569 417 80

@mksoltysnapisał(a):

Powiedziano mi żebym czekał. Nie zasugerowano żebym wysłał jakiekolwiek złgoszenie usterki lub reklamacji.

To wcale nie znaczy, że masz czekać. Masz złożyć reklamację na problemy z Google tak jak w całym tym wątku radzono. W ogóle przeczytaj cały ten wątek, popatrz jak inni sobie poradzili i pójdź tą samą drogą

Inspirator
5 4 0

OK złożę - myślałem że temat jest prostszy do załatwienia.

Teoretycznie drobna rzecz  ale bardzo uciążliwa.

Mam wrażenie że problem się pogłębia, Na początku zauważyłem probelm z mapami google ale teraz nawet wyniki wyszukiwania w google wyświetlają się po 20-30 sekundach.

Filmy na YT uruchamniają się dosyć długo ale potem już chodzą płynnie.

Wykładowca
711 168 26

@mksoltysnapisał(a):

Dostłem tylko informację że takie same problemy wystepują w Orange i Netii.

Chciałem tylko zapytać czy to prawda bo poważnie rozważam zmianę dostawcy usługi ale nie chziałbym wpaść z deszczu pod rynnę ? 

Zwykła ściema z strony konsultanta. Ja, oprócz samej reklamacji złożył bym skargę na jego pracę. Problemy występują tylko w UPC i to praktycznie tylko dla jednego urządzenia, ewentualne inne problemy u innych dostawców nie są skorelowane z tymi w UPC.

Załatw sobie dekonsolidację (oddzielny ConnectBox), jest duża szansa, że to rozwiąże problem u Ciebie. Do tego czasu polecam korzystać z VPN, np darmowego wbudowanego w przeglądarkę Opera. 

@leszekglasner, Przyszedłeś się tutaj kłócić, a nie rozwiązać problem. Niestety trafieś na interlokutorów dużo bardziej doświadczonych od siebie, którzy nawet osoby, które miały więcej od Ciebie racji potrafili zakrzyczeć. To całkiem bez sensu. 

Dekonsolidacja lub VPN to jak na razie jedyne wyjście. Zresztą CB to lepszy modemorouter niż sam horizon, chućby przez więcej portów eth i dużo lepszy zasięg. 

W naprawienie problemu na horizonie możesz sobie czekać miesiącami, ten sprzęt jest dziurawy jak szwajcarski ser. Od miesięcy nie ma fixa dla problemów z trybem eco, problemów z nagrywaniem czy bezsensownego epg. Biorąc pod uwagę, że UPC przygotowuje się do wypuszczenia nowego dekodera, nie sądzę by poświęcili dużo nakładów w naprawienie obecnego. 

Proponuje Ci się rozwiązanie to z niego skorzystaj, a nie rób szamba dla samego kłócenia się. Jeśli uważasz, że masz jakieś racje, to reklamacja, a następnie, gdy nadal będziesz niezadowolony, postępowanie przed prezesem UKE. Może za kilka miesięcy coś wskurasz, ale co z tego, jeśli cały czas będziesz miał problem z działaniem usług google. 

Osobiście próbowałem dzisiaj odtworzyć problem. Sprawdziłem trzy ConnectBoxy i nic. Jutro sprawdzę jeszcze na Horizonie. Dla porównania sprawdziłem też w Orange i T-Mobile i również nic ciekawego nie odkryłem. 

Inspirator
5 4 0

Dziekuję za porady. 

Złożyłem reklamację przez stronę UPC. Trochę długi termin mają na rozpatrzenie reklamacji. 

Liczę że rozpatrzą ją wcześniej.

Czy da się gdzieś odnaleźć historię czatu z UPC bo niegdzie nie zachowałem kopii rozmowy z konsultantem ?

Generalnie rozważam przejście do Orange gdzie za te same pieniądze miałbym jeszcze abonament komórkowy. Nie wiem tylko jak spisuje się ten ich dekoder i do tego z tego co czytałem mały dysk do nagrywania.

