UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Moderator
1411 818 560

Poszukiwania nowego routera

Cześć wszystkim 

Jestem ciekaw waszej opinii i ewentualnych sugestii, stąd ten temat. 

Moje obecne mieszkanie to 55m2, grube żelbetowe ściany i zupełnie nowa instalacja elektryczna, koncentryczna i LAN w całym lokalu. Jakość sygnału jest idealna jednym słowem. Całość musi jednak dopełnić sprzęt, który we współpracy z Connext Boxem ogarnie Wi-Fi w całym mieszkaniu i w każdym jego zakamarku.

Wymagania:

- ofc. standard 802.11ac, dualband

- jak najlepsze podzespoły i elektronika

- duża ilość portów LAN chociaż bez switcha chyba i tak się u mnie nie obejdzie (obecnie po LAN 6 urządzeń, a będzie więcej)

W domu na codzień poza tym, co pracuje na LAN (telewizory, komputery, serwer NAS) z Wi-Fi łączy się kupa urządzeń typu smartfony, tablety etc. zarówno na 2,4 jak i 5 GHz, a w przyszłości planuje także wprowadzić kilka rozwiązań typu Smart Home więc ogólnie dużo tego.

Jak wspomniałem LAN jest w każdym pomieszczeniu. Pytanie czy iść jedynie w router czy może dodatkowo pomyśleć także nad AP? Budżet na wszystko (bez switcha) do  600 zł.

Czekam na wasze propozycje  Te dotyczące switcha również mile widziane (najwyżej jak żona się dowie to stracicie moderatora  )

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

35 ODPOW. 35
Zawodowiec
150 31 7

Re: Poszukiwania nowego routera

@GMateuszTo bardzo jest cieżko dobrać router ale moze zainteresuje ciebie Test-routerow-z-duzym-zasiegiem-Jaki-router-kupic, Ja mam taki Netgear r7800

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Tytan
2328 534 105

Routery Asusa np. ten:

https://www.morele.net/router-asus-rt-ac66u-472457/

Lub routery fritzboxa przykładowo:

https://fritzbox.com.pl/pl/p/Router-WiFi-AC-Gigabit-AVM-FRITZBox-4040/110

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
24 5 1

Jak ma być niezawodne i dość wydajne to pomyśl nad Ubiquiti

*  Ubiquiti UniFi Security Gateway USG+Ubiquiti 8p UniFi US-8-60W+Ubiquiti UAP-AC-PRO lub Ubiquiti UAP AC LITE+Ubiquiti UniFi Controller Cloud Key <Zbedne lecz przydatne do zarzadzania wieloma AP>

* Ubiquiti EdgeRouter X+Ubiquiti UAP AC LITE+Netgear 8p GS108GE

Sam posiadam ten drugi wariant i jestem zadowolony .

Moderator
1411 818 560

@Deamonix Ubiquiti na prawdę jest takie dobre? Powiesz coś więcej o tej firmie.

@- i @ratajj wasze śmieszkowanie nikogo tutaj nie bawi. Posty lecą do kosza. Z takim kontentem to proszę się udać na mediaświat i tam trollować ludzi.

-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

@Deamonix - mądrze piszę, a jak wiadomo mądrego warto posłuchać

Ja od siebie dorzucę jeszcze Mikrotiki...maja mega zasięg jak chodzi o wifi, ale modelu konkretnie nie podam bo z ac nie używałem...

Nauczyciel
815 181 29

@GMateusz jak chcesz Żonie 2x mniej podpadać to polecam router Asus rt 1200g+

U mnie grube ściany (po niemiecki zabytek) 80 m kw i wifi dociera stabilnie w każdy zakątek.

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Zawodowiec
150 31 7

@ogromny-bannednapisał(a):

@GMateusz jak chcesz Żonie 2x mniej podpadać to polecam router Asus rt 1200g+

U mnie grube ściany (po niemiecki zabytek) 80 m kw i wifi dociera stabilnie w każdy zakątek.

@ogromny-bannedTen router jaki masz nie poradzi sobie przy grubych ścianach żelbetowe a ty masz z cegły.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Specjalista
57 10 2

@Deamonixnapisał(a):

Jak ma być niezawodne i dość wydajne to pomyśl nad Ubiquiti

*  Ubiquiti UniFi Security Gateway USG+Ubiquiti 8p UniFi US-8-60W+Ubiquiti UAP-AC-PRO lub Ubiquiti UAP AC LITE+Ubiquiti UniFi Controller Cloud Key <Zbedne lecz przydatne do zarzadzania wieloma AP>

* Ubiquiti EdgeRouter X+Ubiquiti UAP AC LITE+Netgear 8p GS108GE

Sam posiadam ten drugi wariant i jestem zadowolony .

@Deamonix dobrze prawi UAP AC Lite powinien w zupełności rozwiązać Twój problem zasięgu wifi. Umnie 1 sztuka na piętrze ogarniała poziom parteru i poddasze (po 56m2 każde), nowy dom, stropy żelbetowe, ściany murowane.

Ewentualnie, wersja LR (long range).

Wygodny interfejs z aplikacji mobilnej, konfiguracja itp. Jeśli chcesz szerzej - instalujesz dedykowany kontroler i bawisz się w administratora sieci

Generalnie - sprzęt mega warty polecenia. 

Oczywiście, o ile Twój Connect Box będzie dostarczać sygnał bez przeszkód, ale to nie ten wątek...

Tytan
908 570 77

Posiadam UniFi AC LR i ogarnia 65 m2 mieszkania + całe piętro w bloku na trzecim piętrze i zasięg mam jeszcze na chodniku pod blokiem

Pytanie czy takie rozwiązanie jest Ci potrzebne, jest bardzo dobre ale sporo kosztuje.

Napisz do mnie na priv, podeślę Ci router na testy. Powinien spełnić Twoje wymagania. Jak by nie było nic Cię to nie kosztuję oprócz ewentualnych kosztów przesyłki zwrotnej.

-------------------------------------------

hosting
Moderator
1411 818 560

Ok zaczynam od routera bo Connect Box nie daje już rady w moim miejscu zamieszkania. Przeanalizowałem temat i wybór padł na ten model Asusa. Jeśli okaże się, że będzie potrzebne wsparcie to w przedpokoju zamontuje na suficie tego przyjemniaczka i myślę, że to w 100% problem rozwiąże. Myślę jeszcze na switchem konieczne z PoE, co myślicie o tym?

Jak dobrze liczę to switch + router wyjdzie mnie mniej niż 700 zł. Jeśli potrzebny będzie ten dodatkowy AP to całość wyjdzie około 1000 zł. Co powiecie?

Tytan
2328 534 105

Zamiast switcha który wybrałeś to taki kup:

https://www.x-kom.pl/p/31231-switch-netgear-8p-gs108ge-8x10-100-1000mbit.html

-
Nie dotyczy

@MrPepka ten co wrzuciłeś nie ma PoE..a @GMateusz chciał z PoE koniecznie

@GMateusz wydaje się ok...jak będzie działać wyjdzie w praniu...

Tytan
2328 534 105

Ten ma PoE:

https://www.morele.net/switch-netgear-gs108pp-100eus-1639048/

Tytan
908 570 77

Po jaką chorobę kupować switcha z PoE ? To się załątwia zwykłym adapterem za 15 zł ( chyba że więcej urządzeń będzie zasilane w ten sposób), UNIFI ma zasiacz POE w komplecie.

-------------------------------------------

hosting