UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Omnibus
233 73 5

Re: Pomiar szybkości internetu

No właśnie dlatego jest. To nie wina UPC, że jej sieć szkieletowa musi się łączyć z zewnętrznymi, których parametry są znacznie słabsze. Przypomnę, że jeśli postawili byście serwer na naszym najszybszym łączu to prędkość ściągania z niego wynosiłaby tylko 25 Mb/s. Kto wie jakie prędkości mają w Głogowie?
500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Profesor
1380 609 54

@brodacz
Jak coś może być miarodajne, skoro za każdym razem wychodzi inny wynik?

Choć w sumie, gdyby się nad tym porządnie zastanowić, to niestety, ale żaden pomiar nie jest miarodajny - bo albo nie jest obiektywny (serwery w sieci operatora), albo nie jest efektywny (nie wiemy przez ile chopów sygnał przechodzi do właściwego serwera i jaką drogą).
.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
570 394 49

Dorzuce coś od siebie.

Co do speedtest.net

Najczęsciej serwery stawiają u siebie operatorzy.

Udowodniłem kiedyś takiemu ISP że specjalnie zaniża wyniki pomiarowe swojej konkurencji

Można ? Można

Po burzy jaką rozpętałem sytuacja się zmieniła jednak nie wiemy czy taka sytuacja nie ma miejsca w innych przypadkach.

Szkoda że nie znalazło się kilku dużych operatorów w Polsce któży by chcieli postawić publiczne serwery IPERF, to juz by dawało jakiś pogląd.

@Kamil

Mam takie pytanie z haczykiem....

Jak to jest z burst-em w UPC ?

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
39 8 0

wydaje że jest burst bo gdy pobieram z ftp to prędkość wzrasta przez 60s a potem nagle spada i tak w większości testów 

Użytkownik
1 1 0

pomiar najlepiej robić na kilku stronach do mierzenia prędkości internetu, bowiem każdy speed test ma inny serwer i pobieranie oraz ping może znacznie się różnić przez lokalizacje serwera, ze swojej strony mogę polecić stronę http://speedtestonline.pl , pomiar najlepiej robic rano wtedy będziesz mial najbardziej wiarygodny wynik.

-
Nie dotyczy
1071 0 58

@remi31napisał(a):

pomiar najlepiej robić na kilku stronach do mierzenia prędkości internetu, bowiem każdy speed test ma inny serwer i pobieranie oraz ping może znacznie się różnić przez lokalizacje serwera, ze swojej strony mogę polecić stronę http://speedtestonline.pl , pomiar najlepiej robic rano wtedy będziesz mial najbardziej wiarygodny wynik.

Wiarygodne wyniki mają być o każdej porze dnia a nie tylko rano 

Profesor
1380 609 54

@-

Ale te wyniki są wiarygodne o każdej porze dnia i nocy...

Rano pokazują, że sieć jest nieobciążona, a wieczorem, że wszystko leży i kwiczy.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
5 1 0

Nawet wystarczy kilka razy jednym speedtestem zrobić pomiar i już będą różne wyniki.

Na to mają wpływ także inni użytkownicy korzystający z tych sanych serwerów.

Wykładowca
754 175 32

Hej, ostatnio wzrosło u mnie zapotrzebowanie na upload, więc w piątek zwiększyłem predkość internetu. Jest fajnie, nawet bardzo fajnie, wszystko działa więc się pochwalę: 

Bardzo chciałem też podziękować pani Aleksandrze za chęć pomocy i zaangażowanie, która w ciągu 1 dnia poradziła sobie z problemem, który w dziale reklamacji leżał prawie miesiąc. Niestety nie dostałem żadnego maila z ankietą by ocenić pracę tej osoby. A szkoda, bo z takim zaangażowaniem z strony pracownika UPC jeszcze się nie spotkałem.

Nie wiem jak nazywał się technik który mnie odwiedził, aczkolwiek również była to bardzo profesjonalna i sympatyczna osoba. W każdym razie dziękuję i pozdrawiam.

Moderator
939 601 152

@zylx chętnie przekaże stosowne podziękowania do Pani Aleksandry oraz jej przełożonego potrzebuje jednak danych, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta), podeślij na priv to odszukam osobe, o której mowa.