Dodatkowo móje córki nie chcą się zgodzić na stratę bajek nagranych na dekoderze UPC.

Z tym VPNem to nie bardzo sie znam na tym więc pewnie tego nie poustawiam jak należy.

Jak będę miał chwilę to może  poczytam o tym gdzieś w necie.

Moderator
914 596 148

Drodzy, rozumiem Wasze niezadowolenie wynikające z nieprawidłowego działania usług Google na dekoderach Horizon jednakże zapewniam, że robimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić ich prawidłowe działanie. 

Ci z Was, którzy są z nami dłużej wiedzą, że zawsze mogą liczyć na moje wsparcie i pomoc, jednakże nie mogę stworzyć w przypadku obecnego problemy swego rodzaju precedensu pt. "napisz do Mateusza to zainstaluje Tobie Connect Boxa za free" dlatego też nie mogę wszystkim, którzy mają problem z działaniem usług Google zapewnić darmowej dekonsolidacji sprzętu. Niejednokrotnie wychodzę na przeciw oczekiwaniom użytkowników Społeczności UPC, idę Wam w wielu kwestiach na rękę, nie przestrzegając wewnętrznych procedur firmy, jednakże tym razem nie mogę Tego zrobić.

Co powinien zrobić każdy abonent UPC, który doświadcza  problemów z działaniem usług Google:

• Skontaktować się z Działem Wsparcia Technicznego UPC dzwoniąc pod numer 813 813 813 lub korzystając z Czatu dostępnego na naszej stronie www i przekazać pracownikowi oficjalne zgłoszenie techniczne dotyczące nieprawidłowości z serwisami Google, następnie skontaktować się ze mną tutaj na forum (poprzez wiadomość prywatną) podając numer ID klienta

lub

• Wyjątkowo w tej sytuacji - skontaktować się ze mną tutaj na forum (poprzez wiadomość prywatną) celem rejestracji takowego zgłoszenia podając wszystkie dane szczegółowe takie jak:
    - numer ID klienta + imię i nazwisko abonenta
    - serwisy, z którymi występuje problem
    - czas występowania utrudnień
    - czy występują one okresowo czy stale
    - urządzenia na, których występuje problem (model, wersja oprogramowania)

Tutaj pragnę jednak zaznaczyć, że Społeczność UPC nie jest i nie była oficjalnym kanałem wsparcia technicznego, a ja przyjmę Wasze zgłoszenia i zarejestruje je w systemie w drodze wyjątku, dla dobra naszej wspólnej sprawy.

Musicie pamiętać, że problem występuje dopiero wtedy, gdy ktoś go zgłosi. Skala problemu im większa, tym dla nas jako firmy lepsza karta przetargowa w dyskusji z Googlem a i niezaprzeczalnie jest to dodatkowy booster do działania. Nasza firma jest w stałej współpracy z Googlem, który bada sprawę, jednakże im więcej danych do analizy tym lepiej, dlatego każdego kto obserwuje problem z działaniem usług Google proszę o kontakt z naszą firmą. 

Odnosząc się jeszcze do tego co napisał @leszekglasner informuję, że utrudnienia w działaniu serwisów Google zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług UPC Polska nie są i nie mogą być definiowane, ani jako awaria, ani jako usterka sieci. Nie wyklucza to oczywiście możliwości złożenia zgłoszenia reklamacyjnego, jeśli ktoś ma takie życzenie.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Wykładowca
711 168 26

Nie wygląda to zbyt dobrze niestety. Problem występuje już kilka tygodni, rozwiązania nie widać, a teraz zniknęła ostatnia w marę sprawna możliwość ominięcia problemu dla użytkowników nim dotkniętych. @GMateusz, czy mógłbyś przybliżyć na czym polega problem od strony technicznej? Skoro problem występuje de facto tylko na jednym urządzeniu, jednego operatora to raczej wina nie leży po stronie Google, tylko UPC.

