UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Inspirator
4 0 1

Połączenie po ipv6 z zewnątrz

Cześć, 

mam internet prywatny (nie biznes) w upc. Usługa stałego, publicznego ip jest tylko dla klientów biznesowych. Na stronach pomocy upc na temat ipv6 znalazłem taką informację:

> Zalety IPv6:
> - każde urządzenie w sieci domowej Klienta otrzymuje publiczny adres IP

Zrobiłem sobie dla testu server ssh na jednym komputerze i mogę się do niego połączyć po ipv6 z drugiego komputera w tej samej domowej sieci.Niestety nie mogę się połączyć z zewnątrz po tym adresie. Jestem trochę techniczny, ale nie bardzo ogarniam szczegóły działania ipv6.

Czy jest to kwestia jakiegoś ustawienia w connect-box aby to działało?

Z góry dziękuję

10 ODPOW. 10
Tytan
2110 817 72

Re: Połączenie po ipv6 z zewnątrz

@aeTeish3thuyah8 

Ale z jakiego internetu próbujesz wbić się z zewnątrz na modem?

Net z którego się wbijasz to net komórkowy LTE czy co to jest?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Konto zbanowane
1248 359 57

@aeTeish3thuyah8 Najprościej wyłączyć IPv6 i korzystać z IPv4. Jak to zrobić dowiesz się z tego posta: https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/m-p/6368#M24...

A dlaczego nie działa to co chcesz po IPv6? Dlatego, ze CB nie za zaimplementowanej opcji stworzenia odpowiednich reguł dla firewalla by przepuszczać ruch z zewnątrz do konkretnych urządzeń. 

Inspirator
4 0 1

> Ale z jakiego internetu próbujesz wbić się z zewnątrz na modem?

> Net z którego się wbijasz to net komórkowy LTE czy co to jest?

Łącze się po ssh z VPS-sem który mam wykupiony i z tego VPS-a próbuje sie polączyć. Mogę z niego połączyć się do dowolnego adresu..Próbowałem się z niego połączyć do całkiem innnego (inne miasto, inna firma, inna serwerownia) serwera po ssh i działa, więc to nie powiniem być problem.

Najprościej wyłączyć IPv6 i korzystać z IPv4.

IPv6 mi w niczym na razie nie przeszkadza, wolałbym zostawić włączoną obsługę.

> A dlaczego nie działa to co chcesz po IPv6? Dlatego, ze CB nie za zaimplementowanej opcji stworzenia odpowiednich reguł dla firewalla by przepuszczać ruch z zewnątrz do konkretnych urządzeń. 

Czyli to tylko kwestia firewalla na CB który nie przepuszcza ruchu? Jeśli nie ma możliwości ustawienia reguł  firewala to czy jest możliwość wyłączenia firewala? Oczywiście tylko na chwile abym sprawdził sobie testowo czy połączenie działa.

Czy to jest jedyna przeszkoda aby to działało?

Tytan
2110 817 72

@aeTeish3thuyah8 

Wstaw na forum adres na jakiś wbijasz na connect boxa, tylko zamiast Twojego rzeczywistego IP wpisz same x.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
4 0 1

> Wstaw na forum adres na jakiś wbijasz na connect boxa

hmm, nie za bardzo wiem o co chodzi. Connect boxa (strona konfiguracji) mam na lokalnym http://192.168.0.1/ jak chyba wszyscy.

Między komputerami w domowymi mogę się połączyć przez komendę:

ssh -6 user@XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX

Adresy IPv6 urządzeń do powyższego polecenia mogę sprawdzić w CB w zakładce "Connected devices", jak również na samych urządzeniach.

To racze nie wiele pomoże, ale mam takie informacje gdy łączę się między komputerami:

debug1: Connecting to XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX [XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX] port 22. 
debug1: Connection established.

a gdy z zewnątrz:

debug1: Connecting to XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX [XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX] port 22.
debug1: connect to address XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX:XXXX port 22: Network is unreachable

Podałem co wiem, nie wiem czy o to chodziło

Omnibus
493 134 24

Jak już wyjaśnił @zylx, przełącz się na IPv4. Inaczej nie połączysz się z ssh po publicznym IP.

Inspirator
4 4 0

Otóż nie @zylx 

Jako, że wszystkie adresy IPv6 są publiczne do "przepuszczania ruchu" nie jest potrzebny firewall tylko routing. CB zapewne ma zaimplementowany firewall, który odsiewa ruch do adresów znajdujących się za CB i nie pozwala tego zmienić (sam lata temu taki banalny firewall miałem zrobiony na własnym routerze z zewstawionym 6to4).

Całe IPv6 w UPC to z punktu widzenia użytkownika totalna lipa. Nie pozwala na wykorzystanie zalet a dodatkowo ma wady.

Tytan
973 580 81

Jest to implementacja czysto zastepcza i sluzy jedynie jako zemiennik ip v4 ktorych zaczyna w upc brakowc

-------------------------------------------

hosting
Konto zbanowane
1248 359 57

@abcdenapisał(a):

Otóż nie @zylx 

Jako, że wszystkie adresy IPv6 są publiczne do "przepuszczania ruchu" nie jest potrzebny firewall tylko routing. CB zapewne ma zaimplementowany firewall, który odsiewa ruch do adresów znajdujących się za CB i nie pozwala tego zmienić (sam lata temu taki banalny firewall miałem zrobiony na własnym routerze z zewstawionym 6to4).

Całe IPv6 w UPC to z punktu widzenia użytkownika totalna lipa. Nie pozwala na wykorzystanie zalet a dodatkowo ma wady.

Z routingiem nie ma problemu. Sam zresztą piszesz, że problemem jest zainstalowany firewall i brak możliwości dodania odpowiednich reguł. Publiczny IP, znaczy tylko tyle że adres jest z publicznej puli adresów, a nie że jest dostępny z zewnątrz. 

Inspirator
4 0 1

Udało mi się połączyć

Jakby ktoś w przyszłości potrzebował to u mnie były 2 problemy:

1. Moj VPS miał nadane ipv6, ale nie było na nim zainstalowanej jego programowej obsługi. Utworzyłem nowy, na którym już była obsługa. Można to sprawdzić sobie przez "ping6 www.google.com".

2. Firewall Connect-box. 

a) można tutaj wyłączyć firewall - co nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej to zrobić przez:

b) ustawić "IPv6 port filtering" i w regułach "Inbound" ustawić dozwolone adresy ipv6 (żródłowy i docelowy, może być też zakres), porty i protokół.

To czego mi brakuje w CB to:

- edycja już dodanej reguły filtrowania. Obecnie można tylko usunąć i dodać na nowo.

- wprowadzanie adresu ipv6 jest upierdliwe. Trzeba każdy oktet osobno w pola wprowadzać.

- nie można ustawić rezerwacji ipv6 do MAC. Można za to ipv4 do MAC (w Reserved IP addresses).

Nie wiem czemu macie takie parcie na IPv4 (bez obrazy ). Z tego co piszecie kiedyś nie było chyba możlwości konfiguracji wtedy rzeczywiście lipa. Osobiście IPv4 i tak nie zapamiętam, dla mnie jest to tylko troche dłuższy tekst do skopiowania.