UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
22 1 1

Pomiar szybkości internetu

Wyniki z speedtest.net różnią się dość znacznie od wyników z upc.pl-test prędkości. Który test jest bardziej miarodajny?

24 ODPOW. 24
Użytkownik
1 0 0

Re: Pomiar szybkości internetu

jest to zależne od odległości od serwera docelowego. Portale takie jak speedtest.net posiadają zazwyczaj jeden serwer na całą Polskę w wyniku czego prędkośc pobierania jak i wysyłania może być zaniżona, a ping (opóźnienie) wyższy. Oprócz tego zależy to też od tego w jakich godzinach był wykonywany test (czyli jakie było obciążenie łącza jak i serwera) na jakim kanale jeżeli po sieci Wi-Fi oraz czy po połączeniu kablowym, czy też bezprzewodowym.

-
Nie dotyczy

Portale takie jak speedtest.net posiadają zazwyczaj jeden serwer na całą Polskę w wyniku czego prędkośc pobierania jak i wysyłania może być zaniżona,

Chyba żartujesz? Według Ciebie speedtest.net dysponuje jednym serwerem? A UPC iloma? Większej bzdury nie słyszałem. Zawsze na każdym teście wyjdą różne prędkości. Jest to spowodowane nie tyle odległością (chociaż pośrednio też), co ilością przeskoków po drodze i trasą pomiędzy naszym komputerem a serwerem docelowym. Do tego dochodzi obciążenie serwera (o czym poprawnie napisałeś). Normalnym jest, że test UPC jest robiony na ich serwerze, a więc w obrębie ich sieci szkieletowej, ew. na jakimś zewnętrznym serwerze ale takim do którego jest zoptymalizowane połączenie. 
Oczywiście to czy test robiony jest po kablu czy na wifi również ma znaczenie. 

Menedżer Społeczności
457 410 137

Speedtest.net jak i Test prędkości łącza korzystają z tej samej technologii (silnika do pomiaru prędkości). W obu miejscach możecie zobaczyć logo firmy Ookla.com (właściciela speedtest.net).

Różnica polega na tym, jak słusznie zauważył @-, że w naszym wypadku jest to serwer, który jest wewnątrz sieci UPC, a speedtest.net korzysta z własnej sieci serwerów (Speedtest Server Network).

Co do pomiarów: chociażby sam fakt, że speedtest.net korzysta z własnej sieci i jest dostępny dla szerszego grona internautów, może powodować jego większe obciążenie. Oprócz tego jest jeszcze kwestia medium (kabel czy WiFi), kwestia karty sieciowej i np. programów działających w tle. Brzmi to jak oczywista oczywistość, ale warto pamiętać żeby podczas testu sprawdzić czy nie ściąga się właśnie jakaś duża aktualizacja gry w Steamie itd.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Inspirator
5 1 0

Oczywiście jeszcze trzeba pamiętać o tym jakie są parametry naszego komputera oraz ilość urządzeń korzystających obecnie z tej samej sieci domowej.
Do tego jeszcze trzeba pamiętać o tym, że system operacyjny i programy pożerają sporo zasobów pamięci RAM urządzenia.
Specjalista
48 5 2

To ja w takim razie wyjaśnię dla czego tak się dzieje. Otóż może, ale nie zawsze musi to być wina:

a, korzystania z sieci przez innych

b, sprzętu, programów

c, innych przyczyn mp. infrastruktura, modem itd. itp

Zakładając, że wszystkie powyższe problemy wykluczyliśmy to pozostaje kwestia obliczania , algorytmu. poniżej przykład.
Jak sami zaobserwujecie. Testując te same łącze tym samym sprzętem , zawsze upc ma lekko niższe wyniki. Dlaczego? Algorytm jeste moim zdaniem bardziej dokładny.
soeedtest.net.pngspeedtest upc.PNG

Connect Box
UPC 250 Mpbs
Innowator
22 1 1

Zwróciłbym jeszcze uwagę na wartość pingu.

Specjalista
48 5 2

To tylko kwestia odległości i przeskoków. Ping czy 5 czy 10 to żadna różnica. na co dzień nie odczuwalna przykładowe pomiary z internetu UPC

http://ipv4.upcspeedtest.pl/

e910c6ad-9abd-480e-aae7-62135c9a7d4c.png

http://ipv6.upcspeedtest.pl/

Screenshot-2017-10-7 UPC IPv6 Speed Test.png

3 Speedtest.net

6686333135.png

4 Speedtest.pl

Screenshot-2017-10-7 Download 237 58 Mb s, Upload 19 46 Mb s, Ping 14 ms.png

Taka dygresja. 
od jakiegoś czasu prędkości nie są już tak utrzymywane jak kiedyś tj. 3, 5 miesięcy temu, szkoda..

Connect Box
UPC 250 Mpbs
Innowator
22 1 1

O której godzinie kol.Adamz robił pomiary? Takie wyniki osiągam w okolicy godzin południowych. Potem jest tak sobie, najgorzej w okolicy 20.00.

Specjalista
48 5 2

Z tego co pamiętam to przed 12. Wieczorem jeszcze bardziej transfer spada, ale nadal trzyma ponad 200. Jednak upc ma zapis o spadkach do 20% i przy takich wartościach nadal usługa traktowana jest jako działająca prawidlowo. Zobaczymy co czas pokaże. Zawsze mam jeszcze orange FTTH. 😀
Connect Box
UPC 250 Mpbs
Omnibus
352 130 7

A ja przekonuję się, że najważniejsze dla prędkości po WiFi jest właściwe ustawienie parametrów sieci i klasa sprzętu odbiorczego. Dla przykładu przed chwilą robiony test na starym smartfonie S5 Samsunga.
Sprawdź moje wyniki @Speedtest! Jak szybki jest Twój Internet? http://www.speedtest.net/my-result/a/3276127980
w odległości 2 m od Horizona. Piętro wyżej spadek wynosi nie więcej jak 5 Mb/s.
500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Tytan
2196 823 72

Rzetelność wyników we wszelkiej maści speedtestach - no błagam...

ftp://ftp.atman.pl/

http://ftp.atman.pl/

Pobieramy KILKA plików jednocześnie, najlepiej 5 GB i wynik pomiaru sumujemy.

Dla przykładu:

120 Mb (megabitów prędkości) to 15 MB (megabajtów danych)

250 Mb (megabitów prędkości) to 31,25 MB (megabajtów danych)

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
352 130 7

Nie zgodzę się. Jeśli już to 1 plik z jednego źródła. Niech ma nawet owe 5GB, ale ma też być umieszczony na porządnym serwerze a nie jakieś PTP. A swoją drogą co można zarzucić speedtestowi? Sam wybierasz serwer, z którym ma połączyć i to chyba oczywiste, że z pobliskimi parametry będą lepsze niż z tymi w Australii.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Tytan
2404 537 109

Co można zarzucić? Chociażby to, że wynik na speedteście zależy od obciążenia serwera.

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
2196 823 72

@brodacz
Tak naprawdę nie wiemy (nie wiesz) przez jakie jeszcze inne węzły jest wykonywany pomiar.
No i co Ty na to, że kiedy wybiorę Głogów mam tylko 80 Mb, przy wyborze Poznania mam tylko 150 Mb, a przy wyborze Lubin-a mam pełne 250 Mb - więc jak to "coś" może być miarodajne?
.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.