Inspirator
7 2 0

@DziadekPSznapisał(a):
Jeżeli usługi Google chodzą prawidłowo na innych modemach/routerach w sieci UPC oraz u innych dostawców internetu a nie chodzą na Horizonie w UPC, to jest to ewidentna usterka chyba oprogramowania sprzętu dostarczonego przez UPC. Biorę jeszcze komputer pod pachę i idę do innego mieszkania w którym jest internet UPC na Thomsonie. Internet podłączony przez hotspot ze smartfona i wszystko chodzi przy prędkości internetu 2Mb/s

Wziąłem mój komputer pod pachę i udałem się do innego mieszkania na innym osiedlu w moim mieście. Jest tam internet UPC na osobnym modemie Technicolor TC7200U. Podłączyłem komputer przez WiFi. Zmierzona prędkość na czętotliwości 2.4 GHz  20Mb/s. Wszystkie usługi łącznie  mapami i streetview pracowały prawidłowo, może ze względu na słabe łącze ciut wolniej ale płynnie. Po przełączeniu częstotliwość 5GHz, prędkość pobierania urosła do 110 Mb/s. Tu już wszystko hulało jak burza. W streetview w mapach można było poruszać się z prędkością samochodu. A więc ewidentnie winny jest Horizon na którym mapy czasami się załadują już po 10 sek. przejście na widok satelitarny zaczyna się od czarnego ekranu i stopniowo ładują się kolejne sekcje widoku mapy i tak około 2-5 minut. Przejście na streetview powoduje zawieszenie map. Widok jest niewyostrzony i czasami po kolejnych 5 minutach powoli się wyostrza i dopiero wtedy można posunąć się o jeden krok i od nowa następuje zawieszenie mapy i powolne wyostrzanie widoku Już po 15 minutach można w streetview zrobić dwa kroki. Dlatego sugeruję że UPC powinna sama od siebie po zgłoszeniu proponować osobny modem choćby jakiś ze szrotu na czas do usunięcia problemu.

Nauczyciel
513 372 46

@DziadekPSznapisał(a):

@DziadekPSznapisał(a):
Jeżeli usługi Google chodzą prawidłowo na innych modemach/routerach w sieci UPC oraz u innych dostawców internetu a nie chodzą na Horizonie w UPC, to jest to ewidentna usterka chyba oprogramowania sprzętu dostarczonego przez UPC. Biorę jeszcze komputer pod pachę i idę do innego mieszkania w którym jest internet UPC na Thomsonie. Internet podłączony przez hotspot ze smartfona i wszystko chodzi przy prędkości internetu 2Mb/s

Wziąłem mój komputer pod pachę i udałem się do innego mieszkania na innym osiedlu w moim mieście. Jest tam internet UPC na osobnym modemie Technicolor TC7200U. Podłączyłem komputer przez WiFi. Zmierzona prędkość na czętotliwości 2.4 GHz  20Mb/s. Wszystkie usługi łącznie  mapami i streetview pracowały prawidłowo, może ze względu na słabe łącze ciut wolniej ale płynnie. Po przełączeniu częstotliwość 5GHz, prędkość pobierania urosła do 110 Mb/s. Tu już wszystko hulało jak burza. W streetview w mapach można było poruszać się z prędkością samochodu. A więc ewidentnie winny jest Horizon na którym mapy czasami się załadują już po 10 sek. przejście na widok satelitarny zaczyna się od czarnego ekranu i stopniowo ładują się kolejne sekcje widoku mapy i tak około 2-5 minut. Przejście na streetview powoduje zawieszenie map. Widok jest niewyostrzony i czasami po kolejnych 5 minutach powoli się wyostrza i dopiero wtedy można posunąć się o jeden krok i od nowa następuje zawieszenie mapy i powolne wyostrzanie widoku Już po 15 minutach można w streetview zrobić dwa kroki. Dlatego sugeruję że UPC powinna sama od siebie po zgłoszeniu proponować osobny modem choćby jakiś ze szrotu na czas do usunięcia problemu.

Tu masz dokładnie napisane co trzeba zrobić

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting